סר. רוג'ר מור הולך לעולמו בגיל 89 ממחלת הסרטן

סר. רוג'ר מור, כוכב סרטי ג'יימס בונד, מת בגיל 89

רוג'ר מור, השחקן שמוכר לעולם בתור ג'יימס בונד של שנות ה-70 וה-80, הלך לעולמו בגיל מכובד של 89 אחרי מאבק קצר עם מחלת הסרטן. ההודעה על מותו פורסמה בטוויטר על ידי משפחתו של מור.

מור גילם את המרגל השרמנטי במשך 12 שנים, משנת 1973 ועד 1985 (האדם ששיחק את ג'יימס בונד הכי הרבה זמן) והפך להיות אחד השחקנים האהובים שגילמו את הדמות מספריו של איאן פלמינג.

במהלך ריצתו כ-007, מור שיחק בסרטים "חיה ותן למות", "האיש עם אקדח הזהב", "המרגל שאהב אותי", "מונרייקר", "לעיניך בלבד", "אוקטופוסי" ו"רצח בעיניים". הוא גילם גרסה מאוד שונה ממרגל ה-MI6 שבספריו של פלמינג, הוא היה שרמנטי, מתחכם ורודף נשים, דמות שמאוד התאימה לתקופה בה צולמו הסרטים.

מור עבד בתור דוגמן לפני שחתם עם חברת MGM שהובילה אותו לתפקיד האייקוני, למרות שסרטיו הראשונים בחברה לא היו הצלחות מסחררות. הוא התחיל לבנות לעצמו מוניטין בטלוויזיה בתור השחקן הראשי של Ivanhoe בין השנים 1958 ו-1959, ועקב מחויבותו לסדרת הטלוויזיה, לא יכל לקבל את הצעת התפקיד של הסטודיו לשחק את ג'יימס בונד ולכן התפקיד הגיע לבונד הראשון, שון קונרי, ורק אחרי הסרט "יהלומים לנצח", זכה מור לגלם את בונד ב"חיה ותן למות".

בתור השחקן שגילם את הדמות למשך זמן רב יותר מכל שחקן אחר, מור אימץ את התפקיד ולעולם לא הפריע לו שבתור שחקן זה התפקיד שאנשים תמיד מייחסים אליו. הוא פעם אמר בראיון:

זה תמיד חיובי להיות מוכר לנצח בתור בונד. אנשים הרבה פעמים קוראים לי "מר. בונד" כשאנחנו יוצאים וממש לא אכפת לי. למה שיהיה אכפת לי?

ראיון מלא בלינק הבא.

בנוסף לקריירת המשחק, מור השקיע הרבה מזמנו בתור תומך מסור של ארגון הצדקה UNICEF, תמיכה שהרוויחה לו תואר אבירות ממלכת אנגליה ב-2003. הוא היה אדם יוצא דופן שהשאיר את חותמו על בריטניה ועל היסטוריית הקולנוע, ולנצח יזכר כהמרגל שאהבנו.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה