בוקרים וחלל דווקא כן הולך ביחד – ביקורת המשחק Space Marshals

Space Marshals פותח והופץ בשנת 2015 על-ידי חברת Pixelbite Games. והוא זמין ל-Android ול-iOS במחיר של כ-15 ש"ח, אבל אפשר למצוא אותו גם ב-5 ש"ח במבצעים שונים בחנויות של Google ו-Apple.

משחקי יריות ממבט עילי הוא אחד מהז'אנרים היותר אהובים עליי בתחום הגיימינג. GTA 2 עשה בז'אנר הזה חיל וכך גם משחקים נוספים כדוגמת Alien Swarm האלמוני משהו. מעבר לכך הז'אנר אידאלי למשחקי טלפונים. הוא לא דורש יצירת מודלים מפורטים יתר על המידה, מתאים למכשירים מבוססי מגע והוא מאפשר להדגיש את האווירה במשחק. בנוסף,   במעין שילוב בין ז'אנר משחקי האסטרטגיה למשחקי היריות בכך שהוא מאפשר מעין מבט כללי על מפת המשחק ומעניק פשרת ביניים לאלו מאיתנו חובבי משחקי האסטרטגיה שרוצים להיפתח לסגנונות משחק חדשים.

Space Marshals פותח והופץ בשנת 2015 על-ידי חברת Pixelbite Games. והוא זמין ל-Android ול-iOS במחיר של כ-15 ש"ח, אבל אפשר למצוא אותו גם ב-5 ש"ח במבצעים שונים בחנויות של Google ו-Apple. המשחק מתרחש בעולם בדיוני המזכיר את המערב הפרוע. אתם נכנסים לתוך נעליו של השריף בארטון שתפקידו להציל את הגלקסיה מפני הפושעים המסוכנים ביותר. מבחינת עלילה – יש דיאלוגים בין הדמויות ואפילו תפניות כאלו ואחרות, אך הסיפור כאן לא יזכה את מפתחי המשחק בשום פרס. והוא משמש בעיקר על מנת שתוכלו לעבור משלב לשלב מבלי לתהות: "רגע, מה אני עושה פה?"

1

אז אם העלילה במשחק היא לא מה שחשוב, מה כן? ניחשתם נכון – המשחקיות. וכאן היא טובה מאוד. המשחק מחולק למשימות כאשר בתחילת כל משימה אתם בוחרים את החימוש (נשק עיקרי, משני ורימונים וג'אדגטים שונים) בהתאם לאופי המשימה. בסופה של כל משימה מקבלים ציון מאחד עד חמש בהתאם לכמות הפעמים שנהרגתם, מספר המטרות החשובות שחיסלתם וכו'. ככל שהציון במשימה גבוה יותר, אתם מקבלים נשקים וגאדג'טים טובים יותר למשימות הבאות.

2

האפשרות הזאת של להתאים את החימוש לאופי המשימה היא אחת מעמודי התווך של המשחקיות ב-Space Marshals ומאפשרת לקבל חוויה שונה בכל משימה. רוצים לחסל את האויבים באמצעות התגנבות ושימוש בנשקים קרים? אין בעיה! רוצים לקצור את כל מה זז באמצעות מכונות ירייה? לכו על זה! ואתם אתם אובססיביים כמוני לציון הגבוה ביותר בכל משימה ולפתוח את כל הנשקים במשחק – אתם הולכים לשרוף הרבה זמן במשחק הזה. 

3

אישית את מרבית המשימות סיימתי כאשר אני משתמש ברובה צלפים (מישהו אמר פחדן?) ומנקה את השטח בטרם מישהו בכלל הבחין בקיומי. אך היו גם משימות שרציתי לגוון והשתמשתי במכונות ירייה תוך כדי שאני זורק רימונים לכל עבר. הרצון של לפתוח נשקים חדשים על מנת שאוכל לבצע את המשימה בצורה שמתאימה לסגנון המשחק שלי גרמה לי לא פעם אחת לבצע את אותה המשימה מספר פעמים. אפשרויות הגיוון כאן הם טובות מאוד. יש מכונות ירייה אוטונומיות, מוקשים, ארגזי תחמושת ניידים,  ואפילו אביזרים קוסמטיים. לא רע בכלל בשביל חמישה שקלים. האויבים במשחק אמנם לא הכי "חכמים" אך הם יודעים לבצע את משימתם הבסיסית של לירות ולתפוס מחסה בצורה שלא מביישת כמה משחקים למחשב האישי. דבר נוסף שאפשר לציין לטובה, זה הגיוון הרב של האויבים שהופך את המשימות למאתגרות יותר.

הגרפיקה במשחק מאוד מזכירה לי את זו של Team Fortress 2. היא קלילה ולא לוקחת את עצמה ברצינות אך יחד עם זאת שומרה על רמה כלשהי של ראליזם ומיטיבה לכת עם מרבית הטלפונים החכמים והטאבלטים. העולם מעוצב בצורה מעניינת ומאוד אהבתי את השילוב בין המערב הפרוע הישן מצד אחד ועולם המדע-בדיוני העתידני מצד שני שיוצרים תמהיל מעניין שכיף לסייר בו. מלבד זאת, השלבים מגוונים ולכל סביבה יש את היתרונות והחסרונות שלה. היה חסר לי קצת גיוון מבחינת מזג האוויר, אך זאת כבר בכיינות לשמה מצדי. 

5

שלל האפקטים במשחק כגון התפוצצויות של רימונים וחביות נפץ נראים טוב וכך גם הצליל של הנשקים, שבזכותו אפשר ממש "להרגיש" את עוצמת הנשק. ההנפשות של השחקן והאויבים עשויות טוב וניכר שמדובר בסטודיו של חבר'ה מוכשרים. גם הסאונד במשחק הוא מעולה. לא מהסוג שהייתי שומע להנאתי בבית (ויש כאלו!), אך ללא ספק אחד כזה שתורם לאווירה ולמשחקיות. הדיאלוגים במשחק מופיעים בצורת מלל. ודיבוב יכל להוסיף "חיים" לדמויות. אני מאוד מתחבר לבחירת המודל הכלכלי שעשו החברה ב-Pixelbite. אתם משלמים מחיר מלא על המשחק במעמד הקנייה ומקבלים את כל התוכן. אין Pay to Win ואין פרסומות. רוצים את הנשק ההוא שממש התלהבתם ממנו אך לא קיבלתם את הדירוג המתאים בסיום המשימה? Tough Luck, תצטרכו לבצע את המשימה שוב ושוב עד שתצליחו לפתוח את הנשק. ולטעמי, חוץ מהמסר החינוכי – זה מאריך את "חיי המדף" של המשחק. 

Space Marshals

משחקיות - 9
עלילה - 9
גרפיקה - 9
שמע - 9

9

מעולה

לסיכום, אני חושב ש-Space Marshals הוא משחק טוב מאוד באופן כללי ומשחק מצוין בהתייחס להיצע הקיים בשוק משחקי הטלפונים. אמנם העלילה לא סוחפת אבל התצוגה טובה מאוד, המשחקיות היא כיפית ומציעה חוויה שניתנת להתאמה אישית.

User Rating: Be the first one !

אודות יבגני

מוזמנים לעקוב אחרי בבלוג שלי: https://partgamer.blogspot.com

השאר\י תגובה