corona - קורונה וירוס

הרפתקה נוצצת – ביקורת המשחק Sparklite

ג’אודיה הייתה בעבר ארץ שלווה ושוקקת חיים עד שצוות הכורים הגיע והשליט פחד וטרור על כל רחבי הארץ. כעת עלינו להציל את הארץ האהובה שלנו ולהחזיר אותה לקדמותה

Sparklite הוא משחק פעולה-הרפתקאות במבט עילי, המתרחש בארץ ג’אודיה, בה מתחולל כאוס בעקבות כרייה וניצול לא מבוקר של המשאב העיקרי של תושבי העיירה המכונה “Sparklite”. אותם אנשים שניצלו את המשאב ללא בקרה הפכו את העיירה חשוכה וחסרת משאבים ואת כל החיות והאנשים בעיירה למפלצות. רק קומץ קטן של אנשים הצליח לברוח בחיים, והוא מנהל את חייו בפחד בספינת אוויר גדולה עלייה מצויים כל התושבים שברחו.

Sparklite הינו המשחק הגדול של חברת Red Blue Games, שהושק לאחר פיתוח שארך כארבע שנים. החברה שהוקמה בשנת 2013, עבדה בתחילה על משחקונים קטנים וחבריה מונים כמה יוצרים שעבדו על שלל משחקים שונים כגון Earth Defence Force.

עלילה

המשחק מכניס אותנו לנעלה של עדה, בחורה אמיצה במיוחד שיום אחד מבינה שעליה להציל את העיירה ולהביס את ראשי ארגון הכורים, שהובילו לאסון. במהלך ההרפתקה שלה, תאסוף עדה את משאב ה-“Sparklite” הנחשק, ותכין ממנו שלל חפצים חדשים וחזקים שיעזרו לה להביס את האויבים מולם היא תתמודד. כמו כן תוכל לנצל את אותו המשאב על מנת לעזור לפליטי הארץ האבודה, ובכך תוכל לרכוש את שירותיהם השונים על מנת להתחזק עוד יותר.

משחקיות

המשחקיות של Sparklite הזכירה לי מאוד בהתחלה משחק Roguelike קלאסי, בעיקר בשל העובדה שאם אתם מתים תאבדו הרבה ממה שהשגתם. בסופו של דבר המשחקיות של Sparklite חוזרת על עצמה בכל פעם. ככל שתשחקו ותצברו יותר משאבים, כך יהיה לכם יותר קל להשיג חפצים ונשקים חדשים שיעזרו לכם להביס את האויבים שלכם. בתחילת המשחק יהיה לרשותכם מפתח ברגים בודד שישמש אתכם כנשק, אך ככל שתשחקו, תביסו יותר אויבים ותשיגו עוד “Sparklite”, תוכלו לבנות ולרכוש שלל נשקים ויכולות חדשות.

מלבד נשקים, המשחק מכיל מערכת יצירת חפצים מעולה, שמאפשרת לנו לבנות ולשפר את הציוד שברשותנו. כמו כן תוכלו להשתמש ב-“Sparklite” על מנת לבנות לתושבי העיירה את בתי העסק שלהם, דבר שיגרום להם לסייע לכם ולהציע לכם חפצים נוספים. מלבד לכך תוכלו לרכוש שיפורים אישיים לדמות שלכם, שיקנו לכם כמה וכמה יכולות מיוחדות שיסייעו לכם במהלך המסע שלכם ברחבי הארץ ההרוסה. את השיפורים תוכלו לשנות לפני תחילת כל סיבוב משחק חדש, לאחר שתמותו.

מלבד משחקיות לשחקן יחיד, המשחק מאפשר לכם לשחק במצב משחק שיתופי יחד עם עוד חבר על גבי מסך אחד. במהלך מצב זה אחד השחקנים ישלוט על עדה ושחקן נוסף ישלוט על הרובוט שלה. המשחקיות של המשחק במצב זה מאפשרת לחבר שלכם לעזור לכם במהלך השיטוט שלכם במפה.

אחד הדברים היותר מוצלחים ב-Sparklite הוא קרבות הבוסים, המורכבים מאויבים מעניינים ומאתגרים, שיאלצו אתכם לפתוח את הראש ולתכנן את דרך המשחק שלכם בצורה הטובה ביותר. מלבד הבוסים כלל היצורים והאויבים במשחק מגוונים ומעניינים במיוחד.

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק הינה גרפיקת מפוקסלת חמודה וצבעונית. כלל הדמויות במשחק שונות ומגוונות, עולם המשחק מרהיב, מלא באנימציות וביצורים יפיפיים (אפילו המפלצות המאיימות ביותר של המשחק נראות נהדר!). אמנם הגרפיקה של המשחק פשוטה אך היא מקנה לו מראה רטרו משובח, שרק מוסיף לחווית המשחק.

מפת המשחק גדולה ורחבה, וכולל כחמישה אזורים שונים. מלבד יצורים תוכלו למצוא במפה מערות, מבוכים ושלל מקומות נוספים לחקור! בתחילה חלקים נרחבים של המפה יהיו נעולים אך כלל שתתקדמו במשחק תוכלו לפתור את החידות השונות של המשחק באמצעות חפצים שונים שתשיגו ובכך תוכלו לפתוח חלקים חדשים במפה אותם תוכלו לחקור כמה שרק תרצו.

פס-קול

הפס-קול של המשחק מצוין, והוא מציג מוזיקה שלוקחת השראה ממשחקים מתקופת ה-SNES. מלחין המוזיקה הינו דייל נורת’, שהלחין כמה משחקים מוצלחים במיוחד, בניהם Wizard of Legend המצוין.

סיכום

לסיכום, Sparklite הוא אמנם משחק ראשון של סטודיו צעיר למדי, אך הוא מציג משחקיות שמשתווה למשחקים שיצרו חברות פיתוח בעלות שם. המשחקיות ממכרת ומהנה במיוחד, הגרפיקה יפייפיה והפס-קול משובח. כמו כן המשחק זמין לכלל הקונסולות כולל ל-Nintendo Switch וכן למחשב האישי, דבר שיאפשר לכל שחקן לשחק במשחק בצורה כזו או אחרת.

Sparklite זמין לכלל הפלטפורמות כבר היום במחיר של כ-25 דולרים!

Sparklite

משחקיות - 9
גרפיקה - 10
פס-קול - 9.5

9.5

מעולה

משחק הרפתקאות מהנה, מרענן וממכר במיוחד!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 20 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *