Super Lucky’s Tale – סיפור של סיקור

אם נשים לרגע בצד את העבודה המעולה שהמפתחת עשתה, המשחק Super Lucky’s Tale הוא סוג של משחק אינדי מאחר והוא פותח על ידי Playful Corp., אך בזכות ההפצה של Microsoft הוא הגיע והפך להיות הרבה מעבר לזה.

המשחק הוכרז ב-E3 השנה לצד ה-Xbox One X ושוחרר יחד עם הקונסולה כמשחק המציג תאימות מלאה וכמובן תמיכה ב-4K ובתוכנית Play Anywhere המאפשרת לנו להינות מהמשחק על ה-Xbox One ועל Windows 10 יחדיו.

"העין אוכלת ראשונה"

דבר ראשון שמבחינים בו כאשר נכנסים למשחק הוא העיצוב הצבעוני, הקצת ילדותי אך גם מרשים.
עיצוב הדמויות, האוייבים וכמובן הסביבה כולה מעביר לנו חוויה כיפית וסקרנית שתלווה אותנו לאורך כל שלב ושלב במשחק.
כל דבר במשחק יכול להיראות ממש חמוד, כך שגם האוייבים הכי מסוכנים ורעים יראו לכם כדמויות חברותיות (עד שהם יתחילו לשגר עליכם פצצות ויצורים קטנים עוד יותר חמודים.
למרות העיצוב החברותי, יש מגוון אביזרים ותפאורה שיכולים להטעות ולרוב גם לאכזב במידה מסויימת.

סיפורו של שועל

כמו ברוב המשחקים, הדבר הראשון שתקבלו עם תחילת המשחק הוא גל של מידע על העלילה וכמובן הסיפור המרכזי.
הסיפור סובב את Lyra אשר שומרת על ה-Book of Ages ולצידה אחיה הקטן Lucky שרק רוצה להיות כמוהה, וכמו בכל סיפור יש לנו את הקבוצה הרעה אשר מונהגת על ידי Jinx (החתולה) וה-Kitty Litter שלה.
צוות החתולים המרשעים הללו תופס את Lyra ואחיה לא מוכנים ומנסים לגנוב את הספר בכדי לעצב מחדש את העולם, אך בזמן ש-Lucky מנסה להגן על אחותו הוא נשאב אל הספר וכמובן שיחד איתו כל החתלתולים.

העלילה ממש נחמדה, כמו סיפור ילדים מרתק, אך שלצערי לא הצלחתי ממש להבין איך אנחנו רואים את העלילה מתקדמת במהלך המשחק כאשר שקועים רק בלאסוף מטבעות וכמובן להתחמק מיצורים שונים ומשונים.

היישר אל האקשן

עולם המשחק אשר מתרחש בתוך הספר (Book of Ages) כולל חמש ערים "קטנות" אשר בכל אחת שכזו תמצאו מגוון דמויות, יצורים, אוייבים ולבסוף גם בוס ממשפחת החתלתולים.
בכל עיר תמצאו מגוון דלתות אשר יובילו אתכם לסוג של משימות צדדיות ועליכם יהיה לשחק ולאסוף כמה שיותר מטבעות ועלי תלתן (מזל – Lucky) כדי לפתוח דלתות נוספות וכמובן גם את הדלת הגדולה שתוביל אל העיר הבאה.

המשחק הצליח להביא אותי לשני מצבים שונים במהלך שהתנסתי בו, תחילה מצאתי את עצמי צוחק ונהנה כמו ילד קטן שקיבל צעצוע חדש, עם כל משימה שפתרתי ואויב שחיסלתי, ומצד שני לאחר מספר שלבים בהם אני מנסה לאסוף ולהשלים את כל המטלות אפילו הגעתי למצב שבו הייתי מתוסכל מעקבות מספר הפעמים שהייתי צריך לאפס את השלב בכדי לאסוף כמה מטבעות נוספים.

במשחק תשלטו על הדמות באמצעות המקלדת שלכם או השלט של הקונסולה ועל ידי הליכה, קפיצה (או דאבל קפיצה), חפירה אל מתחת לאדמה וכמובן סיבוב שהוא בעצם הדרך שלכם להילחם או לשבור דברים בסביבה, תתקדמו בשלבים השונים ותמצאו את עצמכם בדיוק כמוני, יושב ומסתכל על תולעים קטנות עושות קולות מוזרים.

עם כל הכיף שמצאתי במשחק, אני חייב לציין שהוא מאוד הזכיר לי משחק פשוט מאוד שאפשר למצוא בכל חנות אפליקציות ניידת ובו תעברו שלב ולאחר מכן פשוט תכנסו לשלב הבא, רק שב-Super Lucky’s Tale אתם צריכים באמת ללכת ולחפש בעולם את השלבים הבאים.

Make Some Noise

מבחינת הפסקול והמוזיקה של המשחק אין ממש בעיות, במהלך המשחק יש מוזיקה שמתאימה את עצמה למצב בו אתם נמצאים, המוזיקה מוסיפה המון לחוויה של המשחק וכמובן עוזרת לכם לא להשתגע אם אתם מפספסים קפיצה מסויימת בפעם העשירית.
מצד שני יש את הדיבוב של הדמויות, לאקי יודע לצרוח ולייבב (דבר הגיוני בשביל שועל) והחתלתולים עושים קולות מוזרים כאשר מתחילים דו שיח איתם, וכוונתי היא שהרבה יותר כיף ונוח לשמוע את הדיונים שמתנהלים בין הדמויות באמצעות דיבוב אנושי מאשר לשבת ולקרוא את הטקסט שלפעמים גם מאוד מיותר.

לסיכום

Super Lucky’s Tale הוא משחק מהנה במיוחד, אני מאמין שילדים בגילאים צעירים יותר או אנשים שיותר מתחברים לז'אנר ימצאו אותו אפילו מהנה יותר.
כל המינוסים עליהם דיברתי לא אמורים להוות משהו שישפיע על החוויה בצורה חמורה ולדעתי אם יש ברשותכם Xbox One או Windows 10 אני לא ממש רואה סיבה למה לא לנסות את המשחק.

Super Lucky’s Tale

גרפיקה - 9
עלילה - 7.5
משחקיות - 8
סאונד - 9

8.4

מעולה

המשחק Super Lucky’s Tale הוא משחק מהנה, מצחיק, לפעמים מעצבן אבל בעיקר שווה את הזמן שלכם

User Rating: Be the first one !

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה