ליגה משלהם – ביקורת למשחק Super Mega Baseball 3

הספורט של אמריקה הגיע למערכות המשחק שלנו עם Super Mega Baseball 3 החדש

בזמן שברוב העולם כדורגל וכדורסל הם ענפי הספורט המרכזיים, ארצות הברית יצרה שני ענפי ספורט שלעולם לא זכו לפופולריות מחוץ לארצות הברית אבל עדיין מוכרים כענפי ספורט מסיבים- פוטבול ובייסבול. בתור אמריקאי בנפשי (כמו שרבים אומרים לי) תמיד הייתה לי חיבה לשני הענפים, ותמיד נהנתי ממשחקי ספורט לא ריאליסטים כמו סדרת משחקי Street, אז כשהגיע לידי Super Mega Baseball 3, אין ספק שהתרגשתי. השאלה אם סדרת משחקי הבייסבול הארקיידית שווה את התרגשותי או לא, בואו נגלה.

רק לפי שמו, אפשר להבין שמדובר במשחק יותר ילדותי ופחות רציני מסדרת משחקי הבייסבול המרכזית MLB The Show, אבל כמו שאמרתי, תמיד העדפתי משחקי ספורט שרחוקים מהמציאות כמו Mutant Football League ו-The Crew 2, אז Super Mega Baseball 3 היה בדיוק המשחקיות שרציתי במשחק הבייסבול שלי.

בבסיס המשחקיות יש את חוקי הבייסבול המוכרים, שאם אתם לא מכירים בתמצות זה אתם שולטים בקבוצת שחקנים, כל סבב הקבוצה שלכם או חובטת או זורקת, המטרה של הזורקים זה לפסול את החובטים ולתפוס כל כדור שבו הקבוצה היריבה חבטה, ומטרת החובטים שלכם זה להצליח לעבור ארבע תחנות אחרי כל חבטה. כמובן שישנם חוקים מורכבים יותר כמו כדור פסול, פסילה כפולה, גניבת בסיסים והמשחק מניח שאתם מכירים את חוקים אלו אבל מסביר בצורה די טובה את מכניקות המשחק ומה הן אומרות.

בתור זורק אתם יכולים לבחור אם לבצע זריקה רגילה או חזקה ולבחור את סוג הזריקה (מסובבת, ישירה, עם נטייה). במקרה והקבוצה היריבה מצליחה לחבוט, אתם יכולים לשלוט בשחקנים בשדה, לקפוץ, לגלוש ולבצע מסירות מהירות וזה די אינטואטיבי, וקל לקליטה. מה שכן, אם הכדור נחבט רחוק, לעיתים הרגשתי שהשחקנים שלי לא מגיבים מהר ומדויק כמו היריב הממוחשב שלי. זה לא שהוא לא עשה טעויות ופישל, אבל זה הרגיש לעיתים שרמת המהירות והדיוק של היריב לא הרגישה מדומה לאנושית. מרכיבים משפיעים לדעתי הם אלמנט האגו של השחקן ואלמנט הלחץ, שבאמת מובילים לפשלות של השחקנים, אבל עדיין זה לא מנע מהיריב הממוחשב שלי להיות מאוד מדויק עם התופסים שלו.

בתור חובט את יכולים לבחור בין חבטה רגילה, חזקה או להחזיק את המחבט מאוזן ולתת לכדור לפגוע וליפול, אופציה זאת נועדה לתפוס את היריב לא מוכן כדי להתקדם לתחנה הבאה, אבל תנועת השחקנים כל כך איטית (יותר איטית מהרגיל לטעמי) שהמהלך מרגיש חסר תועלת וזה מאוד קשה להצליח למלא יותר מתחנה אחת על שדה המגרש. מה שכן, כשתחבטו בכדור לאזור נטוש על המגרש או "הום ראן" זה אחד האתגרים המספקים ביותר של המשחק, בעיקר עם האנימציה המשעשעת של הדמויות על המגרש שרק מחזקת את החוויה הכייפית והמצוירת שהמשחק מנסה לשדר.

הקבוצה שלכם מורכבת משחקנים עם יכולות שונות. לכל השחקנים יש נתוני עוצמה, דיוק, מהירות ומד של אנרגיה בזמן שהם זורקים על השדה. זורקים מנוסים יכולים לבצע מספר רחב של זריקות וזורקים אחרים יוכלו לבצע רק שתיים או שלוש זריקות כדור שונות. זה תלוי בכם לבחור את מי אתם מעלים על המגרש ובאיזו עמדה, והבחירה שלהם באמת משפיעה, בעיקר לקראת החצי השני של המשחק.

כדי להמשיך את הרוח הקומית של המשחק, כל השחקנים עם שמות מגוכחים שרק מצחיקים יותר אחרי שהשדרנים מכריזים שהם עולים אל השדה, והם כולם מעוצבים בצורה מצוירת עם אנימציות התנהגות מצחיקות.

אם תרצו ליצור לעצמכם ממש קבוצה משלכם, אתם יכולים ליצור קבוצה עם לוגו חדש (בנוי מתבניות קיימות) ולהגדיר לה שם, צבעים, אצטדיון בייתי ועיצוב מדים. אפשרויות ההגדרה של הקבוצה הן נהדרות, ומאפשרות ממש להגדיר לעצמכם קבוצה משלכם שמשתלבת נהדר עם הקבוצות המצוירות של המשחק.

בדומה לכל משחקי הספורט, Super Mega Baseball 3 כולל מספר מצבי משחק: משחק חופשי, טורניר אלימינציה, "Pennant Race", עונה, משחק ברשת ומצב "Franchise". רוב מצבי המשחק די ברורים משמם, אבל שני מצבי משחק, ה-"Pennant Race" וה-"Franchise", הם הייחודיים ודורשים מעט יותר הסבר.

ה-"Pennant Race" הוא מצב חדש שהמפתחים לאחרונה צירפו למשחק שבו אתם מתחרים ברשת אחד מול השני לתקופת זמן, בסוף התקופה יש דירוגים וככל שתדורגו יותר גבוה, כך תזכו ביותר מדליות להציג ברשת.

ב-Franchise אתם בוחרים קבוצה ואתם לוקחים חלק בליגת על עם משחקים בין קבוצות מאזורים שונים על מנת להרוויח ניקוד. לאורך כל הליגה יש לכם כמות כסף שאתם מרוויחים ממשחקים ועליכם לנהל את השחקנים בקבוצה שלכם, להחליף בשחקנים טובים יותר עם שכר גבוהה יותר ואפילו אפשרות ללמד את השחקנים שלכם יכולות חדשות. זה מצב משחק שלא כולל סיפור מפורט אבל כן כולל אסטרטגיה ולא מעט אתגר עם משחקיות כייפית.

הגרפיקה והעיצוב של השחקנים ב-Super Mega Baseball 3 מותאמים לסגנון המצויר של המשחק. כל הקבוצות נראות צבעוניות וכוללות אנימציה מצחיקה.

בזמן שזה מתאים לסגנון של המשחק וההומור שלו, אני לא הייתי קורא לזה גרפיקה ממש טובה. רוב העיצובים הם די בסיסים ולא מורכבים בכלל, ואם המפתחים רצו ליצור משחק בייסבול מצויר עם דמויות לא אמיתיות, הם עדיין יכלו לעשות זאת ולגרום לגרפיקה להראות טובה יותר, ולעיצובים להראות יותר בעלי אישיות ממה שהם עכשיו.

מבחינת סאונד, המשחק די בסיסי ברוב האפקטים שלו אבל עדיין ישנם פרטים קטנים פה ושם, שהופכים את סאונד המשחק לממש טוב.

כמו שאמרתי, הקריין אומר את שמות השחקנים שעולים למגרש וזה תמיד מצחיק בגלל השמות שהם קיבלו. בנוסף, צלילי המשחק עצמו מאוד מדויקים, עם צליל שונה בכל מקום במחבט שבו פוגע הכדור ותגובות קהל תואמות לכל מצב, ובהתחשב שמדובר במשחק ארקיידי עם אסתטיקה כזאת מצוירת, די הופתעתי לטובה.

אחרי ההצלחה של המשחק הקודם בסדרה, המפתחים ב-Metalhead מתגמלים את המעריצים שלהם עם משחק משופר עם מצבים חדשים והרבה מאוד בידור מהנה. המשחק כמובן מתחרה עם משחק ה-MLB המפורסם יותר לתפוס את תשומת הלב של הגיימרים אבל בעיניי Super Mega Baseball 3 נמצא בליגה אחרת לגמרי ששווה לחוות.

Super Mega Baseball 3

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

משחק הבייסבול הארייקדי הוא בדיוק מה שחובבי הספורט מחפשים לשחק על הקונסולה הביתית.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה