Super Monkey Ball Banana Blitz HD

מי הזיז את הבננה שלי? – ביקורת המשחק Super Monkey Ball Banana Blitz HD

סדרת משחקי Super Monkey Ball החלה את דרכה בתחילת המאה הנוכחית והיא נחשבת בעיני רבים לאחד מסדרות משחקי הפלטפורמה המוצלחות של השנים האחרונות. ישבתי לבדוק את החידוש לאחד המשחקים היותר מוכרים בסדרה שיצא בשנת 2006 ככותר בלעדי ל-Wii. כעת Banana Blitz חוזר אלינו בגרסה מחודשת הזמינה לכלל הפלטפורמות

בהנחה שלא שמעתם על סדרת Super Monkey Ball עד היום, הנה הסבר קצר: הסדרה הגיחה לאוויר העולם לראשונה עוד בשנת 2001, ועד היום יצאו לסדרה לא פחות מ-20 משחקים שונים על גבי שלל פלטפורמות שונות, החל ממכונות הארקייד של פעם ועד ל-Nintendo Switch של היום.

ב-Super Monkey Ball נגלם את דמותו של קוף המצוי בתוך כדור, העובר בין עולמות שונים של המשחק. העולמות בנויים משלבים שונים בעלי דרגות קושי שונות, כאשר כל מטרתנו היא לעבור אותם, לצבור ניקוד גבוה ככל שניתן ואיך לא.., לאסוף בננות.

כיאה לרוב משחקי הסדרה, גם כאן ישנם מספר קופים לבחירה המציגים נתונים פיזיים שונים (נתוני קפיצה, מהירות שליטה וכו’) אך אם אגיד את האמת ההבדל בין הקופים כמעט ולא מורגש ולרוב נצמדתי לקוף אחד בלי יותר מידי קשר לנתונים שהוא מציע. בנוסף לכך, ב-Banana Blitz HD נקבל גם את דמותו של סוניק הקיפוד (בכל זאת משחק של Sega). מלבד שינוי העיצוב סוניק לא מוסיף כלום.

מלבד איסוף בננות ומעבר שלבים המשחקים הציעו לאורך השנים שלל מטרות שונות שעליכם להביס כגון איסוף חפצים מיוחדים או סיום של עולם משחק בזמן קצוב וכו’. בסך הכל סדרת Super Monkey Ball נחשבת עד היום לסדרת משחקי פלטפורמה קלאסיים, המציעה פיתרון ראוי גם לאלה שמחפשים אתגר וקושי.

Super Monkey Ball Banana Blitz HD הוא למעשה חידוש למשחק Super Monkey Ball Banana Blitz שיצא לראשונה בשנת 2006 ככותר בלעדי ל-Nintendo Wii. Banana Blitz נחשב למשחק טוב בסדרת Monkey Ball, אך לאו דווקא הטוב ביותר בדעתם של הרבה אנשים, ולכן המהלך של חידוש המשחק הזה בניגוד למשחקים אחרים וקלאסיים יותר של הסדרה היה מעט תמוהה בעיני בתחילה.

ב-Banana Blitz HD נקבל לא פחות מ-80 שלבי משחק שונים החולשים על גבי 10 עולמות משחק, כאשר בכל עולם משחק נקבל רמת קושי משתנה. כמשחק פלטפורמה קלאסי הפקטור של קושי מהווה ערך חשוב, בעיקר כי לרוב משחקי פלטפורמה מציגים שלבים קשים ומסובכים יותר ככל שמתקדמים במשחק.

אך מסיבה שאיננה ברורה לי עד היום, Banana Blitz מעולם לא הכיל שלבים קשים במיוחד, למעשה הוא נחשב לאחד המשחקים היותר פשוטים וקלים שהסדרה ידעה אי פעם. אם תשאלו אותי, החידוש למשחק בסדרה נבחר דווקא ל-Banana Blitz בעיקר כי הוא מאפשר גישה חלקה, קלה ונוחה לשחקנים חדשים שמעולם לא שיחקו בכותר של Monkey Ball. לצערי הרב שחקנים ותיקים של הסדרה שמחפשים קצת אתגר ימצאו את עצמם מהר מאוד מחוץ למגרש של Banana Blitz HD.

מלבד שלבי המשחק הרגילים נקבל מצב משחק המציג כ-10 מיני משחקים שונים, המאפשרים תחרות בין שחקנים על גבי הספה או נגד שחקנים ברשת. המשחקונים לא פורצי דרך כלל ומצאתי את עצמי מהר מאוד משתעמם מהם.

בכל הקשור לגרפיקה אכן נעשה שיפור מהמשחק המקורי אך לא מדובר בפריצת דרך גרפית גם במונחים הפשוטים של ימינו, והגרפיקה של Banana Blitz HD סבירה ולא יותר.

יחד עם זאת הסדרה תמיד ידעה מנגינות טובות, וגם Banana Blitz HD מלאה בשלל מנגינות מקפיצות ומהנות שיכניסו אתכם מאוד מהר לאווירה הצבעונית והייחודית שיש לסדרה להציע.

סיכום

בסופו של דבר Super Monkey Ball Banana Blitz HD (אלוהים כמה שהשם הזה ארוך) הוא חידוש שלא מחדש כלום. המשחק די זהה לגרסתו המקורית, ומלבד שיפור טקסטורות קל נקבל משחק בינוני למדי בסדרה, שלא ברור לי למה בחרו לחדש אותו על גבי משחקים אחרים והרבה יותר מוצלחים בסדרה.

* עותק לביקורת זו סופק על ידי חברת “עדלי”, יבואנית Sega בישראל. 

Super Monkey Ball Banana Blitz HD

משחקיות - 5
רמת קושי - 3
פס-קול - 8

5.3

ממוצע

משחק חביב וקל שלא מצריך חשיבה כלל.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 20 מהשומרון, עורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס. טכנאי מחשבים בימים וגיק הדוק בלילות. מעריץ מושבע של Marvel ושחקן משחקי תפקידים קשוח. גיק איכותי בעל דעה קולחת שתמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *