15 משחקי הוידאו המאכזבים של עשור 2010

הנה בא לו עשור חדש מלא באלפי משחקים חדשים, אבל רגע לפני שאנחנו מתחילים את שנות ה-2020, בואו נעיף מבט על המשחקים שפחות או יותר הרסו לנו את שנות ה-2010. אלו הם 15 המשחקים המאכזבים של העשור.

אחד הדברים שלמדנו ללא ספק בעשור האחרון זה שכל הייפ של משחק חדש צריך לקחת בערבון מוגבל, בין אם זה הייפ מהמעריצים או הייפ שיצרה חברת המשחק, אי אפשר לדעת מה מצפה לנו עד שהמשחק עצמו יוצא. אז כעת ששנות ה-2010 מגיעות לסיומן, בואו נעיף מבט ב-15 המשחקים שהכי איכזבו אותנו בעשור האחרון ולימדו אותנו לא להזמין משחקים מראש, הכירו את 15 המאכזבים ביותר של העשור.

15. Diablo 3

משחק ההמשך של אחד ממשחקי התפקידים הגדולים בכל הזמנים היה ללא ספק צפוי לאכזב אבל ביום השקתו Diablo 3 הכריח אותנו להיות מחוברים לרשת כל הזמן, ניסה לסחוט מאיתנו כסף במכירה פומבית והיה די חזרתי וריק מכיף.

יאמר לזכותו של המשחק הוא הרבה יותר מהנה היום והוא מקבל עדכונים כל עונה מ-Blizzard, אבל אין ספק שסיפור המשחק לעולם לא הצליח להגיע לקרסוליים של המשחק האגדי Diablo 2.

14. The Division ו-Watch Dogs

להגיד לכם את האמת, אני אוהב את Watch Dogs, המשחק היה בין הראשונים שלי על ה-PlayStation 4 ומאוד נהנתי ממנו אבל אין ספק שהוא, ביחד עם The Division, היו אכזבה לגיימרים והתחילו את ה-Meme של הירידה הגרפית של Ubisoft, מה שהוביל לרעיון של אף פעם לא להאמין לגרפיקה של טריילרים של Ubisoft.

בשני המשחקים הוצג לנו מלא מאפיינים, פירוט גרפי ועומק שלא קיבלנו במוצר הסופי. המשחקים עדיין היו יפים לעין וכללו הרבה מכניקות כייפיות אבל לא באותה רמה של מורכבות ופירוט כמו שהובטח לנו על ידי החברה והטריילרים שהוצגו במהלך E3, ולעולם לא נשכח את העובדה שהיינו צריכים ליצור תורים ממשיים רק כדי להתחיל לשחק ב-The Division.

כמובן ששני המשחקים קיבלו משחקי המשך שגאלו אותם, אבל אי אפשר לשכוח את האכזבות הראשוניות של המעריצים, ומעריצים של כותר Assassin's Creed בטח היו גם מכניסים במקום זה ברשימה את Assassin's Creed Unity על אותן הסיבות.

13. Battlefront 1 ו-Battlefront 2

למרות שרוב השנאה היום מופנת למשחק השני ומכניקות ה-Loot Box שלו, המשחק הראשון של Battlefront של EA מאכזב באותה מידה.

משחקי Battlefront המקוריים של Lucasfilms היו בין המשחקים הטובים ביותר של הכותר, הם היו אקשן כייפי ברשת ובו בזמן נתנו לנו לכבוש את הגלקסיה בשלבים מסיבים עם כלי רכב וגיבורי סדרת הסרטים האהובים עלינו.

חברת EA החליטה להחיות את המשחקים עם סדרת משחקים משלה, שהיו מדהימים גם מבחינת סאונד וגם מבחינת גרפיקה, וזהו.

כל מצבי המשחק היו חסרים, להשיג רכבים היה מתסכל וחלק מהגיבורים היו פשוט בלתי ניתנים לעצירה. כמו שאנחנו מכירים את EA, כל התוכן של המשחק הוחבא מאחורי חבילות DLC יקרות וקיבלנו משחק די קטן.

משחק ההמשך יכול היה לתקן את המגרעות של המשחק הראשון, אבל החמדנות של EA הגיעה לרמות בזויות חדשות כשדחפה Loot Boxes אל כל מערכת ההתקדמות של המשחק, מה שדרש משחקנים מאות אלפי שעות משחק רק כדי שיוכלו להשתמש בכל הרכבים שרצו או בגיבורים שרצו, מה שהוביל למחאה מסיבית מהשחקנים ולביטול זמני של המכניקה. זה היה ניצחון מספק, אפילו אם קטן, של קהילת הגיימרים.

12.  Anthem

למרות שדי ציפינו מהמשחק החדש של חברת BioWare להכשל. עדיין אי אפשר שלא התאכזבנו לקבל את Anthem.

משחק המדע הבדיוני החדש של EA היה ריק מתוכן, מלא במסכי טעינה ונתן לנו עולם ריק ומשעמם. הדבר היחיד שטוב שיצא מהמשחק זו העובדה שיכולנו לעוף כמו איירון מן. אבל גם זה נהיה משעמם אחרי זמן מסוים ואנחנו נשארים עם קליפה ריקה שרק מאשרת לנו סופית שסטודיו BioWare מת.

11. Destiny ו-Destiny 2

חברת Activision הבטיחה לנו את האפיק הבין גלקטי הבא בעולם הגיימינג עם Destiny ולפי התרשמויות ראשונות של המבקרים ושחקני הבטא, נראה שזה מה שנקבל, אבל עם יציאת המשחק גילינו שכל האפיות מתחבאת מאחורי הרבה הרחבות שנצטרך לרכוש. שחקנים שציפו להרפתקה אדירה בחלל ברמה של Halo התאכזבו למצוא הרבה חרישה, משימות חזרתיות ולא הרבה עלילה עד יציאת ההרחבה החדשה. משהו שלא ציפינו ממשחק שעלה חצי מיליארד דולר לייצר.

Destiny 2 חזר על האכזבה לרבים מאיתנו, בגלל שהרגיש כמו חזרה של המשחק הראשון, התחלה בסיסית עם הבטחה לעוד בחבילות הרחבה.

מעריצים של הכותר כמובן יגנו על המשחק וחבילות ההרחבה שלו יכולות להיות באמת אדירות, אבל השחקן הממוצע שנבלע אל תוך ההייפ של Activision, ללא ספק התאכזב לגמרי.

10. Sim City

סדרת משחקי Sim City היא ככל הנראה האהובה והמכובדת ביותר בז'אנר הניהול, ולמרות שגם The Sims ראה מספר משחקים מאכזבים בעשור האחרון, המשחק Sim City של 2013 היה כשלון טוטאלי ואכזבה ענקית לשחקני המחשב האישי.

הבעיה המרכזית הגיעה מחוסר התפקוד של השרתים של EA, מה שמנע מרוב השחקנים לנסות את המשחק ביציאתו. אבל גם אחרי תיקון השרתים של החברה, המשחק עדיין היה מאכזב בגודל הקטן של הערים שיכולתם לבנות ואיך הכל היה צריך להיות בנוי בתבנית מסוימת ומנע מאיתנו יצירתיות, מה שתמצת את הרצון של EA להגביל אותנו כבר אז.

9. Halo 5: Guardians

למרות שבהשקתו הרבה שחקנים אהבו את Halo 5, אין ספק שהמשחק היה מאכזב עבור הרבה שחקנים נאמנים לכותר, בעיקר בגלל מספר אלמנטים שהיו מרכזיים בסדרת המשחקים.

סיפור מאכזב וכתוב בצורה די עצלה שהבטיח לנו עימות אפי בין מאסטר צ'יף וספרטן לוק, שהתרחש בסצנה קצרה ביניהם שבה אנחנו לא משחקים. אכזבה ענקית מסדרה שהביאה לנו חלק מהסיפורים הגדולים של הדור הקודם.

מאפיין המסך המפוצל הוסר, מאפיין שסדרת Halo דגלה בו מעל התחרות (למעט Call of Duty), ושינויים נעשו למשחקיות שהרגיש שהיוצרים מאחורי Halo 5 מנסים להסתכל לארנק שלנו שנתחיל לבזבז עוד כסף.

בסופו של דבר, Halo 5 היה נפילה חזקה עבור אחת מסדרות משחקי היריות האהובות בכל הזמנים.

8. Aliens Coloniel Marines

היום די התרגלנו להראות סקפטיות כלפי משחקים (לכן רבים מאיתנו לא הופתעו מ-Anthem), אבל בזמנו, כש-Aliens Coloniel Marines פורסם, חשבנו שזה הדבר האמיתי. סוף סוף חזרתו של כותר "הנוסע השמיני" עם אימה, מתח ואקשן, הכל בגרפיקה מרשימה.

מה שקיבלנו בסוף זה משחק יריות גנרי בו אתם יותר נלחמים בבני אדם אחרים מאשר בחייזרים עצמם, האינטילגנציה המלאכותית של האויבים הייתה נוראית, הגרפיקה הייתה נוראית והסיפור היה טמטום אחד גדול.

מזל שמספר שנים אחרי קיבלנו את Alien: Isolation, משחק שסיפק לנו את כל הצרכים למשחק הישרדות ביקום החייזרים של רידלי סקוט.

7. Mass Effect: Andromeda ו-Mass Effect 3

הכותר המצליח ביותר של Bioware ראה את תחילת רצף האכזבות שלו עוד בדור הקודם, השחקנים היו מוכנים לסיום ענק ב-Mass Effect 3 שיביא לקץ את הסאגה של שפרד, אבל קיבלו סוף עם מספר אפשרויות לא ממש שונות אחת מהשנייה, במשחק שכל בחירה שלכם משפיעה קיצונית על הסיפור, וכל סוף היה מאכזב מאוד.

האכזבה המשיכה בסדרה החדשה של הכותר עם Mass Effect: Andromeda, שהיה אמור להציג גיבורים חדשים ולקחת דור חדש לחקור את החלל, אבל המשחק הותקף עם ביקורת חריפה על באגים, דיאלוג נוראי וסיפור משעמם.

זה לא מפתיע שהרבה גיימרים השלימו עם העובדה שכותר Mass Effect מת.

6. Mighty No. 9

משחק האינדי היחיד שעשה את דרכו אל הרשימה אבל בצדק.

למרות שמשחקי אינדי אחרים איכזבו אותנו בעשור האחרון, כמו Yooka-Layla, המשחק Mighty No. 9 היה משחק פלטפורמה מאכזב עם שליטה גרועה, באגים ועיצוב נוראי.

הצוות שאסף כסף מאלפי מעריצים שרצו את התחליף שלהם ל-Mega-Man, גילו שכל 4 מיליון הדולר שתרמו לפרויקט פחות או יותר נזרקו לפח, והצוות שמאחורי המשחק היו כל כך בטוחים בהצלחה שלהם שהם התחילו KickStarter נוסף עבור משחק ההמשך לפני צאת המשחק הראשון.

בסופו של דבר, חברת Capcom התעוררה לרצון המעריצים והביאה לנו את Mega-Man 11, משחק פלטפורמה נהדר ששימח כל מעריץ של המפציץ הכחול.

5. Sea of Thieves

כשנחשף לעולם בפעם הראשונה Sea of Thieves של חברת Rare במהלך כנס E3, חשבנו שאנחנו זוכים לראות את התחייה מחדש של הסטודיו שהביא לנו קלאסיקות כמו Banjo Kazooie, Killer Instinct ו-Conker’s Bad FurDay, ולמרות שתאריך יציאת המשחק המשיך להדחות עוד ועוד, היינו סבלנים בתקווה שנקבל משחק ששווה את ההמתנה.

מה שקיבלנו בסוף זה משחק שמבטיח שנוכל לחקור אוקינוסים אבל רדוד כמו שלולית מבחינת תוכן. למעט לעשות שטויות עם חברים שלכם, אין מה לעשות ב-Sea of Thieves. אתם יכולים להלחם בשלדים, לתקוף שחקנים אחרים או לחפש אוצר. בלי גיוון, בלי שינוי במשימות ובלי אפשרות להגדיר בצורה יצירתית את הדמות שלכם או את הספינה שלכם.

אם חשבנו ש-Rare עוד קיימת בצורה אחת או אחרת, Sea of Thieves הוכיח לנו שסטודיו Rare לא קיים יותר.

4. Duke Nukem Forever

כבר במהלך תקופת פיתוחו ידענו ש-Duke Nukem Forever יאכזב, אי אפשר להיות משחק מבוקש כבר 10 שנים עם ביטולים והמשכי פיתוח בלי לאכזב מישהו. אבל עדיין שמרנו תקווה. כמו שציפינו, Duke Nukem Forever לא הצליח להגיע לרמת המגניבות של Duke Nukem 3D ובין אם זה כי התבגרנו מאז או העולם השתנה מאז או שפשוט הכתיבה הייתה עצלנית, Duke Nukem Forever הרגיש כמו ילד קטן שמנסה להרגיש מגניב כמו אחיו הגדול וזה היה סיום מאכזב לאחת מהדמויות המגניבות בהיסטוריית הגיימינג.

אם אתם רוצים לראות איך לוקחים כותר משחקי יריות מגניב מהעבר והופכים אותו לאדיר בדור נוכחי, רק צריך לשחק ב-Doom מ-2016.

3. Marvel vs Capcom Infinite

לא יודע כמה גיימרים היו שמים את משחק המכות המאכזב של Capcom ברשימה שלהם אבל עבורי, MVCI היה אחת האכזבות הגדולות של העשור.

שימו בצד את העיצובים המזעזעים של ת'ור, צ'ון לי וריו, שימו בצד גם את הנבל המאכזב של המשחק והסיפור המשעמם, זה היה פשוט משחק מכות לא טוב.

Marvel vs Capcom Infinite כלל רוסטר דמויות מאכזב בלי אף אחד מהאקס-מן, מספר דמויות קטן ומשחקיות מפושטת כל כך שהרגשנו שאנחנו משחקים במשחק נייד חינמי, ולהגיד את זה על משחק בסדרת MvC זה לא מתקבל על הדעת. לא פלא ששחקנים עדיין חוזרים ל-Marvel vs Capcom 3 Ultimate ו-Infinite בקושי מופיע בטורנירים.

2. No Man’s Sky

או כמו שהרבה מאיתנו מכירים אותו בתור No Man’s Lie.

No Man’s Sky של Hello Games היה בין המשחקים השאפתנים ששמענו עליהם, וכמה שהיה לנו קשה להאמין, כל סרטוני המשחקיות והראיונות עם שון מורי הבטיחו לנו שזה אמיתי, משחק פתוח שבמקום עולם יש לנו גלקסיה ואנחנו יכולים לנוע לכל מקום ולשחק ביחד עם חברים, לגלות מקומות חדשים ולהיות חוקרים עם ספינות מותאמות.

מה שקיבלנו בסוף זה הרבה הבטחות ריקות- המשחק היה בסוף משחק איסוף משאבים, בו אתם נעים מכוכב לכוכב רק בשביל להשיג עוד משאבים, כל החלליות אותו הדבר, אין אפשרות לתקשר או אפילו לראות שחקנים אחרים ואין סחר בין גלקטי או עלילה מרכזית, המשחק פשוט ריק בלי סוף משחק מספק אפילו.

יאמר לזכותם, המפתחים ב-Hello Games כן עדכנו את המשחק בלי הפסקה והוא כעת מאוד שווה למשחק וכולל קהילת שחקנים מכובדת. אבל ישנם שחקנים שלנצח ישארו עם הצלקת של השקרים.

1. Fallout 76

אחת האכזבות הגדולות של העשור הגיעה לפני פחות משנה וממשיכה לאכזב עוד היום. בדומה ל-No Man’s Sky, הובטח לנו כל כך הרבה ובסוף קיבלנו משחק ריק מתוכן, משחקיות ואיכות. כל דבר במשחק ביציאתו היה שבור וגרם לשחקנים לפרוש ולבקש החזר כספי.

התגובות השליליות כלפי המשחק הובילו לחוסר ביקוש כללי עבורו וחנויות כמו Gamestop נאלצו לחלק את המשחק בחינם בכל קנייה רק להיפטר מכמות העותקים המסיבית ש-Bethesda יצרה במחשבה שהיא מביאה לנו את משחק הרשת הגדול הבא. אה, ושלא נשכח שהחברה ניסתה בחודשים האחרונים לדחוף מנוי שנתי למשחק בעלות של 100 דולר.

Fallout 76 היה אכזבה עבור כל גיימר מעריץ של הכותר ושל ענקית הגיימינג Bethesda, שאחרי זה גילינו שאיננה ענקית יותר.

סיכום

אז כן, ראינו לא מעט אכזבות מכל חברות הענק בתעשיית המשחקים בעשור של 2010, אבל אנחנו מקווים שעשר השנים הבאות יפתיעו אותנו לטובה.

האם היו משחקים שאכזבו אתכם ולא נכנסו לרשימה שלנו? ספרו לנו בתגובות.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה