פרטים על אדטפציית הקומיקס Superman: Red Son

אחד הסיפורים האייקונים על איש הפלדה- Superman: Red Son, עתיד להגיע אלינו בסרט אנימציה באורך מלא, והפרטים מתחילים להיחשף.

על אף ההצלחה היחסית של הסרט “אקווהמן“, היקום הקולנועי של DC לא הצליח עדיין להתרומם כמו שצריך, אך בתחום סרטי האנימציה, הסרטים של החברה זוכים ליחס הרבה יותר חם.
ועכשיו נראה שפגז נוסף עתיד להגיע מהתותחים של חברת הקומיקס הגדולה בצורתו של ה-Red Son.

הקומיקס Superman: Red Son (סופרמן: הבן האדום) מתרחש ביקום מקביל, בו במקום לנחות בחוות משפחת קנט בקנזס, החללית עם התינוק קאל-אל נוחתת באוקראינה הסובייטית והילד גדל להיות לנשק בארסנל של ברית המועצות ומשנה את תוצאות המלחמה הקרה בין ארצות הברית לברית המועצות- או בקיצור: סיפור על “מה היה קורה אם סופרמן היה סובייטי?”.
הקומיקס פורסם בשנת 2003 והפך אייקוני בין היתר בגלל הצגת דמויות סובייטיות אלטרנטיביות לדמויות DC פופולריות כמו באטמן, והרעיון ששינוי קטן כל כך לא שינה את אישיותו של “איש הפלדה” (הוא עדיין מתואר כנאמן למדינתו, כמנסה להשתייך לעם האנושי וכתומך הממסד והחוק), אך עדיין שינה את הדמות באופן דרסטי על ידי שינוי הסביבה בה הוא גדל.
גם במקום המשפט המוכר של סופרמן- “למען אמת, צדק, והדרך האמריקאית”, סופרמן הסובייטי משתמש במשפט “למען סטלין, סוציאליזם וההתרחבות הבינלאומית של ברית ורשה”.

בין הצוות שצפוי להביא את הסיפור לכדי סרט אנימציה באורך מלא, יהיה דידריך באדר (Diedrich Bader), שכבר השתתף בכמה פרויקטים של אנימציה מבית DC, הבולט מביניהם הייתה הסדרה “באטמן: האמיצים והנועזים”.
דידריך אישר את מעורבותו בהפקה בציוץ הבא, שמאז נמחק:

על אף שדידריך לא חשף את מי ידובב בסרט, ניתן כמובן להעריך שבהתחשב בכך שדובב את באטמן בעבודות הדיבוב הקודמות שלו עם DC, שהגרסא הסובייטית של באטמן היא הדמות אותה נבחר לדובב.
סיפור הרקע של הדמות בקומיקס Red Son שונה, בו האביר האפל התאמן כל חייו במטרה להרוג את הקריפטוני, הנשק החזק ביותר של ברית המועצות אחרי שהוריו הקפיטליסטיים נרצחים בגלל התנגדותם לקומוניזם.

בנוסף לדידריך, נראה שטרה סטרונג (Tara Strong), שדובבה את רייבן (Raven) בסדרות הטיטאנים הצעירים המצוירות- עתידה גם היא לדובב דמות בסרט הנבנה לאיטו.
גם ג’ייסון אייזקס שמוכר בעיקר מדמותו כלוציוס מאלפוי בסרטי “הארי פוטר”, ודובב בעבר דמויות כמו לקס לות’ר, סינסטרו וראס אל גול, עתיד לקחת חלק בפרויקט.
טראוויס ווילינגהם (Travis Willingham), שדובב את גרסת הלגו של איש הפלדה, גם הוא ייקח לעצמו דיבוב, וכמו ההשערות בנוגע לדיבובו של באטמן, ניתן להעריך כי ווילינגהם ידובב את סופרמן.
שמות נוספים העולים בהקשר לקאסט המדובבים בסרט הם ונסה מרשל (Vanessa Marshall), פיל מוריס (Phil Morris) ו-פיל להמאר (Phil Lamarr), שגם הדמויות אותן ידובבו עדיין לא ידועות.

בהתחשב בכך שהפרויקט הוכרז כעת (תחילת 2019), ניתן להעריך כי הסרט עתיד לצאת ככל הנראה במהלך שנת 2020, ואולי אפילו ב-2021- תלוי בהתקדמות ההפקה.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה