Spyro Re-Ignited Trilogy

נוסטלגיה עם כנפיים – ביקורת האוסף Spyro Re-Ignited Trilogy ל-Switch

חברת Activision פועלת בשנים האחרונות על הוצאת גרסאות מחודשות למשחקים הקלאסיים שאהבנו כילדים, כאשר קיבלנו כבר את Crash Bandicoot בגרסה מחודשת לשלושת המשחקים הראשונים וכן למשחק המרוצים שלו. ועכשיו, מגיע תורו של הדרקון הסגול החמוד בעולם, Spyro עם Spyro Re-Ignited Trilogy

משחקי מחשב קיימים כבר המון שנים בעולמנו וככל שעובר הזמן הם מתפתחים יותר ויותר ונהיים מורכבים, מעניינים ומהפכניים. יחד עם החידוש והמהירות, יש לכל גיימר שמכבד את עצמו פינה קטנה בלב למשחקים של פעם, המשחקים עליהם גדלנו. לרבים מאיתנו יש ברשימה את Jazz Jackrabbit, Commander Keen ו-DOOM, שסיפקו לנו שעות של הנאה משלל סוגים.

אחת מסדרות המשחקים הזכורות לטובה בהיסטוריית משחקי המחשב ואחת מסדרות המשחקים האהובות עליי באופן אישי היא סדרת המשחקים של Spyro, שמפקידה בידינו את השליטה בדרקון סגול וחמוד, במסעותיו להציל את חבריו ואת עולם הדרקונים.

המשחק הראשון של Spyro שנקרא “Spyro The Dragon” יצא אי שם בשנת 1998 והיה לאחד ממשחקי הפלטפורמה הטובים ביותר שיצאו ל-PlayStation הראשון. במשחק, על Spyro לשחרר את חבריו הדרקונים שקפאו לאחר ש-Gnasty Gnorc שגורש מממלכת הדרקונים משתמש בקסם שמקפיא את כל הדרקונים.

המשחק השני בסדרה נקרא “Spyro 2: Ripto’s Rage” ויצא שנה לאחר מכן בשנת 1999 גם כן לקונסולת ה-PlayStation 1. במשחק השני בסדרה מסופר לנו על Spyro וחברו Sprax שנשאבים למימד קוסמי לאחר שעוברים דרך שער מימדי במטרה לצאת לחופשה. במסעם לעולם הקוסמי עליהם להביס את Ripto, שהצליח לשים את ידיו על קריסטל עוצמתי במיוחד שמעניק לו כוחות אפלים.

המשחק השלישי בסדרה נקרא “Spyro Year of the Dragon” יצא בשנת 2000 (ניחשתם נכון, ל-PSONE). במשחק השלישי על Spyro להחזיר ביצי דרקונים אבודות על שנגנבו על ידי Bianca וצבא הקרנפים שלה. ביצי הדרקונים מפוזרות בשלל עולמות שונים ועל Spyro לעבור בין העולמות ולהשיב את כל הביצים.

בין אם שמתם לב לזה או לא, כלל המשחקים של Spyro מציגים לנו סיפור פשוט וקל ומשחקיות שחוזרת על עצמה בין משחק למשחק.

המשחקים של Spyro הם למעשה משחקי פלטפורמה קלאסיים, שעוקבים באדיקות אחרי הנוסחה המוצלחת, ומספקים לנו חוויה בלתי נשכחת ומהנה במיוחד.

ל-Spyro שתי יכולות מרכזיות והן לירוק אש ולרוץ מהר תוך כדי נגיחה עם הקרניים שלו. מלבד זאת יכול Spyro לעופף ולדאות בעזרת הכנפיים שלו.

המשחקיות של המשחקים האלה פשוט ממכרת, והיא מספקת שעות של הנאה. חלק מהמטרות במשחקים מוסתרות ותצטרכו להיות יצירתיים במיוחד על מנת להשיג אחוזי השלמה מלאים בכל משחק.

כמו אוסף המשחקים המחודש של Crash, גם כאן כאשר תפעילו את המשחק תוכלו לבחור בכל אחד משלושת המשחקים הקלאסיים של Spyro. תוכלו בכל עת לעבור ממשחק למשחק ולראות בקלות את אחוזי ההתקדמות שלכם בכל משחק.

העולם של Spyro היה ונשאר יפייפה וצבעוני. הגרפיקה המחודשת של המשחק לא פחות ממדהימה, והיא רצה מצוין בכל פלטפורמה שיצא לי לבדוק (PS4 ו-Nintendo Switch).

פסקול המשחק הקלאסי חוזר אלינו גם כאן ומציג מוזיקה קצבית ונעימה, שמוסיפה מאוד לחווית המשחק הכללית.

חשוב לציין שלא מדובר במשחקים קשים מידי, הם נגישים מאוד ומתאימים לכל אחד, גם לילדים קטנים שזה עתה התחילו את דרכם בעולם משחקי המחשב. השליטה ב-Spyro פשוטה ונוחה, התפריטים מפורטים ומוסברים היטב. יש אתגר במשחק ללא ספק אך הוא לא מתיש או קשה מידי.

בסופו של דבר לראות בשנת 2019 חידוש כה מרשים למשחקים נוסטלגיים כמו סדרת המשחקים של Spyro היא דבר מבורך. במידה ויש לכם Nintendo Switch אמליץ לכם לקנות את המשחק מאוד, על מנת שתוכלו לקחת את העולם הקסום של Spyro לכל מקום. המשחק רץ נהדר על ה-Switch, והוא מרגיש מעולה. במידה ואין לכם את המכשיר, כל קונסולה או אפילו המחשב הם בחירה נהדרת.

לסיכום, Spyro Re-Ignited Trilogy היא פרויקט שפשוט מעלה חיוך על הפנים. הזכות לחזור לעבר ולחוות את המשחקים המעולים האלה פעם נוספת בגרפיקה מחודשת ויפיפייה היא פשוט מתנה מהעבר, ואין לי ספק שכל מי שמכיר או יכיר את Spyro בפעם הראשונה יתאהב מיד.

Spyro Re-Ignited Trilogy

משחקיות - 10
פסקול - 8
עלילה - 9
אתגר וקושי - 8

8.8

מעולה

משחקים קלאסיים וממכרים במיוחד באריזת מתנה מהעבר

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה