Redeemer Enhanced Edition

נזיר ועצבני – ביקורת המשחק Redeemer Enhanced Edition

לאחר שירותו הצבאי החליט Vasily להרגע על ידי הפיכת עצמו לנזיר שקט ומופנם. ברגע אחד השקט מופר ו-Vasily צריך לחזור לימים בו הנשק היה החבר הכי טוב שלו

אם אי פעם יצא לכם לטייל עם בית הספר שלכם או ללמוד היסטוריה, סביר להניח שנתקלתם לא פעם במושג Monk, או נזיר בעברית. נזירים הם למעשה אנשים הנוטלים על עצמם שלל הגבלות והיתרים למימוש ערכי הנזירים בדת אליה הם משתייכים. ישנם נזירים כמעט בכל סוג דת וכל דת מאפיינת את אופי הנזירים בצורה שונה. אחד הדברים שניתן לאחד בו את אופי הנזירים היא העובדה שחיי הנזירים לרוב שקטים ופשוטים, על מנת שיוכלו לממש את חזונם ומטרותיהם בצורה הטובה ביותר.ב-Redeemer Enhanced Edition אתם מגלמים את דמותו של Vasily, חייל רוסי לשעבר שהחליט להפוך לנזיר על מנת להשקיט את חייו הסוערים כלוחם בצבא.

Vasily מתגורר במנזר יחד עם חבריו ואחיו הנזירים. יום בהיר אחד ארגון אפל מגלה על מיקומו של Vasily שניסה להסתיר את עצמו משאר העולם, ואותו ארגון שולח צבא שלם על מנת לחסל את Vasily. כתוצאה מכך המנזר מותקף וכל אחיו הנזירים של Vasily כולל חברו הטוב ומורו נהרגים. Vasily מבין שעליו לחזור לתקופות האפלות בחייו כלוחם, ויוצא לבדו נגד הצבא על מנת לנקום במות חבריו ואחיו הנזירים.

המשחק Redeemer יצא לראשונה למחשב האישי בשנת 2017. הגרסא המחודשת של המשחק, שנקראת Redeemer Enhanced Edition, יצאה בשנת 2019 פעם נוספת הפעם לכלל הקונסולות הקיימות כיום, כולל ל-Nintendo Switch.

Redeemer הוא למעשה משחק מכות ויריות ממבט עילי, כאשר במהלך המשחק תשלטו ב-Vasily במסע הנקמה שלו על רצח חבריו. מלבד זוג אגרופים עוצמתיים תוכלו להשתמש בשלל חפצים ככלי נשק, החל ממקלות ועד לחביות ונשקים חמים כגון אקדחים ורובים. ככל שתילחמו במשחק תקבלו נקודות אותם תוכלו להשקיע ביכולות שונות שיהפכו את Vasily לחזק אפילו יותר.

את המשחק יצא לי לשחק על גבי ה-PS4 ונהנתי ממנו מאוד. המשחק מספר סיפור פשוט (ואם נהיה כנים לא צריך יותר מידי סיפור במשחק מהסוג הזה), ומאפשר לכם לחסל גלים של אויבים ללא שום היסוס. השליטה בדמות שלכם ובמכניקות המשחק פשוטה, ולא יצא לי להיתקל בקשיים במהלך המשחק שלי.

בכל הקשור לגרפיקה גם כאן המשחק עושה עבודה טובה, אפילו שלא נעשה שיפור גרפי כלשהו בין הגרסא החדשה לגרסא המקורית של המשחק.

הפסקול מעניין במיוחד, ובאופן אישי חיבר אותי מאוד לסרטי קונג פו קלאסיים, ז’אנר סרטים שאני באופן אישי אוהב מאוד.

דבר שקצת אכזב אותי במשחק הוא העובדה שהוא מרגיש קל מידי. ישנן מספר דרגות קושי למשחק כולל אחת שמציגה את עצמה כ-“Hardcore” אך אני חייב לציין שגם בדרגת קושי זו המשחק לא קשה במיוחד ולא מציב אתגר כלשהו לשחקנים שמכירים טוב את סוג משחק זה.

כמו כן, המשחק יצא מחדש על מנת להגיע לקונסולות הדור הנוכחי, ולכן קיבל את השם “Enhanced Edition”. אך האמת שהוא לא קיבל שום עדכון או חידוש. הגרפיקה זהה לחלוטין לגרסה המקורית והמשחק מרגיש בדיוק אותו הדבר. הדבר היחידי שאני יכול להגדיר כחדש במשחק היא האפשרות למצב Co-op עם חבר, אבל זהו לא פיצ’ר שהייתי מייחס לו גרסה חדשה לחלוטין של משחק. לרוב גרסאות שמשחקים שנושאות את השם Enhanced כוללות בתוכן הרחבות ותוכן שיצא למשחק לאחר יציאתו אך כאן זהו לא המצב והדבר מאכזב במיוחד.

לסיכום, Redeemer Enhanced Edition הוא משחק מכות יריות ממבט עילי נהדר. הוא עושה את מה שהוא אמור לעשות בצורה טובה, והוא ללא ספק יספק לכם כמה שעות של הנאה. פס-קול המשחק נהדר והופך את המשחק לזורם במיוחד.

אם אתם מחפשים משחק פשוט אך מהנה, שיאפשר לכם לחסל אויבים כאילו אין מחר, Redeemer Enhanced Edition הוא ללא ספק אופציה נהדרת.

המשחק זמין לכל קונסולות הדור הנוכחי ולמחשב האישי.

Redeemer Enhanced Edition

משחקיות - 8
פסקול - 9
נגישות ושליטה - 8
סיפור - 6

7.8

טוב

משחק פעולה קלאסי ומהנה במיוחד הזמין לכל פלטפורמה שרק תרצו!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה