רק רוצה לשיר – ביקורת סרט – פרק ארוך של תוכנית ריאליטי

"רק רוצה לשיר" עוסק בחייה של ויולט, נערה ממוצא פולני שמתגוררת באי נידח באנגליה. חלומה הגדול ביותר הוא לשיר באופן מקצועי מול קהל. היא נפגשת באופן לא צפוי עם מנטור שינחה אותה ומתכוננת להשתתף בתחרות בעלת שם עולמי שעשויה לשנות את נתיב חייה. הסרט מספק לנו מגוון שירים מקוריים ובו משתתפים כוכבים בולטים בתעשייה לדוגמת אל פאנינג, הידועה במשחקה בסדרת סרטי "מליפיסנט". בנוסף, הסרט הוא הבחירה הרשמית של פסטיבל טורונטו לשנת 2018, אך יחד עם זאת  זכה לביקורות מעורבות ושנויות במחלוקת. הצטרפו אליי וגלו האם "רק רוצה לשיר" הוא סרט ששווה צפייה ואיך הסרט מציג את החיים הזוהרים ו"בתחתית" של הכוכבים?

קבלו קישור לטריילר הסרט:

הדמויות בסרט

גיבורת הסרט היא ויולט, שאנו מזדהים ישר עם האלמנטים הברורים של הגיבורה בהצגת נסיבות חייה. היא גרה עם אימה, נבדלת מיתר חבריה בשל המבטא ושמה הפולני, ועובדת כמלצרית על מנת לפרנס את משפחתה. שם היא תפגוש את ולאד, הומלס וזמר אופרה לשעבר שיסייע לה להצליח. היא נרשמת לאודישן לתחרות עולמית, וולאד נמצא שם בשבילה על מנת להכווין אותה ולסייע לה מוזיקלית ונפשית. אנו מגלים בהמשך את אימה של ויולט, שניכר שנפגעה ממערכת היחסים עם אביה של ויולט והוא לא נוכח בכלל בחיים שלה, אומנם היא מצפה שהוא יחזור.

אנו לא רואים מלבד ולאד וויולט דמויות מעניינות במהלך הסרט ושאר הדמויות די שוליות ורדודות. דבר זה לא היה מאוד מפריע לדעתי אם היו יותר התפתחויות בעלילה ומערכות יחסים מרכזיות ויציבות בסרט כמו של ולאד וויולט. במקום זאת הסרט נותן לנו הרגשה של פרק בתוכנית ריאליטי, דבר שבא גם לטובת הסרט וגם לרעתו. הסרט היה צריך למצוא איזון מוצלח יותר בין מקום לדיאלוגים ומערכות יחסים מעניינות לבין הופעת השירים.

הסרט כפרק בתוכנית ריאליטי

ישנם אלמנטים ידועים בתחום המוזיקה שמופיעים בסרט ואין הצגת רעיון מקורי מפתיע, אבל  בעיניי זה הגיוני כי תחרויות מוזיקה ונערה שהיא "כוכבת עולה" הוא נושא ידוע אם כי לא מאוד חרוש לעשות עליו סרט. יש לסרט גם לא מעט מעלות בשל היותו מעין פרק בתוכנית ריאליטי, כפי שציינתי מקודם. אל פאנינג, מפתיעה לטובה בשירתה והיא בחירה טובה מאוד לדמות. כמו כן, השירים שמעטרים את הסרט יפים וקופצניים, לא מעייפים והאווירה בסרט מאוד כיפית ומרעננת. בנוסף, אני חושבת שאיכויות הצילום היו מאוד מרשימות ובין הטובות שראיתי. הרגשתי כמו צופה במופע של תחרות השירה בזכות האפקטים המיוחדים, התאורה והקטיעות הדרמטיות ששמות דגש על כל הפרטים הקטנים בהופעה. התלבושות היו גם יפות מאוד והתפאורה מאוד מושקעת.

פרמטרים נוספים שקשורים ל"תוכנית ריאליטי" כמובן זה שהשתלשלות האירועים די צפויה וקיטשית. אין הפתעות ומשהו ייחודי ומקורי. אומנם המופע כשלעצמו, מרהיב, הן ויזואלית והן מוזיקלית. הגדרתי את הסרט כ"פרק מתוכנית ריאליטי" מכיוון שהיו דיאלוגים שאהבתי בסרט, היה משולב בהם חוש הומור וגם חוכמת חיים. הסרט בעיניי בכלל לא היה קיטשי, למרות שהשתלשלות האירועים הייתה צפויה. בהחלט היו משדרגים את הסרט עוד דיאלוגים ומערכות יחסים בין הדמויות והסרט בכללותו הרגיש קצר מדי. היו דמויות שהיה להן פונטציאל להרחיב את העלילה ולהוסיף מתח וחבל שהוא לא מומש.

בסך הכל, למרות שהסרט לא היה מושלם וצפוי עלילתית נהינתי מאוד מחוויית הצפייה. המעלות מתעלות על המגרעות, הסרט זורם ומבדר, אומנם ההוויה המוזיקלית של הסרט לא תדבר אל כל אחד. זהו סרט שמכיל הרבה שירים וקצת דל עלילתית. אם אתם אנשים שאוהבים תוכניות ריאליטי מוזיקליות ולא אניני טעם בסרטים משובחים מאוד, אתם תאהבו אותו. הסרט כשל עצמו בעיניי אבל הוא עשוי טוב, חביב ומספק חווית בידור נעימה של שעה וחצי.

רק רוצה לשיר

עלילה - 6.5
פס-קול - 10
משחק ושחקנים - 8
אפקטים וצילום - 10

8.6

מבדר

סרט מוזיקלי מרשים ויזואלית שמהנה למרות החסרונות שלו.

User Rating: Be the first one !

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה