יחי הויקינגים – The Banner Saga 3 – סיקור המשחק ל-PS4

מי מאיתנו לא אוהב משחק טקטיקה טוב? הרי בתור ילדים גדלנו על סיכון וסטרטגו, שעד היום מככבים להם בתור משחקי אסטרטגיה וטקטיקה מוצלחים, אז למה שלא נזכה לקבל משחק וידאו שכזה? תפילותנו נענו עם יציאתו של  The Banner Saga 3. ההצטיידנו בשיריון שלנו והלכנו לבדוק האם הגרסה עבור ה-Playstation 4 אכן שווה.

ברגע שהנחתי את העיניים שלי על המשחק, ידעתי שזו אהבה ממבט ראשון. עוד בטריילר אתה נופל לרגליה של האנימציה עוצרת הנשימה, והעלילה שמסופרת בצורה טובה, ממש כאילו אנחנו נמצאים באיזו אגדה נורדית של פעם. אבל היה איזה קול קטן בראש שלי שאמר לי שאני צריכה לבוא ולבדוק את זה מקרוב, אחרי הכל טריילרים נועדו למשוך את העין, ומי כמונו יודעים כמה שטריילר יכול להטעות.

ההיסטוריה של The Banner Saga נשמעת קצת כמו אגדה בפני עצמה. זה התחיל במעין רמיזה קטנה באתר בשם Kickstarter אי שם בשנת 2014. מי שהיו אחראים על ההפתעה והפיתוח הם Stoic, סטודיו קטן שהכיל מספר קטן מאוד של אנשים תחתיו, כשבניהם 3 מעצבים מ-BioWare. המשחק הלך ותפס תאוצה בקרב המעריצים, שכיום אנחנו זוכים לקבל סיפורים משגע שבתוכו כלולים אובדן, סיבולת ומעל הכל חברות. The Banner Saga 3 הוא ללא ספק הפרק הכי נועז ומספק מבין כולם.

עלילה

הסיפור של The Banner Saga התחיל למעשה עם אב (Rook) ובתו (Alette) כשהם מנסים להימלט מ-Dredge בזמן שהעמיתים שלהם (ה-Varl) שכוללים את Vognir ו-Hakon מלווים את הנסיך Ludin אל Arberrang. שתי הקבוצות המשיכו בדרכן ולאט לאט הדרכים שלהן הצטלבו אחד עם השני. אותה דרך הובילה את אותן שתי קבוצות להתאמץ ולהגיע אל פסגת הר Boersgard. אותם מאמצים הובילו את שתי הקבוצות לתיקו כשבסופו של דבר נאלצו שתיהן להילחם בכוח מרושע ובלתי ניתן לעצירה.

לאחר Boersgard, הקבוצה שלנו מתפצלת, על מנת לבוא ולכסות שטח נרחב יותר. באותה העת הקבוצה המפוצלת הולכת ונעשית גדולה יותר מבחינה מספרית, באמצעות הצטרפות של בעלי ברית. אותם בעלי ברית כוללים גזע של יצורים דמויי קנטאור הנקראים בשם Horseborn וה-Ravens. ה-Varl מוביל קבוצה של בני אדם סוחרים שממשיכים את האמביציה של הנסיך Ludin להגיע אל בירת בני האדם, Arberrang.

ככל שהעלילה מתקדמת במהלך המשחק, כך גם הקשרים שלנו מתחילים להתערער. בצד של Rook או של Alette, אנחנו ניצבים מול מפלתה של הציוויליזציה ככל שהאופק לאט לאט הולך ונעלם לו. ובכל זאת, בזמן הארמגדון אנחנו הם אלה שמפיצים את עמוד התקווה והאור, שנלחם כנגד כל הסיכויים כנגד סוף בלתי נמנע. באותה עת הקבוצה השניה שלנו לא מסוגלת לעצור, והיא שועטת קדימה אל האפלה, וקופצת אל הלא נודע. כלשתי הקבוצות אותה מטרה נעלה להציל את העולם. יש לכך סימטריה מושלמת שצד אחד נעצר במקום ומחזיק את עמדותיו, והשני לא מרשה לעצמו לעצור.

משחקיות

תשכחו כל מה שידעתם עד היום על סדרת The Banner Saga. המשחק ה-3 לא מתמקד במשאבים, מנוחה וביחסים בין הלוחמים. עבור כל קבוצה יש משחקיות, מטרה ואלמנטים שונים העומדים לרשותה. הקבוצה שלנו שנמצאת ב-Arberrang, מתמקדת בלחימה כנגד ויכוחים פוליטיים שונים והחשכה ההולכת וגוברת. הקבוצה השנייה מנהלת מרדף נגד השעון בכדי לתקן את מקור אותה אפלה. בעוד שהימים הולכים ונגמרים להם, הפוקוס עובר לקבוצה הנמצאת ב-Arberrang, שם יש לנו האפשרות לקנות לקבוצה השנייה עוד זמן, על ידי קרבות והחלטות מרות גורל המשפיעות על העלילה. שימו לב שאת האופציה הזו ניתן לעשות מספר פעמים בודדות, לפני שאותה חשכה עוטפת בתוכה גם את Arberrang, ואז המשחק הסתיים לו.

המנגון של משחק RPG טקטי נשאר עומד איתן, אך עם כמה שינויים חביבים במיוחד, שאותם רואים כמובן שמהלך הקרבות עצמם. אותה זירה דמויית לוח מחולק לריבועים נותרה, אבל המערכת של ה”רצון” שאפשרה לדמויות לזוז מספר מרווחים או להעצים את ההתקפה שלהן שונתה בזמן הלחימה נגד האפלה. כעת יש באפשרותנו להטיל כישוף ברק. עם כל הרג מוצלח אחנו מקבלים נקודה להטעין את כישוף הברק שלנו. דבר נוסף שהשתנה במשחק זו האפשרות לבוא ולהחליף דמויות בין הגלים של האויבים העומדים מולנו. במידה ויוצא לנו להביס את גל האויבים ביחד עם בוס, אנחנו זוכים לקבל פריט חזק ויותר מוניטין.

ברגע שאנחנו מגיעים לרמה 10, תיפתח לנו האופציה לבחור Heroic Title 1 מבין רשימה של כמה. כל תואר נותן לנו ייתרון טקטי במהלך הקרב. היתרונות העומדים לרשותנו הם שיריון מתחדש, נזק נוסף ואפילו חיזוקי הפועלים על פי מיקום. אותו תואר יכלול את אותה דמות שבחרנו להצמיד לה את התואר.

ויזואליות

אחד הדברים שמייחדים את The Banner Saga 3 זו האנימציה, שנראית כאילו יצאה מתוך דפים של מיתולוגיה נורדית. על פריים נראה כאילו צויר זה עתה ביד, ופשוט נראה כמו יצירת אומנות שנעה על גבי המסך. במעברים והדיאלוגים המוצגים לנו במהלך המשחק, אתה פשוט נשאב לעלילה שזה עתה סוחפת אותך הלאה. גם עיצוב הדמויות כאן הוא מאוד מחושב, והמגוון הגדול והרחב שהוא מציע בהחלט ראוי לציון. במיוחד לאור העובדה שהאווירה היא סוף העולם, ואיכשהו למרות שהכל נראה חסר תקווה, עדיין יש מקום לצבעוניות רבה בו ובדמויות שלו.

לסיכום

אחרי משחקים רבים בהם יצא לי לשחק, לא יצא לי להתקל במשהו כה שונה ומדהים כמו The Banner Saga 3. משחק RPG המשולב יחד עם טקטיקה ואסטרטגיה, לצערי זה לא משהו שנתקלתי בו הרבה בתקופה האחרונה, ותהיו בטוחים שעברתי על מלא משחקי וידאו. קודם כל שווה לשחק בו בשביל ללמוד משהו, אבל בעיקר בשביל העלילה הטובה שלו. נכון שהייתי צריכה לבוא ולהשלים פערים משני המשחקים הקודמים בסדרה, אבל הם הכניסו אותי לאווירה של המשחק הזה, וללא ספק זה הפרק הכי טוב בסדרה. אני אהיה משוחדת לחלוטין ואגיד שמה שבעיקר משך אותי אל הכותר זו האנימציה. מי שמכיר אותי יודע שיש לי חולשה לאנימציה טובה. זה אומנם אווירה של סוף העולם, אבל לא ידעתי שהסוף יהיה כה יפה ומרהיב. אז מי שרוצה להנות מסיפור טוב ומשחק אסטרטגי ומאתגר, The Banner Saga 3 זה המשחק בשבילכם.

The Banner Saga 3

עלילה - 8.5
משחקיות - 8.5
ויזואליות - 10
אתגר אסטרטגי - 8

8.8

קוסמי

הלכתי לבדוק את המשחק The Banner Saga 3 על קונסולת ה-PS4, ונדהמתי מחדש לגמרי.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה