This is the Way – ביקורת לעונה השנייה של The Mandalorian

צייד הראשים ובייבי יודה חוזרים למסע גדול יותר ומרגש יותר בעונה השנייה של The Mandalorian.

אחרי האכזבה המסיבית שהייתה טרילוגיית הסרטים החדשה של יקום "מלחמת הכוכבים" קיבלנו אור קטן בקצה המנהרה תודות לסדרה האקסקלוסיבית של ג'ון פאברו The Mandalorian בשירות הצפייה Disney+.

הסדרה החדשה חזרה לשורשים המערבונים של הטרילוגיה המקורית בו בזמן נותנת לנו פרקים סוחפים, אפקטים מדהימים (פרקטים וממוחשבים) ודמות חמודה חדשה שכל האינטרנט יכול להעריץ. 

כעת, The Mandalorian ממשיכה עם מנדו שלוקח על עצמו לאחד את הילד (The Kid) עם הג'די, ועם כל הליהוקים שהוכרזו והספקולציות, לא יכולנו לחכות לראות מה נקבל, ולמען האמת, זה יותר טוב ממה שיכולנו לדמיין.

בזמן שקו העלילה הראשי של העונה הראשונה היה הביסוס של מה זה מנדלוריאן והחיפוש אחר הילד. קו העלילה פה הוא הגנה על הילד בזמן החיפוש אחר היעוד שלו, חיזוק הקשר האבהי בינו לבין מנדו והרחבה של העולם של המנדלוריאן מעבר לגילדה התת קרקעית של העונה הראשונה.

מה שאהבתי בעונה השנייה יותר מהראשונה, חוץ מהקישוריות ליקום המוכר של הכותר, זה שהעלילה הרבה יותר מחוברת וזורמת. בזמן שהעונה הראשונה הייתה מצוינת, ללא ספק הרגיש שהיא נועדה לבסס דמויות ספציפיות ולתת סיפורים קצרים בכיכובו של מנדו. העונה השנייה מרגישה יותר כמו נרטיב אחד ארוך שבונה על הבסיס הנהדר של העונה הראשונה, למעט פרק אחד או שניים אולי שכן הרגישו כמו פילר אבל עדיין חיזקו את יחסי הדמויות וגרמו לסדרה להרגיש כמו משחק RPG שבו מנדו מבצע משימות בשביל לקדם את המסע המרכזי.

ג'ון פאברו ברוב חוכמתו בנה את העולם של מנדו ובייבי יודה, יצר דמויות במלואן ובעונה הזו מכניס אותן למקומן ביקום המורחב של מלחמת הכוכבים. זו הנוסחה המוצלחת שמפרידה את Marvel מ-DC בהצלחת היקום הסינמטי, ובזמן שהחיבור ליקום המורחב והדמויות הקלאסיות שצורפו העונה יכולים להיתפס כ-Fan Service, מה שהם ללא ספק כן, הם גם בסופו של דבר מובילים לסדרות משלהם או השלמות חוסרים בעלילה שנוצרו מהקומיקסים ומשחקי הוידאו במשך השנים. 

עכשיו, לפני שאכנס לעלילה המלאה של העונה החדשה, ראו הוזהרתם, אני אדבר על הכל כולל פרק סיום העונה, אז אם עוד לא צפיתם, מוזמנים לדפדף מטה עד הסיכום והציון הסופי. – ספויילרים!!!

אז כמו שציינתי, העונה מתרכזת במסע של מנדו וגרוגו (השם הרשמי של בייבי יודה) למציאת הג'די. אחרי התחלה קצת מחוספסת בחיפוש אחר מנדלוריאן אחרים כדי למצוא דרך לג'די איכשהו, הצמד נלחם בדרקון חולות ענק, בצבא של עכבישים ובשליטה דיקטטורית בדרך למצוא את העתיד של גרוגו.

כל מפגש עבור השניים מוביל לעוד בניית עולמות וחיבורים ליקום המלא של מלחמת הכוכבים. בחיפוש אחר עוד מנדלוריאן, מנדו מגיע לטטואין, כוכב החול האהוב של הכותר ומוצא שם מישהו בחליפה שדומה לבובה פט, עם עוד צילומים בהשראת מערבונים ישנים. הסדרה רק רומזת על זה ואנחנו יודעים שזו החליפה שלו אחרי שאנחנו רואים אותה באקשן ורואים בסוף הפרק את שובו של בובה, מגולם על ידי טאמורה מוריסון, שעד כה גילם את ג'נגו פט ב"תקיפת המשובטים" ודובב את בובה בגרסה החדשה של הטרילוגיה המקורית.

הסדרה גם נותנת לנו הסבר מרומז לאיך בובה שרד את בור הסרלק ב"שובו של הג'די". כשהופיע במשחקים ביקום של מלחמת הכוכבים ובקומיקסים, הומצאו מספר הסברים לאיך ברח משם ולא התעכל במשך אלף שנים. אבל במקום לדרוך על האצבעות של מה שבא לפניהם ולתת הסבר מפורש, אנחנו מבינים שהדרקון חיסל את הסרלק וכך בובה פט שרד והוא מצולק. זה הסבר נהדר ולא דחוף בפרצוף שנתמך על ידי סיפוריות ויזואלית.

אחרי שהם עוזרים לאישה צפרדעית לקחת את ביציה לבעלה בפרק הפחות טוב של העונה, למרות שגם הוא ממשיך לבנות את הקשר של אב ובן בין השניים, הם מוצאים בזכותה קבוצת מנדלוריאן ואנחנו מגלים עוד על סוגי המנדלוריאן השונים, ההיסטוריה של הגזע והרצון של חלקם לכבוש חזרה את כוכב הלכת שלהם, עם רמיזות קלות לפרק סוף העונה.

הלוחמים שולחים את מנדו לאסוקה טאנו, הג'די האהובה מ"מלחמות המשובטים" שאותה מגלמת כעת רוזריו דוסון בצורה נהדרת עם הרבה רגש וכבוד, ובפרק אדיר מלא באקשן שמקשר שוב את מלחמת הכוכבים לז'אנר הסמוראים, אנחנו מגלים את השם האמיתי של גרוגו, את היעד הבא של השניים והכנה לסדרה הבלעדית של אסוקה שיציב אותה מול אחד הנבלים האייקונים של הנובלה של "מלחמת הכוכבים" אדמירל ת'ורן, מה שנותן לנו ציפייה נהדרת לסדרה שלה.

אחרי שגרוגו מתחבר לכוח בנקודה מיוחדת שאסוקה סיפרה להם וסצנה אדירה שבה בובה פט חוזר לאקשן, יודה הקטן נלקח בשבי על ידי מוף גידיאון, ואנחנו רואים את החיבור החזק וההשפעה של גרוגו על מנדו. הוא פשוטו כמשמעו, מוריד את המגננות שלו ושובר את כל כלליו רק כדי לאתר את גרוגו, מה שמראה את החיבור העמוק בין השניים וההתפתחות של מנדו בתור לוחם שמגדיר את עצמו מאשר שהגילדה מגדירה אותו, שראינו בעונה הראשונה. 

בפרק האחרון של העונה, אנחנו בטוחים שנשאר עם יותר שאלות מתשובות, אבל כל קווי העלילה והדמויות מתאחדים להציל את גרוגו עם אקשן ומתח מרהיבים, וחשיפה אחרונה שכוללת סצנת מסדרון אייקונית שזהה מאוד לזו מ"רוג אחת" ובצדק. אתם תמצאו את עצמכם מחייכים מאוזן לאוזן ושוכחים את הקיום של הטרילוגיה החדשה, עם עקיצה קטנה מהסדרה כלפי ריי של "כשרון זה כלום בלי אימונים" בשביל לחתום זאת.

פרידה סוחטת דמעות, ציפייה לדרך החדשה של מנדו כמנהיג פוטנציאלי של המנדלוריאן וסדרת בת של בובה פט שמוכרזת בסצנה אחרי הכתוביות, מסיימים את העונה ומראים לנו שהעתיד של מלחמת הכוכבים מעולם לא היה בהיר כל כך.

סיכום וסוף ספויילרים!!!

העונה השנייה של The Mandalorian היא פשוט יצירת מופת עבור מעריצים של הכותר. כתיבה מדהימה שלוקחת את הסדרה קדימה, מרחיבה את היקום ומשלבת אותו אל מיקומו ב-Canon, ביחד עם משחק נהדר, אפקטים מרשימים, בימוי בידי גדולי התעשייה (פייטון ריד, רוברט רודריגז, ועוד…) ורגעים מרגשים, הופכים את הסדרה לדבר הטוב ביותר שקיבלנו של מלחמת הכוכבים על המסך הקטן והגדול בשלושים השנים האחרונות. 

העונה מצליחה לעשות משהו שלא ידענו שתוכל, להתעלות על העונה הראשונה ולתת לנו תקווה לעתיד היקום של "מלחמת הכוכבים". ג'ון פאברו מצא את הדרך.

 

העונה ה-2 של The Mandalorian

ציון סופי - 10

10

מושלם

עם קשרים חזקים ליקום הקלאסי של מלחמת הכוכבים, סיפור מרגש ודמויות בלתי נשכחות, העונה השנייה הדהימה ונתנה לנו תקווה לעתיד המזהיר של הכותר

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה