קול קדומים – ביקורת סרט – קול חדש מהעבר הרחוק

"קול קדומים" עבור המון אנשים השייכים לגיל המבוגר יותר מהווה קלאסיקה. לסרט יצאו מספר עיבודים קולנועיים והסרט הנוכחי מהווה רימייק לסרט בעל שם זהה שיצא ב-1935. בנוסף, הוא מבוסס על ספרו האגדי של ג'ק לונדון. הסרט מציג את סיפורו של באק, כלב מקסים אשר נעקר בהפתעה מביתו בסנטה קלרה שבקליפורניה וחייו הנוחים, ומוצא את עצמו במרחבים הפראיים של נהר היוקון באלסקה במהלך הבהלה לזהב בשנת 1890. באק מוצא את עצמו כחלק מקבוצת מזחלת הכלבים המחלקת דואר, קבוצה אשר בהמשך ינהיג. באק חווה הרפתקה של פעם בחיים ולבסוף מוצא את ייעודו האמיתי בעולם ונהיה הבעלים של עצמו. אציין שבנוסף, קראתי את הספר ולכן הגעתי אליו עם ידע מוקדם. בביקורת זו אפרט את דעתי על הסרט לצד השוואה לספר המקורי. לצפייה בטריילר הסרט:

עולם מרהיב לעין של אומנות ממוחשבת- לטוב ולרע

הסרט נפתח בהצגת חייו הנוחים של באק בסנטה קלרה בקליפורניה בצורה משעשעת וקצרה. אנחנו מרגישים חיבור ואמפתיה לבאק שהוא כלב יפהפה ושובה לב. תנועות והבעות הכלב ממחישות לנו בבירור כי הן תוצר של עבודה ממוחשבת, וזה דבר ידוע כמו למשל בעיבודי הסרטים של דיסני או ב"נשמה של כלב 2". הדבר הכרחי מן הסתם, למרות שלפעמים מוקצן מדי. במקרה זה הפתרון נוח ומתאים בעיניי, כי זהו כלב שהוא כוכב ברומן בן יותר ממאה שנה. זהו סיפור הרפתקאות בו הכלב היא הדמות הראשית, ולכן זה מוסבר שיהיו לו תכונות אנושיות כי העלילה מתמקדת בו.

העלילה מתפתחת בצורה מאוד מהירה, זורמת וקלילה. קל לעקוב אחרי העלילה אם גם אם לא נשארים מאוד במתח. העלילה כביכול פשוטה ומאוד נגישה לכל הגילאים ולכן הייתי מגדירה את הסרט הזה כסרט הרפתקאות לכל המשפחה. ישנן חיות נוספות שמעטרות את הסרט והוא סובב סביבן: עוד כלבים יפהפיים משלל סוגים, זאבים, ארנבים ועוד. הדמויות, בעיקר החיות, במיוחד עם הצילום המהפנט של הסרט מושכים מאוד את תשומת הלב של הקהל.

הצילום גם כן מאוד מושקע: הצילומים המושלגים המרהיבים של אלסקה והנופים הירוקים של השדות וההרים הופכים את הסרט ליפה מאוד לעין. לאו דווקא בקטע רע, אבל היו קטעים שקשה לי לדעת אם הצילומים היו אמיתיים או תוצר מחשב. אני משערת שזהו שילוב של השניים. אולי זה היה יכול להיעשות בצורה יותר אחידה כדי שברגעים מסוימים סיפור האגדות שכביכול ריאליסטי לא ירגיש כמו סרט פנטזיה של דיסני.

סרט הרפתקאות לכל המשפחה

בדומה לספר, הדמויות זהות וכמו כן מרבית העלילה. לא אספיילר למי שלא קרא את הספר אך אומר שהסרט רצה לחתום את הסיפור בגישה יותר אופטימית ובסוף משמח, כנראה עבור הקהל הצעיר ועבור המבוגרים שרוצים לחוות בצורה כמה שיותר שמחה ומספקת. בסרט הכלב עובר תהליך והקהל הצעיר יקבל מהסרט הרבה ערכים של חברות, אמונה בגורל, מנהיגות וערכים נוספים. כסרט עצמו הוא מהנה ונחמד מאוד. הוא עבר לי מהר מאוד והרגיש לי קצת קצר מדי למרות שמבחינה עלילתית הוא סוגר את כל הפינות והקצוות ומכסה את מכלול האירועים שהתרחשו בסיפור.

לסיום, נהנתי מהצפייה בסרט. בהשוואה לספר, אני לא יכולה להיות מדויקת כי קראתי גרסה מקוצרת באנגלית ולא אוכל להגיד אם היא משתווה למקורית. מבחינת האירועים כולם הופיעו בסרט בשונה מהסוף שהוא יותר גרסת "אושר ועושר". הערה הקשורה לכך גם היא התוכנות הממוחשבות שמעניקות לו תחושה של סרט דמיוני שלא התאימה לסרט תמיד והקצנה קלה בדמות הראשית, הכלב באק ובכלבים נוספים בהבעת הפנים ובהתנהגות. אני אישית יותר נהנתי מהסרט מאשר מקריאת הספר. הסרט מציע סיפור הרפתקאות חביב לכל המשפחה לצד שחקנים נהדרים כמו עומאר סי מ"מחוברים לחיים" והאריסון פורד.

קול קדומים

ציון סופי - 8

8

מהנה

סרט נחמד מאוד שיתאים לכל הגילאים. כובש את לב הקהל ונותן כבוד לספר המפורסם

User Rating: 2.43 ( 2 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה