הדרמה התקופתית “המועדפת” מקבלת טריילר

הדרמה התקופתית, “המועדפת” (The Favourite) מקבלת טריילר ותקציר.

את “המועדפת” יביים הבמאי יורגוס לנטימוס (“הלובסטר”) שידוע בסרטי אינדי אומנותיים ורציניים, ההפך הגמור מסרטו החדש. בניגוד לסרטיו הקודמים, לנטימוס החליט לביים דרמה תקופתית הומוריסטית על התככים הפוליטיים בחצר המלוכה הבריטית במאה ה-18. אל נעלי המלכה תיכנס השחקנית אוליביה קולמן (“ברודצ’רץ'”), ואת שתי הנשים שמתחרות על התואר יד ימינה, ישחקו זוכות האוסקר רייצ’ל ווייז (“הגנן המסור”) ואמה סטון (“לה לה לנד”). בנוסף, לשחקניות הראשיות יצטרף גם ניקולס הולט (“מקס הזועם: כביש הזעם”) שישחק את הלורד הראשון של האוצר, רוברט הארלי.

לפי הטריילר, נראה שהסרט הולך להיות קצת שונה מדרמות תקופתיות אחרות. בניגוד לדרמות תקופתיות דומות, כמו “Mary Queen of Scots” למשל, האווירה בסרט יותר הומוריסטית, אך היא לא גורעת מהדרמה המזוהה כל כך עם הז’אנר. אם “המועדפת” ידמה לטריילר שלו, נראה שמצפה לנו שעה וחצי של שיגעונות מבדרים ואין ספק שהוא יזכה להצלחה ביקורתית ומסחרית.

תחילת המאה ה-18. אנגליה נמצאת במלחמה עם צרפת. עם זאת, בחצר המלוכה מירוצי הברווזים ואכילת האננסים ממשיכים כרגיל. המלכה אן השברירית (אוליביה קולמן) יושבת על כס המלוכה, אך חברתה הקרובה ליידי שרה צ’רצ’יל (רייצ’ל ווייז) מנהלת את ענייני המדינה במקומה, בעודה מטפלת בבריאות הרופפת  והמזג ההפכפך של המלכה. כאשר לארמון מגיעה משרתת חדשה בשם אביגיל (אמה סטון), אישיותה הכובשת קוסמת לשרה. שרה לוקחת את אביגיל תחת חסותה ואביגיל רואה בכך הזדמנות לחזור לשורשיה האריסטוקרטיים. בעוד הפוליטיקה וענייני המלחמה גוזלים את זמנה של שרה, אביגיל ממלאת את הפער שנפער כבת לווייתה של המלכה. חברותן המתפתחת נותנת לאביגיל הזדמנות להגשים את שאיפותיה, והיא לא תיתן לאף גבר, אישה, תחבולה פוליטית או ארנב לעמוד בדרכה.

“המועדפת” יוקרן בבתי הקולנוע ב- 31.1.2019.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה