בונים עתיד – חוויות מהשקת LEGO Store בישראל

גבירותי ורבותי זה סוף סוף קרה, אחרי המתנה וציפייה שתכל׳ס לא נגמרה, ספקולציות על איפה, מתי ואיך ותיאוריות שלא היו מביישות סרט עתידי של מארוול – נפתחה חנות לגו רשמית בישראל! כפיים! רוצים לשמוע איך היה מעיניי "ילד" לגו בן 40? ברור שכן!

@dad_do_stuff

Lego store opening in israel #legostore #fyp #openingday @LEGO

♬ We Built This City – Starship

בלב המבוך הגדול ביותר בגוש דן הידוע בכינויו העממי ״דיזינגוף סנטר״, נפתחה החנות הרשמית של לגו בישראל שלרגע אחד איחדה ועדיין מאחדת את רוב עם ישראל, בתור שנמשך עד הגבול עם גבעתיים. התור הארוך שלא מפסיק לגדול ולמשוך עוד ועוד אנשים מראה לנו עד כמה ״משחק הילדים״ הזה תפס את כולנו בעוצמה, עד כמה חיכינו שגם לנו תהיה אטרקציית חו"ל שלא ממש קשורה בקפה או מזון וכמובן – התקווה למחירים נורמלים.
אבל לזה נגיע בהמשך, תרשו לי לשתף אתכם בחוויות שהיו לי בפתיחה המרהיבה.
כבר בכניסה הייתה תחושה של משהו מיוחד, בתור מכור קשה ללגו שביקר בלא מעט חנויות לגו ברחבי אירופה ושעמוד האינסטגרם שלו עוסק אך ורק בצילומי לגו (סוג של) אומנותיים (https://www.instagram.com/doors69/ מוזמנים להיכנס, לעקוב ושאר מילים של קידום עצמי) ההתרגשות הייתה בשמים וכשמימדי החנות ותכולתה נחשפו בפניי ברגע הראשון – הרגשתי שנתתי קפיצה קטנה לחו"ל: החל מהמדפים עמוסי סטים ממגוון ענק של עולמות ולמנעד מטורף של קהלים וגילאים, עמדות הבנייה שהזמינו גם ילדים וגם מבוגרים לבנות וליהנות, עמדת הרכבת הדמויות העצמית, סטים שנבנו והוצגו ע״י אנשי הצוות וכל זה על קצה המזלג.
אחרי שהתנערתי מהאופוריה וההלם (החיובי) הראשוני החלטתי שהגיע הזמן לבדוק את הנושא הבאמת חשוב – מחירים. אם יש דבר שאי אפשר לפספס בקוביות הפלסטיק המרהיבות הללו זה המחירים שגורמים לנו להחזיר את הסט ישירות למדף ולמלמל ״אקנה כשאטוס לחו"ל״ ובעבורי היו כמה כאלה ובראשם הסט של אופטימוס פריים מהרובוטריקים, שבחיפוש מהיר ברחבי האינטרנט ובחנויות הקרובות לביתי אאלץ להיפרד מ-1000 עד 1,599 ₪ (מוזמנים לבדוק) וזה עוד ״סביר״ לגודל, ופתאום בחנות הרשמית שלא מעט הימורים היו סביב זה שהמחירים יהיו גבוהים יותר – 699 ₪. חשבתי שזה לא ריאלי ובדקתי את שאר הדגמים שרק ריירתי עליהם ואז גיליתי את המחירים: טירת דיסני לבת שלי (159 ₪), דגמים של סטאר וורז שהיו בטווח ה-650 ₪ במקום 800 ₪ וצפונה, הדלוריאן מבחזרה לעתיד ועוד ועוד ועוד, המחירים היו נורמליים וריאלים למה ראיתי, בשלב מסוים מצאתי את עצמי סוחב 6 סטים ״כדי שלא אפספס״ ואז פתאום קלטתי – אני בישראל, בארץ, בת"א, חוץ מפקק שיכול לייבש אותי באיילון אני יכול להגיע מתי שאני רוצה, להתחדש ולעצבן את פקידי הבנק האהובים עלי. אחרי שסיננתי את כמות הסטים והחזרתי למקום המשכתי בסיבוב של להבין מה מי ומו מסביבי.

הדבר הראשון ששמים לב, לצד המוזמנים המכובדים כדוגמת שגרירת דנמרק בישראל אן ריגלסן, אלכסנדרה היל – בכירה בלגו אירופה, ערן תור הזכיין שתכל׳ס הגשים חלום ללא מעט אנשים, יואב גאון מנכ"ל לגו ישראל, ליאור סושרד שבמקום לעשות קסמים – לקח חלק בקסם הזה שנקרא לגו, רס"ן מאור כהן הידוע בכינוי ״איש הלגו״ שמחלק ערכות לגו לילדים חולים וכמובן – אני, הם עובדי החנות שהפגינו רמת שירות כמו בחנויות בחו"ל בסטנדרט גבוה, שירותי, נעים, מסביר וסבלני, בלי שמץ ונסיון לדחוף לעוד מכירה שאני בטוח שהלקוח הישראלי עוד יבדוק כמה אפשר למתוח את זה, איך אני יודע? כי יש לי נטייה להיות לפעמים נודניק ולהפגיז בשאלות ובקשות לא קשורות (כמו לצלם את הדמות שלי ואת ה"דוגמן" הקבוע בכל מיני מקומות) והם פשוט זרמו, בדקו, שאלו, התעניינו ולא הפסיקו להפתיע. שאפו!
בהמשך הביקור ערן תור נאם יחד עם נציגת לגו ושגרירת דנמרק על החזון שקדם לחנות, על הרצון להנגיש את נושא הלגו לישראלים עם מחירים שווים וריאלים, סטים בלעדיים, ועוד המון הפתעות כמו עמדות עיצוב דמויות לגו ויצירת תמונות לגו (זה היסטרי) שישימו אותנו באותה שורה ונשימה עם חנויות לגו בחו״ל.

בשורה התחתונה, הגעתי להשקה עם ציפיות בשמיים וכולן התגשמו ואפילו מעבר, בכל 240 מ"ר שנקראים חנות הלגו הרשמית בישראל אפשר למצוא כמות אדירה של הפתעות, סטים, מחירים שפויים, הפתעות ואפילו תעסוקה לילדים בדיוק כמו בחו״ל, למי שלא ידע – ה"אני מאמין" של החנויות האלה זה לא למכור (גם אבל לא העניין הראשי) אלא להעניק חוויית לגו שתמשיך איתך הלאה והחברים בחנות עשו את זה בכל רגע ושלב. עצם זה גרמו ל"ילד סנטר" שהייתי לפני יותר מדי זמן – לחזור לרצות לשרוץ שם מהבוקר עד הלילה.

ועכשיו אם תסלחו לי, יש לי רובוטריק מפורק לחתיכות שמחכה לי.

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה