The Golf Club 2019

כאבי גדילה – סיקור המשחק The Golf Club 2019

האם הוספת הרישיון לסבב ה-PGA מבססת את מעמדו של The Golf Club 2019 כמשחק הגולף האולטימטיבי?

לפני מספר שנים חברת HB Studios הקנדית עמדה בפני שוקת שבורה, חברת EA שאיתה היא עבדה במשך שנים רבות על משחקי ספורט החליטה לבטל את פיתוחו של משחק הגולף Tiger Woods PGA Tour 15 בעקבות סיומה של עסקת החסות עם שחקן הגולף טייגר וודס. HB Studios שכבר הייתה בשלב יחסית מתקדם בפיתוחו של המשחק החליטה להמשיך ללא חברת EA וללא הרשיון לסבב הגולף העולמי, מה שהוביל לכך שהחברה לא יכלה להשתמש בשמות הרשמיים של הטורנירים ושל השחקנים. התוצאה הייתה The Golf Club שהושק למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 באוגוסט 2014. המשחק זכה לביקורות פושרות ולהצלחה סבירה שהצדיקה את פיתוחו של משחק ההמשך, The Golf Club 2, שהושק ביוני 2017. חברת EA המשיכה להחזיק ברשיון לסבב וגם השיקה משחק חדש, Rory McIlroy PGA Tour, בשנת 2015. המשחק נחל כישלון מוחלט, הוביל את החברה להפסיק לפתח משחקי גולף וגרם לה לוותר על הרישיון לסבב ה-PGA. כתוצאה מכך הצליחה HB Studios לשים את ידה על הרישיון לסבב ה-PGA וביחד עם חוזה הפצה חדש עם חברת 2K Games, מפיצת סדרת משחקי הכדורסל NBA 2K, היא החלה בפיתוחו של המשחק הנוכחי, The Golf Club 2019. הפעם שחקנים יכולים להשתתף בסבב ה-PGA המורכב מטורנירים רשמיים עם מסלולי גולף אמיתיים.

משחקי The Golf Club תמיד היו יותר מציאותיים בהשוואה לסדרת PGA Tour וזה נכון גם לגבי The Golf Club 2019. למזלכם במשחק קיים מצב הדרכה מצוין שירגיל אתכם לסגנון המשחק וילמד אתכם את כל המונחים והמושגים מעולם הגולף. ישנן דרכים רבות לגשת לכל חבטה, תוכלו לשלוט בגבוהה ובמסלולה וגם לבחור את סוג החבטה. The Golf Club 2019 הוא משחק שמתגמל סבלנות, אסור לכם להיות פזיזים. בכל חבטה חשוב מאוד לשים לב למהירות התנופה והחבטה שבאה אחריה. סמן בחלק התחתון של המסך נותן לכם אינדיקציה לגבי הטווח האופטימלי של כל חלק בחבטה, כך שתוכלו לחבוט בכדור בצורה מושלמת. למרבה הצער המשחק לא יתן לכם שום משוב אחר בנוגע לחבטה שלכם, כך שחלק גדול מההתקדמות במשחק מתבסס על ניסוי וטעיה. רק רטט קל בשלט יכול היה להיות אינדיקציה נחמדה לכך שהחבטה הייתה טובה.

רכישת הרישיון לסבב ה-PGA הייתה אמורה להפוך את המשחק לנגיש יותר עבור חובבי הגולף אבל זאת לא התוצאה, כי המפתחים עשו מעט מאוד עם הרישיון שניתן להם. המשחק מכיל בסך הכל שבעה מסלולים מתוך סבב, מבחר די עלוב בהתחשב בכך שהסבב מכיל הרשמי מכיל יותר מ-40 מסלולים. הבעיה היותר גדולה שממנה סובל המשחק בהקשר של רכישת הרשיון היא העובדה שהוא לא מכיל אף שחקן מקצועי מהסבב. לא תוכלו להתחרות מול שחקנים כמו רורי מקלרוי או ג'ורדן ספית'. הסיבה לכך היא כנראה העובדה שצריך לשלם לשחקנים כאלה תמלוגים על השימוש בדמותם בתוך המשחק והגיוני שאולפן פיתוח קטן כמו HB Studios לא יעמוד בזה. המשחק לא יגיע אף פעם לכמות גדולה של שחקנים ולא יהיה נגיש לקהל הרחב של חובבי הגולף אם החברה לא תיקח את הסיכון הזה ותוסיף את כוכבי הסבב למשחק.

מצב הקריירה מתרחש בסבב ה-PGA הוא בהחלט אחת מהתוספות המשמעותיות ביותר לסדרה, אך למרבה הצער הוא רדוד ולא מעניין במיוחד, בין היתר כתוצאה מהמסלולים שהוא מכיל, רק שבעה מסלולים רשמיים והיתר מסלולים שנוצרו על ידי שחקנים אחרים וכתוצאה מכך הם הרבה פחות מושקעים. הקריירה שלכם מתחילה בסבב הפיתוח, רק אחרי שתצליחו בו תוכלו להתחרות בסבב ה-PGA. היריבים מולם תשחקו נבחרים בצורה אקראית, אך כדי להוסיף עניין ומתח למשחקים המפתחים הוסיפו את האפשרות ליצור יריבויות מול שחקנים אחרים. המשחק נותן לכם את האפשרות ליצור ולעצב את דמות השחקן שלכם. למרבה הצער אפשרויות הלבוש שיעמדו לרשותכם בתחילת הקריירה יהיו מוגבלות, אך ככל שתזכו ביותר טורנירים ותתקדמו בסבב יפתחו בפניכם עוד פרטי לבוש. זה הדבר היחידי שמשתנה במצב הקריירה, היכולות שלכם קבועות ולא תוכלו לשפר את דמותכם כפי שניתן לעשות במשחקי ספורט אחרים כמו FIFA ו-NBA 2K.

אלו מכם שלא מתעניינים במצב הקריירה בטח ישמחו לדעת ש-The Golf Club 2019 מכיל עוד מצבי משחק. שחקנים יכולים לשחק במשחקי גולף בודדים לבד או ביחד עם עוד שחקנים במצב משחקי מקומי או דרך הרשת. מצב המשחק מרובה המשתתפים תומך גם ביצירת "מועדוני גולף מקוונים" שבראשם עומד נשיא שיכול לתת אתגרים יומיים לשחקנים ולקבוע מהם תנאי הקבלה למועדון. המשחק מכיל גם משחקי זוגות בהם אתה ועוד חבר יכולים להתחרות נגד שני שחקנים אחרים.

מצב עיצוב המסלולים שהיה קיים גם במשחק הקודם בסדרה חוזר. אם השתמשתם בו במשחק הקודם בטח תשמחו לדעת שהוא מאפשר לכם ליבא למשחק הזה את כל המסלולים שיצרתם. המשחק משתמש בטכנולוגית חדשה שמשפרת את המראה של הצמחייה כך שבטח תראו שינוי משמעותי במסלולים הקודמים שעיצבתם. גם ממשק המשתמש של מצב זה עבר שיפור משמעותי שמטרתו לאפשר לכם ליצור מסלולים במהירות רבה יותר. את המסלולים שתצרו תוכלו לשתף עם שחקנים אחרים. תוכלו גם לשחק במסלולים שאנשים אחרים יצרו ולדרג אותם.

מבחינה חזותית The Golf Club 2019 יכול להיראות מאוד יפה, תלוי על מה בוחרים להסתכל. התאורה במשחק פנטסטית, המשחק כולל צללים דינמיים, שמשתנים בהתאם לשמש ולצמחייה. למרבה האכזבה חלק גדול מהמסלולים והקהל לא מפורטים מספיק.

המפתחים עשו עבודה נהדרת ביצירת האווירה של מסלול הגולף. הדבר בא לידי ביטוי בקולות שבוקעים מהסביבה, בפסקול שמושמע בעיקר בתפריט המשחק ובקהל שמגיב לכל חבטה שלכם בקולות של אושר או צער.

צריך לתת הרבה כבוד למפתחים בחברת HB Studios על הניסיון שלהם להביא את The Golf Club 2019 לקהל רחב יותר של שחקנים. מצב הקריירה והרישיון לסבב ה-GPA לא מכילים מספיק תוכן או שחקנים בולטים כדי להשיג את המטרה הזו. ההיבט החשוב ביותר של המשחק הוא המשחקיות שבהחלט הייתה יכולה להיות נגישה יותר לשחקנים חדשים. דברים עוד יכולים להשתנות בעתיד עבור הסדרה וכולי תקווה שהיא תמצה את הפוטנציאל הגלום בה.

The Golf Club 2019

משחקיות - 6
גרפיקה ואנימציה - 6.5
פסקול - 7

6.5

סביר

The Golf Club 2019 עושה מאמץ ראוי להביא את הסדרה לקהל רחב יותר של שחקנים, אך למרבה הצער זה לא מפסיק.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה