The Grand Tour – סיקור המשחק

חברת Amazon מנסה את כל העולמות, הפעם ניסיון הפקת משחק ווידאו פחות צלח לה – The Grand Tour הוא משחק סביר עם גרפיקה של לפני 10 שנים ומשחקיות משעממת. אבל, בשביל משחק ראשון זה בסדר גמור.

ג’רמי קלרקסון, ריצארד האמונד וגיימס מאי הם שלושת מגדולי עולם המוטוריקה בעולם. האנשים מאחורי תוכנית הטלוויזיה הבריטית Top Gear השתתפו בטריילר של המשחק ובהחלט הציפיות עבורו היו גדולות, האפשרות לשחק בשלל מכוניות שלא נראו במשחקים אחרים ולאחוז בהגה של ה”כלים” של שלושת הענקים לעיל רק גרם לאוהבי המוטוריקה התרגשות לקראת צאת המשחק.

תתכוננו לראות את הכוכב הזה הרבה במשחק The Grand Tour
תתכוננו לראות את הכוכב הזה הרבה במשחק The Grand Tour

לאחר כל הציפיה, היינו בטוחים שנקבל משחק טוב כמעט כמו היצירה של Top Gear, מה שקיבלנו זה משחק פרווה, בעל גרפיקה מיושנת. מחיר המשחק אומנם היה מהזולים בשוק (סביב 12-20 דולר) בזמן ההשקעה ואפילו עוד ירד לאחר מכן.
המשחק מכיל המון מדיה שנלקחה מתוכנית הטלוויזיה ולצערנו זה משמים את המשחק, כחלק מעניין המשחקיות של משחק מירוצי מכוניות אתה רוצה “לתת בראש” במסלולים ולא להתקע בסרטוני מעבר ארוכים מאוד

הטריילר המפורסם בו תראו את חלק מהרכבים של שלושת הכוכבים של המשחק

במשחק תוכלו אומנם לדלג על מרבית מקטעי הווידאו אבל זה מייגע, עניין האימונים די מושך ותוכלו לראות בו עניין. הידע שרכשו שלושת המפורסמים מאחורי המשחק נותן פה את האות ותוכלו להבין מהידע שהם מביאים למשחק, הסבר לפני כל אימון ומילות הדרכה לאחר כשלון באחד שכזה.

שליטה בבקר

במשחק עצמו תתקלו בשליטה יחסית קלה להבדיל ממשחקי מירוצים אחרים, בעיקולים, באמצעות העזרה של המשחק תוכלו להיות מוכנים לפני כל עיקול ובאמת לדעת מתי לבצע בלימה לקראת סיבוב או עקומה חדה.
במירוצים תוכלו לראות שלא ממש השקיעו במחוץ למסלול, מה שקורה בהמון משחקי מירוצים ואפילו קרה באחד המשחקים הקודמים שסיקרתי (V-Rally)

המירוץ הראשון

המירוץ הראשון, סצינת הפתיחה של המשחק נותנת היכרות ישירה אל מול ה-גרנד טור תוכנית הטלוויזיה של השלושה, אם לא תרצו לצפות בכמעט פרק שלם תוכל כמובן לדלג אל המירוץ. רמת המשחק יחסית קשה ולרוב תראו את עצמכם טועמים את אבק היריב, ללא אימונים ורכבים חזקים לא תצליחו להדביק את הפער מולם.  קחו המלצה למשחק, לפעמים אל תרוצו להעזר בכלי העזר במירוץ וללחוץ ברקס קצת לאחר תחילת הסיבוב, באמצעות כך המתמודדים מולכם יהיו במהירות נמוכה לאחר עצירה ארוכה משלכם ותוכלו לברוח להם אבל מצד שני להסתכן ובמקרה הטוב לאבד קצת את ההגה או במקרה הגרוע, להתהפך.

גרפיקה ובתוך המירוץ

אומנם The Grand Tour זה לא משחק המירוצים הטוב ביותר מבחינה ויזאולית שתראו אבל בהחלט המאמצים של אמזון לא כאלה גרועים, מצלמת הרכב בזמן מירוץ נוחה ומהטובות שראיתי בסוג המשחקים הזה, חובבי הז’אנר שלרוב אוהבים את הסדרה די יתחברו למשחק ויגלו מחויבות לשחק עד שימאס בכל מכונית אפשרית אשר השלושה הכניסו למשחק. מפתחי המשחק בהחלט צריכים לעבוד קשה, במיוחד בזה שהם צריכים להרחיב את מגוון המסלולים הקיימים, להוסיף מסלולים מרחבי העולם, כאלה שמוכרים על חובבי הג’אנר. לשדרג את עניין הגרפיקה ואולי לצמצם את סרטוני המעבר של השלושה.

לסיכום

חובבי התוכנית טלוויזיה Top Gear אולי יאהבו את The Grand Tour אבל לצערנו הוא רחוק מלהיות תחת השם משחק, אתם תשמעו הרבה את שלושת הטופ גירים באמצעות סרטונים מעבר, צעקות בזמן מירוץ וכמובן קריאות עידוד ונזיפה. בהחלט סצנות מלאות שהורדו מתוכנית הטלוויזיה בצורה די מבאסת ועברו ישר לקריינות המשחק. האמת שזה די טרם כי לא היו קולות מעצבנים יותר שדי מוכרים בתחום משחקי המירוצים, לא יותר מדי אנימציה ולא אפקטים מטורפים למשחק מירוצים.
אמזון אומרת שבכל עונה של הסדרה ייצא משחק חדש, אנחנו ככל הנראה נחכה עוד 2-3 עונות ונחזור לסקר את המשחק הרביעי-חמישי של הסדרה.

המשחק זמין עבור ה-PC, Xbox One, Nintendo Swich וה-PS4 עליו אנחנו ביצענו את הסיקור. המשחק “זוכה” לביקורת ממומצעת של 52 באתר Metacritc. המשחק גם לא ממש זכה לביקורות ככל הנראה בכדי להמנע מהציון הידוע.

סיקור המשחק - The Grand Tour

גרפיקה - 5
סאונד - 8
משחקיות - 5

6

יש יותר טובים בג'אנר

בקיצור, ניסיון נחמד של אמזון ו-BBC למזג משחק ווידאו לתוכנית טלוויזיה מצליחה, חובבי התוכנית יהנו יותר מחובבי הג'אנר הרגילים. נחכה למשחקים הבאים בסדרה כי אמזון טוענת שבבאםי בתור נראה משחק אונליין, מערכת הישגים חדשה ומסלולים נוספים האינטליגנציה מלאכותית במשחק בסיסית מאוד. זול כמו שזה, עדיין יש תוכן קטן מאוד.

User Rating: 1.85 ( 1 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *