The Lego Movie 2: The Second Part

הכל עדיין מדהים – ביקורת הסרט "סרט לגו 2: החלק השני" | The Lego Movie 2: The Second Part

"סרט לגו 2: החלק השני" מוכיח שהכל עדיין מדהים בעולם של לגו

כש-"סרט לגו" (The Lego Movie), יצא לאקרנים לפני חמש שנים, הוא היה אחת מההפתעות הקולנועיות הגדולות בעשור. מה שנראה תחילה כמו מיתוג קמעונאי של חברת Lego, היה למעשה הישג יצירתי מרשים, המורכב מחלקים שווים של רגש וצחוק, הכל תחת ניצוחם של צמד הבמאים/תסריטאים פיל לורד וכריס מילר. עכשיו, לאחרי שני סרטי ספין-אוף שיצאו בשנת 2017 אנחנו מקבלים את סרט ההמשך האמיתי, "סרט לגו 2: החלק השני" (The Lego Movie 2: The Second Part). בעוד שתסריטו של סרט ההמשך מכיל חלק גדול מהמקוריות ומשחקי המילים שאפיינו את קודמו, החל מההומור ועד לשירים, הוא חסר את ההפתעה של הסרט הראשון.

סרט זה נכתב על ידי לורד ומילר, אך הוא בוים על ידי מייק מיטשל, שביים כבר סרטי אנימציה כמו "שרק לנצח" ו-"טרולים" (אך גם את קומדיית הסקס, "הג'יגולו מת מצחוק"). לורד ומילר היו מעורבים בסרט גם כמפיקים, בדומה לתפקידם בסרט האנימציה הטוב ביותר בשנה שעברה, "ספיידרמן: ממד העכביש".

סרט לגו 2

ההמשך מתמקד שוב בבנאי הלגו אמט בריקובסקי (כריס פראט), יחד עם עמיתתו הנשית ויילדסטייל (אליזבת' בנקס). כפי שנרמז בסיומו של הסרט הראשון, הדמויות המקוריות מתמודדות עכשיו עם קבוצה של חייזרים העשויים מדופלו, לגו מאבנים גדולות יותר המיועד לילדים בגיל הינקות. בראשם עומדת מלכה אכזרית (טיפאני האדיש) שיכולה לשנות את צורתה באופן שמזכיר את הפוקימון דיטו. כמו כן, לסרט החדש גם דמותו של רקס דיינג'רווסט, הרפתקן וארכאולוג בסגנון אינדיאנה ג'ונס שמדובב על ידי פראט ומבוסס על סטאר לורד משומרי הגלקסיה, אוון גריידי מעולם היורה וג'ושוע פאראדיי משבעת המופלאים כולם דמויות שפראט כשחקן שיחק.

מעבר להופעות אורח חסרת דיבור וטעם כמו גרסת הלגו של שופטת בית המשפט העליון האמריקאי, רות ביידר גינסבורג, הסרט מכיל גם מגוון רחב של מדובבים מוכרים, כולל רבים מאלה שהופיעו בסדרה הפופולרית של נטפליקס "בוג'ק הורסמן" כמו ויל ארנט שמדובב את הגרסה הפרודית של באטמן שנשארה אחד מהדברים הכי טובים בסדרת סרטי לגו. כידוע דמות זו אפילו הצדיקה סרט שלם, שהיה טוב יותר מהרוב המכריע של סרטי הלייב אקשן של באטמן. יחד עם זאת, נראה שהפעם הבדיחות של באטמן חוזרות על עצמן קצת יותר מדי.

סרט לגו 2

בדומה לסרט הראשון גם פה יש כמה שירים מקוריים (השיר שסוגר את הסרט ראוי במיוחד לציון), אף אחד מהם לא עולה בקנה אחד עם הרף הגבוה שהציב שיר הנושא של הסרט הראשון, "Everything Is Awesome", שגם היה מועמד לפרס אוסקר. גם שאר הפסקול, שהולחן על ידי מארק מות'רסבאו, מלחין הסרט הראשון, הוא טוב מאוד.

מבנה העלילה של "סרט לגו 2: החלק השני" די מאכזב, היא בנויה פחות או יותר כמו זו של קודמו, בו כל דמויות הסרט הן חלק מאוסף לגו ענקי ששייך למשפחה אחת. בסרט הראשון התגלית הזאת היוותה את אחד מרגעי השיא של הסרט הפעם כל החלק הזה ידוע מההתחלה ולאורך כל הסרטים משולבים קטעי ריב בין פין (ג'יידון סאנד) לבין אחותו ביאנקה (ברוקלין פרינס). מאיה רודולף מופיעה בתור האמא שלהם, אם כי אני לא חושב שויל פארל, ששיחק את אביהם בסרט הראשון, אפילו מופיע על המסך, למרות שקולו נשמע כמה פעמים במהלך הסרט, כשהוא צועק מאחד החדרים בבית המשפחה. אכזבה נוספת נוגעת לכך שבמהלך הסרט אין שום הסבר לקיומן של חלק מדמויות הלגו בעולם הסרט, הן סתם שם.

בשנים האחרונות אנחנו עדים לקיומם של הרבה סרטים שעוסקים בשורה של דמויות מזיכיונות אחרים שחיות ביחד בעולם פנטסיה או מדע בדיוני. לסגנון הזה היו הצלחות כמו "ראלף ההורס" או "ראלף שובר את האינטרנט" וכשלונות צורמים כמו "אמוג'י: הסרט", אך אף אחד מהם לא הצליח להגיע לרף ש-"סרט לגו" הציב, גם לא סרט ההמשך, למרות איכויותיו הרבות.

The Lego Movie 2: The Second Part

ציון סופי - 7.5

7.5

טוב

"סרט לגו 2: החלק השני" הוא סרט טוב שלמרבה הצער לא מצליח להתעלות על קודמו.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה