מתכון לבינוניות – סיקור המשחק The Lego Ninjago Movie Videogame

שחקו עכשיו במשחק שמבוסס על הסרט שמבוסס על משחק

במהלך השנים, זיכיונות ידועים רבים, כגון הארי פוטר ומלחמת הכוכבים, זכו לעיבוד בדמות משחקי הווידאו של לגו, והעניקו לשחקנים הזדמנות לשלוט על גרסת לגו של הגיבורים הבדיוניים האהובים ביותר. The Lego Ninjago Movie Videogame הוא המשחק החדש ביותר בסדרת משחקי הווידאו של לגו. למרות שהוא מבוסס על סרט לגו, המשחק עדיין מכיל חלק מאותו הקסם שחובבי משחקי לגו אוהבים, חבל שהמשחק מכיל כמה פגמים מאוד בולטים שגרמו לי לא להינות ממנו.

המשחק עוקב אחר סיפורם של שבעה נינג’ות הנלחמים כדי להציל את ביתם מהלורד גרמדון וצבאו. הסיפור הוא גנרי ומשעמם, לכן הוא גם נשכח די מהר, ולעתים קרובות הוא גם מאוד מבלבל וקשה לעקוב אחריו. אחרי כל שלב מופיע קטע מעבר שנלקח ישר מהסרט עם מעט מאוד הקשר למה שעשיתם ולכן קשה להתמקד במה שקורה; תוסיפו לכך את העובדה שהדיאלוג בין הדמויות נשמע וכתוב נורא ותקבלו אסון. גם העלילה מתפתחת בצורה מאוד מוזרה ולא עקבית לאורך המשחק, מה שבהחלט רק יוסיף לבלבול ולחוסר ההבנה שלכם. למרבה המזל הנבל הראשי הוא דמות מעניינת ומשעשעת.

The Lego Ninjago Movie Videogame
לאחר הפרולוג, שבו תלמדו את כישורי הלחימה הבסיסיים שבהם תשתמשו. במהלך המסע שלכם להצלת העיר נינג’אגו תבקרו במקומות רבים ומגוונים כמו ג’ונגל, הרים מכוסה שלג, הר געש קטלני ועוד. העיר נינג’אגו, צבעונית, חיה ומלאת אוצרות, היא המקום הבולט כאן. כל המקומות בהם תבקרו נראים מדהימים, והמגוון הרחב של הצבעים באמת עוזר למשחק לבלוט.

המשחקיות ב-The Lego Ninjago Movie Videogame היא מהפחות טובות שנראו במשחקי הווידאו של לגו. למעט השלבים הראשונים, שבאמת נהניתי לשחק בהם, רוב השלבים האחרים מרגישים זהים לאלו שבאו לפניהם, רק עם תפאורה אחרת. בדומה למשחקיות גם החידות, שהן חלק משמעותי מכל משחק לגו חוזרת על עצמן והן לא מהוות אתגר משמעותי. בהמשך המשחק כל אחד מהנינג’ות יקבל יכולת מיוחדת בשם ספינג’יטסו, בהתחלה זה בהחלט מוסיף גיוון למשחק ולפתירת החידות אבל זה היכולת הופכת למשעממת מהר מאוד.

The Lego Ninjago Movie Videogame
מערכת הקרב מעולם לא היתה ההיבט החזק ביותר של משחקי לגו, אבל כאן היא עובדת היטב, והיא בהחלט הפתיעה אותי לטובה. בדומה למערכת הקרב בשאר המשחקים גם כאן מדובר במערכת פעולה פשוטה. בניגוד לשאר המשחקים במערכת הקרב של The Lego Ninjago Movie Videogame יש חשיבות גדולה לשילובים השונים של המתקפות. ניכר כי מערכת זו שואבת הרבה השראה מסדרת Arkham של Rocksteady. אם כי, ברגע שלמדתם את כל השילובים האפשריים בהתחלה, אין מהלכים נוספים אותם תצטרכו ללמוד. זה היה יכול לרענן את הלחימה בשלבים המאוחרים יותר, כשהמשחק מתחיל להיות יותר ויותר משעמם.

למרבה הצער ההנאה ממערכת הקרב הזו נפגמת גם בגלל בעיות טכניות. קצב הפריימים של המשחק יורד באופן משמעותי. בהתחשב בעובדה שהרבה משחקי לגו הושקו לקונסולת ה-Playstation 4 ללא בעיות כאלה על בסיס שנתי, בעיות כאלה לא רק פוגמות בחוויה אלא מעידות גם על זלזול מצד חברת WB Games. אני מקווה, שהבעיה תתוקן, אבל לעת עתה, לא נוח לשחק בחלקים גדולים מהמשחק כתוצאה מירידה בקצב הפריימים. למרבה הצער, בעיות אלה הן לא הבעיות היחידות המשחק גם קרס כמה וכמה פעמים באזורים מסוימים. בעיה טכנית נוספת ממנה המשחק סובל הוא זמני טעינה ארוכים.

The Lego Ninjago Movie Videogame
כדי להשלים את מצב הסיפור של המשחק תצטרכו להשקיע בין שש לשמונה שעות, אבל כדי לראות את כל מה שיש למשחק להציע תצטרכו להשקיע הרבה יותר זמן. לאחר השלמת המשחק, ניתן לבקר בכל שלב כסביבת עולם פתוח, וזה יתן לכם את ההזדמנות לאסוף את כל לבנות הזהב, מגילות עתיקות, דמויות ותלבושות. כל אזור בעולם הפתוח כולל גם מספר משימות צדדיות.

כמו כן בכל אחד מהאזורים קיים אתגר דוג’ו שבו אתה שם את כישורי הלחימה שלך למבחן נגד גלים של אויבים ברמת קושי שגדלה בכל גל. חלק מהאתגרים האלה הם קשים במיוחד ומציעים אתגר הרבה יותר קשה ממה שנמצא במשחק הראשי. אם זה לא מספיק, המשחק מציע מצב זירת קרב שבו אתם ועוד חברים יכולים להתחרות במצב משחק מרובה משתתפים כגון ללכוד את הדגל.

The Lego Ninjago Movie Videogame
בבסיסו The Lego Ninjago Movie Videogame הוא משחק מהנה, אבל בסופו של דבר הוא אף פעם לא מצליח להגיע לסטנדרטים שנקבעו על ידי כמה ממשחקי לגו הקודמים. בעיות הטכניות הרבות מהן המשחק סובל גרמו לי להרגיש שמדובר במוצר לא גמור שחברת WB Games מיהרה להשיק לצד הסרט כדי להרוויח עוד כסף.

The Lego Ninjago Movie Videogame

גרפיקה ואנימציה - 8
משחקיות - 6
סיפור - 2
פסקול ודיבוב - 5

5.3

ממוצע

The Lego Ninjago Movie Videogame מכיל חלק מהקסם של קודמיו, אך בעיות טכניות רבות מונעות ממנו להיות מהנה כמוהם.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה