העיר הבינונית – ביקורת המשחק The Sinking City

אם עבודת בלשות ויצורים מיסתוריים עושה לכם את זה, כנראה ש-The Sinking City הוא במיוחד עבורכם. אחרי הכל מה יכול להיות רע במשחק המבוסס על עולמו של הסופר הווארד פיליפס לאבקרפט? התשובה עלולה להפתיע אתכם

בתור חובבת סגנון המיסתורין והאימה, אני תמיד מחפשת את המשחקים הללו, אחרי הכל מסרטי אימה לא ממש מזיזים לי, אז כל שנותר הוא משחקי וידאו בסגנון. כשנתקלתי לראשונה בטריילר של The Sinking City היה לי ברור שאני הולכת לשחק בו, ויהי מה. הבונוס הנוסף בכל העסק זה שצריך ללכת ולחקור דברים, כי מי מאיתנו לא היה רוצה להיות כמו שרלוק הולמס? וזה עוד מתקשר לעולם שיצר הווארד פיליפס לאבקרפט שאני כל כך מעריכה? הייתי לגמרי בעננים. אני מניחה שחגגתי מוקדם מידי, וזאת בשל הממצאים שעליהם תקראו בהמשך.

בעיירה קטנה בשם אוקמונט מתרחש לו משהו קצת חשוד ומוזר. ואנחנו לא מתכוונים לכך שפונדקים ממשיכים לצוץ להם שם אחד אחרי השני, גם לאחר ההצפה הנוראית, שפשוט ניתקה את העיירה כולה מכל שאר מדינות ארצות הברית. אנשים מכל רחבי הארץ נמשכים אל המקום באמצעות מחזות מתעתעים, הרודפים אחריך, והתפרצויות היסטריה. זו אחת הסיבות לכך שגם הבלש צ'ארלס ריד, מוצא את עצמו באותו אזור מוכה אירועים בלתי מוסברים. התפקיד שלנו ושלו הוא להגיע לשורש הבעיה, ולפצח את התיק המסובך הזה.

הדרך לפיצוח התעלומה אינה קלה. מהר מאוד אותו בלש צעיר מגלה שאותן הזויות אשר הביאו אותו הנה, הופכות לקשות ומעוותות יותר. אותו הדבר קורה לחקירה, שבכל שלב שלה גם היא הופכת לעוד יותר מסובכת. כל התקדמות שכזו במשחק מובילה לכניעה לטירוף, מה שמעלה לנו את השאלה האם האירועים שאנחנו עדים להם, אכן מתרחשים להם?

למי שבעבר יצא להתנסות לשחק קצת במשחקים הקודמים של Frogwares (יוצרת סדרת משחקי שרלוק הולמס), ירגיש כנראה כמו בבית. אווירת העולם הפתוח יחד עם מערכת החקירה של המשחק מכניסים אותנו לתצורה הברורה והמוכרת שאותה אנחנו כבר מכירים.

במשחק עצמו אין לנו שום אינדיקציה או סמן כלשהו, המעידים על המשך כיוון החקירה, לאן פנינו מועדות כעת או למי עלינו לפנות לצורך מתן תשובות מספקות יותר. עיון וקריאה במסמכים ורמזים כן ייתן לנו מעט כיווני חקירה בעיר, מה שכן מהווה מעין סוג של פריצת דרך בחקירה הגדולה והארוכה הזו. ככה ככל הנראה מרגיש בלש אמיתי, ופה תחושת הסיפוק היא אמיתית לגמרי.

עלינו לשים לב טוב טוב, ככל שזה נוגע להאשמות, משום שרובן לוקחות חלק בזירת הפשע. בעוד כשאנחנו מגיעים אל המקום, יש לנו את האפשרות לחפש רמזים ולדבר עם עדים באופן חופשי. חשוב שתשימו לב לפרטים הקטנים, ותחקרו כל דבר לעומק כמו שצריך. לצורך העניין, הליכה קצרה לתחנת המשטרה, תאפשר לכם גישה לרישומים הפליליים של אותם חשודים. בית החולים גם כן ציע לנו מידע אודות פרטי המטופלים, וככה אנחנו נעשים בלשים קצת יותר טובים.

ברגע שאנחנו מחליטים כי יש בידינו את כל הראיות, זה הזמן להגיע למסקנה. בתוך "ארמון התודעה" אנחנו למעשה יכולים לחבר בין רמזים, וכך למעשה יוצרים מסקנה מרכזית, שככל הנראה תשוב לרדוף אותנו בשלב כזה או אחר במשחק. הממצאים והמסקנות תמיד יכולים להשתנות ממשחק למשחק, זאת הודות לאופציה הנהדרת המאפשרת לנו להגיע למסקנות שונות, בהתאם לאותם ממצאי חקירה שלנו.

תיקי חקירה עיקריים הם אלו שלוקחים זמן רב יותר (ומחזיקים למעשה 15 שעות משחק). אבל תהיו בטוחים שלתושבים של אוקמונט יש עוד שלל חקירות קטנות, היכולים לגרום לכם להעביר עוד קצת זמן במשחק עצמו. בין אותם תיקי חקירה אפשר למצוא שלל צילומי גוויות, בדיקה על חולים הנמצאים בטיפול או חקירה של מקרי רצח שונים.

מי שציפה למשחק מלא בסצינות קרב, כנראה הולך להתאכזב. לא רק שאותן סצינות נמצאות מעט מאוד במשחק, הם גם לא ממש בנויות כמו שצריך. אנחנו יכולים להצטייד באקדחים, נשקים אוטומטיים ורובי צייד, אבל אנחנו רוב הזמן נהיה עסוקים בלחפש בעיקר תחמושת עבורם. שלא לדבר על לירות ולפגוע, משום שהכוונת שלנו לא ממש עוזרת במקרה הזה. ואם יש לנו כדורים שכן הצליחו לפגוע במשהו, הם לא עושים יותר מידי נזק.

עוד מהטריילר אפשר לראות את המקום המיוחד והסגנון האפלולי והייחודי של The Sinking City. אותה אווירה באה גם לידי ביטוי במשחק. בין אם אלו המבנים הקודרים והרעועים הנמצאים להם בעיירה, הדמויות המשונות שיוצרות איתך אינטרקציה על גבי המסך. מה שמוסיף לכל משחק החקירה המאיים הזה, אלו הם ההזיות שצצות להן, ואתה לא בטוח באותו רגע אם זה יד הדימיון של ריד או שזה באמת מתרחש לו באותו עולם חשוך ומצמרר. מבחינה חזותית, הכל במשחק נראה מאוד אפל ולא מזמין, כאילו זה עתה הכל יצא מאותו מוח יצירתי של לאבקרפט ובהחלט מרגישים שההשראה שלו מתקיימת בכותר הזה.

The Sinking City הוא אחד מהמשחקים הללו, שיש להם עלילה טובה, תחושת אימה מעולה ואווירה מושלמת. למרבה הצער הוא נתקל בהמון קשיים, בין אם זו מערכת הקרב הבעייתית והשבורה במיוחד שלו, או התיקים הבנליים, שחוזרים על עצמם שוב ושוב, פעם אחר פעם. בסופו של דבר אתה מוצא את עצמך עושה את אותו הדבר שוב ושוב, כמו תוכי. אחרי הכל מדובר במשחר המשלב בתוכו גם אלמנטים על טבעיים, אז למה לא להתפרע יותר. זה מאכזב אותי מאוד, מכיוון שיש לו המון פוטנציאל להיות טוב יותר. אני מאמינה שעוד קצת המתנה הייתה מצליחה לפתור את כל הבעיות שיש לי איתו. הוא כבר ספג דחייה בתאריך השיחרור שלו בעבר, אז למה לא לדחות עוד קצת ולעבוד על מה שלא טוב?

The Sinking City

סיפור - 8.5
משחקיות - 5
גרפיקה ואנימציה - 8.5

7.3

סביר

The Sinking City הוא משחק עם עלילה טובה ומשחקיות שבורה.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה