המתים המאכזבים – The Walking Dead: A New Frontier – סיקור הפרק החמישי

הפרק האחרון של The Walking Dead: A New Frontier לא מצליח לתת לעונה הזאת את הסיום שהיא ראויה לו

From the Gallows, הפרק החמישי של The Walking Dead: A New Frontier, הושק ואיתו מגיעה לסיומה העונה השלישית של סדרת המשחקים המצליחה. אהבתי את שתי העונות הראשונות ובמבט לאחור, אני מאמין שהסיבה העיקרית לכך היא שפרקי הסיום של שתי העונות היו ממש טובים. אבל הפרק האחרון של The Walking Dead: A New Frontier (כמו קודמו) לא גרם לי להרגיש משהו. לא הרגשתי כאילו הצלחתי או נכשלתי, והסיפור עצמו הרגיש יותר כמו הסחת דעת מאשר פרק ההמשך בסיפור גדול יותר, כנראה בניסיון של המפתחים ב-Telltale לרכוב על ההצלחה של שתי העונות כמה שיותר.

כמו בסיקורי הפרקים הקודמים, יהיה מאוד קשה להימנע ספוילרים כאשר מדברים על פרק זה, במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בפרק סיום העונה. למרות שאני לא מוכן לגלות שום דבר בצורה ישירה, אני אדבר על כמה מהסופים של המשחק בצורה מעורפלת.

The Walking Dead: A New Frontier

From the Gallows, מתחיל בדיוק במקום שבו הפרק הקודם הסתיים – הקהילה התדרדרה למצב של כאוס, הזומבים פרצו את החומות, וערימת הגופות (או הזומבים) רק גדלה. תפקידכם הוא להצטרף לשאר הניצולים ולתכנן את הבריחה שלכם, כצפוי מסדרה כמו The Walking Dead הרבה דברים ישתבשו לאורך הדרך. בהתחלה פרק הסיום בהחלט נותן הרגשה טובה ולרגע את תשלו את עצמכם ותחשבו שהוא באמת יהיה טוב. כל זה נמשך בערך רבע שעה, ואז הפרק מתחיל לאבד מומנטום. עבור סיפור שאמור לתאר מצב התקוממות אלימה, אין הרבה איום ומתח ברגע שהמאבק הראשוני נגמר. בעוד שהזומבים חוזרים, לאחר שנעדרו במידה רבה מן הפרק הקודם, הם עדיין לא נוכחים מספיק והפעמים הבודדות שבהן הם כן מופיעים, לא מרגישות מספקות. יש סצינה שמרגישה כאילו היא הוסרה ישירות מסיום הפרק הראשון, אבל ללא המעורבות הרגשית שהפכה אותה למרגשת.

יחד עם זאת, ישנם גם כמה דברים טובים בפרק הזה. במרכז העונה הנוכחית עומדים לרוב היחסים בין הדמויות (יותר מאשר הסכנה שעורבת להן), והפרק הזה עושה עבודה טובה מאוד בלהציג אותם. היחסים שלכם עם קלמנטיין הם החלק הכי משמעותי בקביעת הסוף שתקבלו. הסצינות שמציגות את המשפחה הקטנה שיצרתם יחד הן מהטובות ביותר שנכתבו בסדרה. יש סצינה אחת ממש לפני השיא שבו המשפחה מתחילה להתפרק וזה ממש קורע לב, גם אם זה יכול להרגיש קצת מאולץ בהתאם לבחירות שלכם.

The Walking Dead: A New Frontier

מבחינת הסופים, ישנן דרכים רבות ושונות לסיום הסיפור, המבוססות על הבחירות שביצעתם עד לפרק הזה וגם על הבחירות שתבצעו ברגעים האחרונים של פרק. בסך הכל יש לי רגשות מעורבים בנוגע לסופים במשחק. חלקם משמשים כסיום הולם לסיפור והם קשורים קשר הדוק לנושא המרכזי של העונה, היחסים בין הדמויות וחשיבותה של משפחה. הסופים הנותרים פשוט מאכזבים. בפעם הראשונה שלי בחרתי לעשות מה שחשבתי שהוא הדבר המוסרי ביותר, רק כדי לחזור ולמצוא כי אחד מקווי העלילה המרכזיים של הסדרה, הסכסוך בין חאווייר לבין דייוויד, נפתר לחלוטין מחוץ למשחק.

הפרק הנוכחי סובל גם מהרבה בעיות טכניות. המשחק לא רץ בצורה חלקה, דמויות חסרות אנימציות, ומדי פעם הנפשות הפנים שלהם נפסקו לחלוטין ומשאירות אותם ללא הבעה אפילו כשהם סובלים מפציעות איומות. יש גם בעיה בולטת שבה המוני זומבים מופיעים והם מוצגים על ידי מודלים דו מימדים במקום המודלים התלת מימדים הרגילים. זה אולי מובן מבחינה טכנית, אבל זה עדיין נראה מכוער כאשר הם במרחק מטרים ספורים מחאווייר וקלמנטיין.

The Walking Dead: A New Frontier

ברגע האחרון של המשחק, המשפט “Clementine will return” הופיע על המסך, ואז נפל לי האסימון והבנתי מהי המטרה האמיתית של העונה הנוכחית – הסחה דעת לסיפור של קלמנטיין, בכיכובן של דמויות שאנחנו כנראה לא נראה שוב. ובעוד אני מצפה לראותה שוב, אני לא מרגיש צורך לשחק שוב ב-The Walking Dead: A New Frontier. הפרקים הראשונים היו מאוד מבטיחים, אבל שני הפרקים האחרונים לא סיפקו את הסחורה.

The Walking Dead: A New Frontier Episode 4 - From the Gallows

ציון סופי - 6

6

סביר

אם עקבתם אחרי הסדרה עד כה, זה עשוי להיות שווה לשחק בפרק הזה רק כדי לשמור את קובץ השמירה מוכן לקראת העונה הרביעית. אתם רק צריכים להיות מודעים לכך שהפרק הזה אכזבה גדולה.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה