הזומבים חוזרים – The Walking Dead: A New Frontier – סיקור שני הפרקים הראשונים

המתים המהלכים חוזרים בפעם השלישית ב-The Walking Dead: A New Frontier

לאור הירידה באיכות משחקיה האחרונים של חברת Telltale, השקת העונה השלישית של סדרת המשחקים הפופולרית, The Walking Dead: A New Frontier, הייתה מלווה בהרבה חששות. פרט זה מתווסף לדעה הרווחת בקרב מעריצים כי למרות שהעונה השנייה של הסדרה הייתה מוצלחת, היא לא התקרבה ברמתה אל העונה הראשונה. למרבה ההפתעה חברת Telltale החליטה לפתוח את העונה השלישית עם פרק כפול בשם "Ties That Bind", משהו שהחברה לא עשתה מעולם. אם כך אין דבר יותר משמח מכך שהפרק הראשון הוא בהחלט פרק מוצלח מאוד.

כפי שאתם בוודאי יודעים גם ב-"A New Frontier" תשחקו בתור קלמנטיין, דמות הראשית בעונה הראשונה והגיבורה של העונה השניה. דמות ראשית נוספת שמצטרפת אליה בעונה זו היא, חאווייר "חאווי" גארסיה, שחקן בייסבול בעברו, והוא גם הדמות שבה תשלטו רוב הזמן. חאווייר הוא הדמות הקלאסית של "הבן המועדף" במשפחה לא מתפקדת. בתחילת הפרק (שמתרחש לפני אפוקליפסת הזומבים) חאווייר נמצא בדרכו אל אביו הגוסס, כדי להיפרד ממנו. החלק הזה מסייע לשרטט כבר מההתחלה את חאווייר ואת הסובבים אותו כדמויות אמינות, הכתובות היטב, ובעלות זיקה חזקה זו לזו. כאן בא גם לידי ביטוי הממד המשפחתי של הסדרה, שהיה כל כך רלוונטי בשתי העונות הראשונות. הניגוד הזה בין המשפחתיות שקיימת לפני האפוקליפסה והצורך בה אחריה. מה שמתרחש לאחר מכן הוא סערה של אלימות, סכנה ומוות כחלק מאפוקליפסת הזומבים.

The Walking Dead: A New Frontier

אל תוך כל המהומה הזו נכנסת קלמנטיין. ניתן להבחין מיד בשינויים שעברו עליה מאז אירועי העונה הקודמת. מעבר לשינויים הפיזיים (בכל זאת עברו כמה שנים והיא התבגרה), ניתן להבחין גם בשינויים ההתנהגותיים שעברו עליה, היא קשוחה יותר ולא ממהרת לבטוח באנשים זרים. The Walking Dead: A New Frontier מאפשר לשחקנים לייבא את השמירות שלהם מהמשחקים הקודמים בסדרה. כמו כן תוכלו ליצור סיפור רקע לדמויות באמצעות תוסף חדש. עוד מוקדם לומר (בכל זאת נשארו עוד שלושה פרקים) אך לעת עתה נראה כי ללא קשר למה תבחרו אופייה של קלמנטיין נשאר זהה. הפרק הראשון עושה עבודה נהדרת בכל הנוגע לגישור בין העונה הקודמת לעונה הנוכחית. קטעי פלשבק, הרגעים היחידים בהם תשחקו בתור קלמנטיין, שופכים אור על מה גרם לה להשתנות כל כך. כל הכבוד למפתחים שהצליחו להכניס את הקטעים האלה בצורה טבעית שמתאימה לסיפור ולא גורעת ממנו.

ההחלטה של החברה לשים את חאווייר במרכז הבמה היא החלטה חשובה מאוד, היא מכריחה את השחקן לקבל החלטות קשות, במיוחד כשקלמנטיין נכנסת לתמונה. שחקנים ששיחקו במשחקים הקודמים ידעו דברים על קלמנטיין שחאווייר לא יודע, ולאור ההיכרות עמה יכול להיות שהשחקנים יטו לסמוך עליה באופן מוחלט. דבר זה יכול לגרום לדיסוננס מסוים אצל השחקן, אך לרוב הוא לא יהווה בעיה.   

The Walking Dead: A New Frontier

כמצופה מ-Telltale איכות הכתיבה היא ההנאה המרכזית מהמשחק. הדמויות כתובות בצורה אמינה מאוד, למרות כל הסיטואציה ההזויה בה הם נמצאים. גם אירועי המשחק הזויים וקיצוניים ככל שיהיו מרגישים אמינים מאוד. כמה מצבים (בעיקר בפרק השני) יהיו שנויים במחלוקת ויראו לא אמינים בעליל, אך באופן כללי הם לא פוגמים בחוויה יותר מדי.

הגרפיקה במשחק היא בסגנון מוצלל דבר שגורם למשחק להראות כמו קומיקס. מבחינת איכות לא מדובר במשחק עם הגרפיקה הכי מרשימה, אך היא בהחלט עושה את העבודה. את פסקול המשחק הלחין ג'ראד אמרסון-ג'ונסון, שהלחין את הפסקול של העונות הקודמות. הפסקול מעולה והוא בהחלט מעשיר את עולם המשחק ואת העלילה. גם הסאונד במשחק מעולה ומוסיף לתחושת האמינות שמספק העולם.

העולם המשחק עשיר וצבעוני מאוד. העיצוב של הדמויות ושל הסביבה מעולה והוא בהחלט תורם לאווירה ולסיפור. המשחקים האחרונים של החברה (Batman: The Telltale Series ו-Game of Thrones) סבלו מבעיות אופטימיזציה קשות ביותר, אך באופן מפתיע The Walking Dead: A New Frontier פועל בצורה חלקה ביותר. המעברים בין הסצנות וקטעי המשחקיות הם מהירים, דבר שעוזר להשאיר את השחקן שקוע במשחק. מבחינת משחקיות מדובר על משחק Telltale קלאסי, המשחקיות מורכבת מלחיצה על כפתורים בתזמון מושלם ברגעים מסוימים, מערכת דיאלוג מושקעת במיוחד וחקירה מינימלית של סביבת המשחק ופתירת חידות.

בסופו של הפרק הכפול לא תהיה לכם סיבה לפקפק בהחלטה של החברה לפתוח ככה את העונה השלישית. שני הפרק שמרכיבים את "Ties That Bind" הם הפרולוג למשחק, הם מכינים את הקרקע ויוצרים את התנאים הנכונים להמשך הסיפור. הסוף בהחלט יגרום לכם לתהות ולומר לעצמכם: "לאן ממשיכים מכאן?"

נראה כי Telltale בהחלט התחילו ברגל ימין בכל הנוגע לפתיחה של The Walking Dead: A New Frontier. פרק הפתיחה הכפול מספק סיפור מצוין עם דמויות כתובות היטב שהשחקן יכול להזדהות איתן. גם הבעיות הקטנות לעלילת המשחק ולדמויות לא מונעות מהפרק הזה להיות פרק מהנה במיוחד.

The Walking Dead: A New Frontier-Ties That Bind

סיפור פרק 1 - 9
סיפור פרק 2 - 7
גרפיקה ואנימציה - 7
פסקול ודיבוב - 7.5
משחקיות - 7

7.5

טוב

פרק הפתיחה הכפול מספק סיפור מצוין עם דמויות כתובות היטב שהשחקן יכול להזדהות איתן.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה