המתים המהלכים עונה 7 פרק 2 – ביקורת

אחרי פרק הפתיחה המצוין שגרם לנו לבכות על רציחתם של שתי דמויות ולשמוח על עונה חדשה של “המתים המהלכים” – מגיע הפרק השני. וכמו בעונות הקודמות של הסדרה, גם בעונה הנוכחית הפרקים יתמקדו כל פעם בקבוצה אחרת לסירוגין. קבוצה אחת: הקבוצה הראשית של ריק והחבר’ה מהפרק הקודם. והקבוצה השנייה: קרול, שנורתה בפרק האחרון של העונה הקודמת – ומורגן, שהלך אחריה ונשאר לעזור לה.

הפרק השני ממשיך את ההתרחשויות של הפרק האחרון בעונה השישית. קרול עזבה את אלכסנדריה, נורתה, ומורגן הלך אחריה והגיע בדיוק בזמן לעזור לה. בפרק האחרון גם ראינו קבוצת אנשים רכובים על סוסים שעזרו לקרול ואת זהותם לא ידענו. בפרק הזה אנחנו מגלים את זהותם – הם שייכים לקבוצה חדשה מה”ממלכה” (The Kingdom). אל ה”ממלכה” הולכים קרול ומורגן בשביל לטפל בפציעתה של קרול שנכנסת לתרדמת קצרה של יומיים.

כאשר קרול מתעוררת מהתרדמת אנחנו נחשפים לעיר החדשה. עיר אוטופית תחת שלטון הזומבים האפוקליפטי. עיר עם גידולים חקלאיים, מקהלה קהילתית וחדר אוכל שמגיש פשטידת פירות לארוחת הבוקר. על העיר האוטופית שולט שליט מגלומני שמכנה עצמו “המלך יחזקאל” וציטוטים (בפונט תנ”כי-דתי) שלו מפוזרים ברחבי הממלכה. ולא רק זה! הוא גם מדבר בשפה גבוהה מוגזמת, יש לו מקל הליכה מעוטר, וגם יש לו נמר. כמובן. בסופו של דבר, לקראת סיום הפרק, אנחנו מגלים שכל ה”שואו” הזה הוא רק הצגה בשביל לגרום לאנשים להרגיש בטוחים, וגם בשביל לספק קצת את הצרכים האישיים שלו.

the-walking-dead-season-7-episode-2

לאחר מכן אנחנו רואים חיבור בין שני הפרקים בעונה הנוכחית. מורגן נוסע עם המלך יחזקאל ועם אנשים מהממלכה למפגש עם קבוצת האנשים של ניגאן, ואנחנו מבינים שהם משלמים לו “פרוטקשיין” כמו שריק יצטרך לאחר אירועי הפרק הקודם. אנחנו מבינים בחלק הזה שניגאן שולט על חלק נרחב מהאזור ושכולם משועבדים לו. מה שאומר שהמצב של ריק לא טוב, ושניצחון במלחמה הזאת ידרוש שיתוף פעולה בין קבוצות שונות כנגד שלטון הטרור של ניגאן. זאת גם הייתה אחת מהסצנות הטובות יותר בפרק לטעמי, קצת אלימות ודם והוכחה ליריבות ולהיסטוריה שבין הקבוצות. הסצנה גם מציגה את צורת השלטון והגבייה של ניגאן – גביית המיסים (במקרה הזה בשר חזירים) מהקבוצות השונות עליהן הוא שולט. אין ספק שניגאן מאורגן ויש לו המון אנשים תחתיו, מה שאומר שיהיה קשה להביס אותו.

the-walking-dead-season-7-episode-2-2

הפרק מסתיים כשקרול עוברת לגור לבד בבית מחוץ לממלכה. קרול עזבה את אלכסנדריה בסוף העונה השישית ומובן מאליו שלא תרצה להישאר לגור גם בממלכה. ולמרות זאת, המלך יחזקאל בא לבקר אותה בבית החדש – ואין ספק שזה מוכיח את תחילתה של הידידות בניהם. לדעתי, המלך יחזקאל (כמו ניגאן) הולך להוות דמות מפתח בעונה החדשה וכנראה יחבור לבסוף עם הקבוצה הראשית של ריק.

הפרק השני איטי יותר ומתקדם לאט ורגוע. הוא לא מותח באותה מידה כמו הפרק הקודם, אבל הוא מציג צד שונה במלחמה. צד של קבוצה אחרת שגם עליה שולט ניגאן. צד שילחם ביחד עם ריק, ועם קבוצות אחרות, כנגד ניגאן. ואני מניח שהמלחמה הזאת היא היעד העיקרי של העונה השביעית ואולי תהווה את סיומה (או תהווה קליף-האנגר מותח כמו שרק “המתים המהלכים” יודעים לעשות).

“המתים המהלכים” נמצאת כבר בעונתה השביעית ולא נראה כי היא מתקרבת לסיומה. יוצרי הסדרה ממשיכים להוסיף דמויות חדשות לעלילה (כמו ניגאן ויחזקאל) והסיפור רק גדל וגדל בלי סוף נראה לעין. אני מאמין שהפרקים הבאים ימשיכו להתרכז בממלכה ובקבוצה של ניגאן. ריק והקבוצה הראשית יתאבלו קצת על אובדן גלן ואברהם, ואז יחלו להשתקם ולתכנן איך יוצאים (כמו תמיד) מהתסבוכת אליה נכנסו.

עד שזה יקרה – נדאג להמשיך לסקור ולהשאיר אתכם מעודכנים בכל הפרקים של “המתים המהלכים”. ספרו לנו בתגובות מה אתם חשבתם על הפרק, ואיך לדעתכם העונה תמשיך? ואנחנו נתראה בביקורת לפרק הבא.

אודות שחר פנקס

בן 16, תלמיד לביולוגיה ומדעי המחשב, מתגורר בתל מונד, חובב מושבע של משחקים, קולנוע וכל שטות קטנה שקשורה אליהם.

תגובה אחת

  1. מוזר שבשום מקום לא רשום המובן מאליו- לאחר “פרק החושך” הגיע “פרק האור” בפרק הראשון הכל היה אפל, שחור, לילה, רוע. בפרק הזה הכל היה ביום, אופטימי, נקי, שמח, משעשע לפרקים. אחלה פתיחה לעונה, שני הפרקים היו מצויינים.

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: