המתים המהלכים עונה 7 פרק 5 – סיקור הפרק

לאט לאט לעבר המרד הגדול

עוד פרק של המתים המהלכים יצא ומעניין – הוא לא ממש… כמו שאר הפרקים הקודמים, וכמו כל העונות של "המתים המהלכים", גם כאן אנחנו מתרכזים בסיפור אחר. והפעם, בסיפור של Hill Top שפגשנו לראשונה בעונה הקודמת, כדוגמה ראשונית למושבות שתחת שלטון Negan. חוץ מהקבוצה שעל ראש הגבעה, גם Carl ו-Enid מופיעים בפרק, כזוג בני נוער מרדנים שרוצים לעזור.

the-walking-dead-season-7-episode-5-2

בראש הגבעה אנחנו פוגשים שוב את Maggie, שלא ראינו מאז הפרק הראשון. היא בהריון ועדיין מתאבלת על הרצח המזעזע של בעלה Glenn. גם Sasha נמצאת איתה, ומתאבלת בדרכה שלה על מותו של אברהם. Maggie עם שעון הכסף של Glenn (ואלו ממכם עם הזיכרון המצוין, יזהו שלמעשה זה השעון של אבא של Maggie שהביא אותו ל-Glenn), ו-Sasha עם הסיגר המזוהה עם אברהם. שתיהן נאלצות להילחם ב-Gregory בשביל לקבל ממנו אישור לכך ש-Maggie תוכל להישאר עד שיולד התינוק, עד הסוף שבו הן וישו לוקחים את השלטון לידיים שלהם.

דמות עיקרית נוספת שמופיעה בפרק זה ישו, שראינו לראשונה בעונה הקודמת. דמות מעניינת, מקורית, מיוחדת – ולמרות השם, הוא דווקא צנוע ונחמד. לאורך כל הפרק הוא מנסה לשכנע את Gregory שייתן ל-Maggie להישאר וכשזה לא נותן את האישור – הוא לוקח את השלטון לידיים שלו. בסוף הפרק, שבו ישו שותה מהוויסקי המשובח של Gregory, הוא מוכיח את תקיעת היתד האחרונה, שמבטאת את ביסוס השלטון שלו ב-Hill Top.

the-walking-dead-season-7-episode-5-1

אירוע נוסף ועיקרי שהתרחש בפרק זה חדירת הזומבים ל-Maggie .Hill Top ו-Sasha מתעוררות בעקבות המוזיקה הרועשת, ורואות מדורות פזורות ברחבי המושבה, עם נחילי זומבים (או "מהלכים" אם תרצו) שנכנסים דרך השערים. הן מיד יוצאות החוצה וטובחות בזומבים אחד אחרי השני, בנוסף להופעה האדירה של Maggie עם הטרקטור הרצחני. בהמשך הפרק אנחנו מגלים שהחבורה של Negan הם אלה שהכניסו את הזומבים ושהם תכננו לעזור לאנשים של Hill Top בשביל להוכיח להם שהם צריכים אותם. אבל בסופו של דבר, הם לא היו צריכים אותם ו-Maggie ו-Sasha הן אלו שהצילו את המצב. העובדה הזאת מוכיחה שהנתינים לא באמת זקוקים ל-Negan ויכולים לשרוד גם בלעדיו. אולי זאת הסיבה שהם לבסוף ימרדו נגדו, כי הם לא באמת זקוקים להגנה שלו? אני מאמין שכן.

גם קארל ו-Enid הופיעו בפרק בין לבין, בקטעים רגועים יותר שחצצו בין ויכוחים שב-Hill Top. גם Enid ברחה מאלכסנדריה, כמו שהיא תמיד עושה, בשביל ללכת לבקר את Maggie. גם Carl, שתמיד מתערב בדברים שלא קשורים אליו הלך אחריה. המתח הרומנטי שהיה ביניהם לאורך העונות האחרונות – נפרץ ואנחנו רואים סוף סוף נשיקה ראשונה בניהם וחיוך של Enid שמפסיקה להיות הבחורה הדיכאונית שאנחנו מכירים.

the-walking-dead-season-7-episode-5-4

הנושא שליווה את כל הפרק הוא ככל הנראה – מרד. אקטים שונים של התמרדות מופיעים בפרק, כמו השאלה הקטנה של Sasha לישו – "אתה יכול למצוא איפה Negan גר?", או החדירה של Enid ל-Hill Top והרצון שלה לרצוח את Negan. אפילו לגימת הוויסקי בסוף הפרק, מרמזת על התחלה רשמית של מרד. מרד של ישו כנגד גרגורי? של קארל כנגד ריק? של המושבות נגד Negan? או של Enid שמורדת וכועסת על כל העולם? – אולי כל התשובות נכונות.

הפרק הנוכחי לא היה יותר מעניין מקודמיו, הוא ממשיך את האיטיות שאופפת את הפרקים האחרונים. כל פרק מנסה לקדם את העלילה וכבר אפשר לראות את סוף חצי-העונה המקרב. הפרקים מציגים צדדים שונים של הסיפור; בין אם של אלכסנדריה, Hill Top או הממלכה – לכולן אותו סיפור בסופו של דבר, כולן מושבות עצמאיות, עם שלטון מיוחד ושליט מיוחד (כן יחזקאל, אני מדבר עליך) אבל בסופו של יום – לכולן אותה המטרה. כולן סובלות מהשלטון של Negan וכולן מחכות ליום שבו הוא יובס. מתי היום הזה יגיע ומי יביא את היום? את זה כבר נגלה בהמשך…

אודות שחר פנקס

בן 16, תלמיד לביולוגיה ומדעי המחשב, מתגורר בתל מונד, חובב מושבע של משחקים, קולנוע וכל שטות קטנה שקשורה אליהם.

השאר\י תגובה