המתים המהלכים עונה 7 פרק 7 – סיקור הפרק

עוד פרק של “המתים המהלכים” הגיע, ו… חוזרים ל-Negan

אחרי פרק חביב ב-Hill Top, ואחרי פרק חביב מאוד שעקב אחרי דמותה של Tara, אנחנו חוזרים לדמות ולסיפור העיקרי של העונה השביעית של “המתים המהלכים” – Negan והמושיעים. אחרי שהגיעו לאלכסנדריה בשביל לוודא ש-Rick וקבוצתו יודעים טוב מאוד מי הבוס, הם חוזרים לבסיס שלהם ומשאירים את Rick ללא כלום חוץ מהדרישה של Negan לאספקה תמידית.

הפרק השביעי מציג לנו בפעם הראשונה את הבסיס (האמיתי! לא עוד תחנת לווין!) של Negan ושל קבוצת המושיעים. בסיס ענקי, אפור, עם עצב, אלימות והערצה מפוחדת של מנהיג אכזר. בנוסף לבסיס של Negan, יש סיפור צדדי יותר של הקבוצה של Rick שיוצאת לחפש אספקה, כמו גם את הסיפור של Rosita ו-Eugene בהתמרדות הקטנה שלהם.the-walking-dead-season-7-episode-7-1

Negan במלוא עוצמתו

הדמות העיקרית בעונה הנוכחית של “המתים המהלכים” הוא ללא ספק Negan, ועיקר הפרק הציג את דמותו שאנחנו לומדים להכיר מחדש מפרק לפרק. Negan מוצג כדמות עוצמתית יותר מאי פעם, דמות כריזמטית ששולטת על עשרות ומאות אנשים שמפחדים ממנו. והוא דואג להראות ל-Carl לאורך הסיור במבנה את הסיבות המדויקות לפחד הזה.

את העוצמה של Negan ראינו מיד כשהוא נכנס למבנה. הוא עומד מעל כל האנשים, הם מתחתיו, הם כורעים ברך ומשתחווים לו והוא מדבר אליהם. Negan נמצא מעליהם, פיזית ודירוגית, והוא דואג להבהיר להם את זה כל הזמן. בנוסף, ל-Negan יש המון נשים שמייצגות את הכוח הרב שלו, ממש כמו בשלטונות עתיקים ומדוכאים. את הנשים הוא לוקח מחברים אחרים בקבוצה שלו, כמו Dwight או Mark, והוא מנשק אותן לידם בשביל להוכיח שהן שלו. תוך כדי, Daryl מגיש לו פירות ו-Carl צופה מהצד. Negan עושה הכל בשביל להרגיש החזק ביותר, וכל זה בשביל ש-Carl יראה ויפחד ממנו.

the-walking-dead-season-7-episode-7-2

לאחר מכן Negan לוקח את Carl ל”מגהץ” שהוא מעין שיטת עונש למי שבוגד בו ופוגע בו. Negan לוקח מגהץ לוהט, מצמיד אותו לפרצוץ של האשם (והפעם Mark שנפגש עם Amber ש”שייכת” ל-Negan), עד שהעור מופרד מהגוף והנאשם מאבד הכרה. זאת הייתה סצנה חולנית שנועדה להפחיד את קבוצת המושיעים של Negan, ולוודא שהם לעולם לא יבגדו בו.

ניחוחות של מרד… ועור חרוך

הצד השני בפרק היה הצד של אלכסנדריה, שבו Rick יוצא לחפש אספקה בקטעים משעממים במיוחד, ו-Spencer עם Gabriel (ולבסוף רק Spencer) יוצאים לחפש אספקה גם הם. Spencer מספר ל-Gabriel שהוא שונא את ריק משום שהוריו נהרגו בגללו, ולאחר מכן כשהוא מוצא אספקה – הוא מחליט להחביא אותה בשביל שלא תגיע לידיים של Negan, בגלל שככה Rick “החליט” שיקרה.

the-walking-dead-season-7-episode-7-3

בנוסף, חוץ מהתמרדות הקטנה של Spencer, שכנראה תתפתח למשהו גדול יותר, גם Rosita יוצאת למרד הקטן שלה. Rosita מבקשת מ-Eugene, שלא מסוגל לסרב לה לאחר הרצח של Abraham שעזר לו, שיכין לה כדורים לאקדח. מאז שניגאן הגיע ובזז את כל אלכסנדריה, Rosita מחפשת נשקים משום לא מוכנה להיות תלויה באף אחד.

השורה התחתונה

הפרק השביעי היה פרק ארוך יותר מהרגיל. כמו הפרק הרביעי שעקב אחרי הבזיזה של Negan, גם כן מדובר בפרק של שעה שמציג את אותו הרעיון – מרד ועוצמה. הפרק כולו מציג את העוצמה העצומה של Negan, את הפחד של המושיעים ממנו, ואת המבנה שממנו הכל מתנהל. מהצד השני, Rosita ו-Spencer מתחילים את המרד שלהם כנגד Rick וכנגד Negan, כל אחת מסיבותיו שלו.

הפרק היה מאוד מעניין לדעתי, והציג את הדמות הכריזמטית והמעניינת ביותר של העונה השביעית, ואולי של “המתים המהלכים” בכלל. עיקר הפרק עקב אחרי הסיור של Carl במעוז של Negan, ובו המשכנו לגלות דמות מלאת הומור, חזקה וקשוחה, שאפילו יכולה להתנצל כשצריך. אין ספק שזה היה אחד מהפרקים היותר חזקים של העונה, אבל השאלה שנותרה היא לאן זה מתקדם? לאן זה מוביל? הפרק הבא, השמיני, הולך להיות פרק סיום מחצית-העונה. וכמו שאני מכיר את הסדרה, אין מצב שלא נזכה לקליף-האנגר בסיומה – אבל איזה?

אודות שחר פנקס

בן 16, תלמיד לביולוגיה ומדעי המחשב, מתגורר בתל מונד, חובב מושבע של משחקים, קולנוע וכל שטות קטנה שקשורה אליהם.

השאר\י תגובה