The Witcher – מקבלים easter eggs כל השנה!

מ-World of Warcraft עד באטמן, מיוביסופט עד Bioware, המון חברות אוהבות לפזר אזכורים קטנים לתרבות הפופולארית במשחקים שלהם שקל מאד לפספס. אזכורים אלו בדרך כלל נקראים Easter Eggs, על שם הביצים שמסתיר ארנב הפסחא בחג הנוצרי, רק שבניגוד לחגים של הגויים, ביצים אלו ניתן למצוא לאורך כל השנה.

לקראת הסיקור המתקרב שלנו לThe Witcher 3 ( זה מגיע, אנחנו נשבעים) החלטתי לפרסם את 5 ה-Easter Eggs האהובים עלי מהסדרה (עלול להכיל ספויילרים!):

1. Fight club:

NziRFOl

למרות הסיכון הכרוך בשבירת החוק הראשון של פייט קלאב, יש Easter Eggs שפשוט קשה שלא לשתף –
במשחק השלישי, לאחר שתביסו את 3 המתמודדים הרגילים בתחרות האגרוף של Novigraad תשלחו להלחם בחייט אלפי בשם Durden, או כמו שהמקומיים קוראים לו – Tailor Durden, וזאת כמובן כאזכור ל-Taylor Durden, המנהיג של מועדון הקרב מהסרט האייקוני. אל תדאגו, הוא לא מגלח לכם את הראש ושולח אתכם לזרוע אנרכיה בNovigraad (למרות שזה היה יכול להיות נחמד לפוצץ את הספינה של Radovid עם חבורה של מגולחי ראש).

2. Assassin's Creed:

witcher_2_assassins_creed_easter_egg

 

מאנרכיסטים אלימים למתנקשים מיומנים ומדוייקים, או שלא כל כך? בתחילת המשחק השני מי מכם שטיפה יטייל מאחורי הבאליסטרה יוכל למצוא גופה של בן אדם שנראה מאד דומה בלבושו לAltair מהמשחק Assassin's Creed הראשון. עבור הסקפטיים מביניכם, מפתחי המשחק גם טרחו למקם את הגופה על ערמה של קש, ובכך גם לאזכר את הסידרה הפופולארית וגם לצחוק על העובדה שאפשר לקפוץ מגובה של מאות מטרים ולשרוד כל עוד נוחתים בערמה של קש, וכל זה ב- Easter Egg אחד. כנראה שAltair היה צריך להשאר במשחק שלו ולא לטייל למשחקים אחרים, או כמו שגראלט אומר "Guess they'll never learn".

3. Twillight :

FYFFpCJ

כן, קראתם נכון, במשחק עטור הפרסים The Witcher 3, המבוסס על ספרי פנטזיה פנומנאליים, יש אזכור לדמדומים, סדרת ספרי פנטזיה שהיא אממ.. הרבה פחות פנומנאלית (בלשון המעטה של לשון המעטה). לאחר קריאה של הספר (שניתן לאסוף כחלק ממשימה בNovigraad) הגעתי למסקנה שאפילו שימוש בשפה ישנה המלאה במילים כמו tis וdoth לא יכולה להציל את סיפור משולש האהבה בין "איזבלה" לאדווארד הערפד ולאדם זאב מלהיות ערימת השיעמום הבנאלית שהוא.

4. Lord of the Rings:

במעבר חד מדמדומים, האזכור הבא הוא אחד מה-Easter Eggs שהכי קל למצוא מאחר והוא חלק מהמשימה הראשית במשחק השני בסדרה, עם זאת, מי מאיתנו יכול לוותר על אזכור טוב לשר הטבעות? בשיחה עם המכשפה פיליפה אנו לומדים שצריך מקור כח עוצמתי כדי לרפא את סאסקייה, מהרגע שבו היא מזכירה את האפשרות לעשות זאת באמצעות 20 טבעות כח מתחילות הבדיחות – "כן ועל הדרך נמצא את הטבעת האחת שתכבול אותם באפלה (ציטוט מהספרים/סרטים)" או "אולי את גם רוצה שאני אלך יחף ואפיל את הטבעת להר געש".
מיותר לציין שפיליפה ירדה מהרעיון די מהר.

5. Game of Thrones:

 

eRksa4C
את סדרת הפנטזיה הכי מצליחה על המסך הגדול כבר כיסינו, אבל מה עם המסך הקטן? המפתחים של The Witcher 3 לא יצאו חייבים וטמנו לנו את אחד ה-Easter Eggs הכי מתבקשים באחד מהאיים ב-Skellige. באי המדובר, ששימש כבית כלא, תוכלו למצוא באחד התאים גופה של גמד שעלול להיות לכם מוכר. ואכן, כמו Altair שנמצא מת על ערמת קש במשחק השני, גם טיריון לאניסטר בכבודו ובעצמו למד לא לטייל בין עולמות באזכור לסצנה מהעונה הראשונה של משחקי הכס בה כלוא הגמד בבקעה על לא עוול בכפו (כאילו שבמשחקי הכס לא מתות מספיק דמויות, Shame!).

אלו היו 5 האזכורים האהובים עלי, יש עוד כמה שאהבתי פחות ועוד המון שפשוט פספסתי (גילוי נאות – לא שיחקתי בכלל במשחק הראשון בסדרה, זה ב"To do list" ). יש לכם אזכור יותר טוב? שתפו אותנו בתגובות ב-Easter Eggs שאתם מצאתם!

 

אודות דניאל

גר במרכז, משחק בעיקר משחקי תפקידים ואסטרטגיה ואוהב לחפור.

השאר\י תגובה