Epic Games

כש-Tim Sweenny פגש את Intel

מנכ”ל Epic Games, הלא הוא Tim Sweenny, הגיע לביקור קצר בארץ הקודש.

ככה בשקט, הגיע לו Tim Sweenny (מנכ”ל ומייסד Epic Games), לישראל. הוא הגיע במסגרת ענייני עבודה, בכדי למצוא פיתרונות חומרה חדשים עבור עולם הגיימינג ומשחקים מרובי משתתפים. בין כל הפגישות שערך, בעיקר עם הארכיטקטים של Intel, הוא מצא לעצמו זמן להתכנס למפגש איתנו ועם עוד כמה אנשים, בכדי לדון על טכנולוגיה, גיימינג ומה צופן להם העתיד.

המפגש המשמח התרחש במבנה החדש והחכם של חברת Intel בפתח תקווה. שם דיבר Sweenny בעיקר על העתיד של תעשיית הגיימינג, משחקי ה-Esports, ישראל בתור מדינה בה יהיה אפשר לפתח משחקי וידאו וגם על מציאות רבודה. בין כל אלו, המנכ”ל המכובד גם ענה על שאלות אשר הועברו לו מן הקהל הרב שהגיע לשמוע את מה שיש לו לומר.

בין אותן שאלות, נשאל Tim לגבי החנות המקוונת של החברה שלו, הלא היא ה-Epic Game Store, שלה מיוחסים כל כך הרבה תלונות וביקורות לא מהללות מצד קהילת הגיימרים בעולם. הביקורת העיקרית שנטענת כנגד החנות המקוונת של החברה היא, שהחנות פשוט מפגרת מאחורה אחרי כל החנויות המכוונות האחרות הקיימות ברשת. דבר נוסף אליו התייחסו היא העובדה ש-Epic Games סוגרת עסקאות בלעדיות, המאלצות אותנו לרכוש משחק מסויים רק מהם, למשך תקופה מוגבלת.

בהשבתו לשאלה הלא פשוטה הזו, השיב Tim כי החנות עצמה מאפשרת למפתחים של המשחקים השונים להרוויח נתח גדול יותר, מכל מכירה של המשחק שלהם. בתצורה הזו ניתן להשקיע את הכסף עבור משחקים יותר טובים.נדמה שבראש ובראשונה מה שנמצא ל-Sweenny מול העיניים הוא בעיקר אנחנו, הגיימרים. הוא רואה את הדברים בצורה קצת אחרת, ולנו זה נראה פשוט כמו עוד סוג של אהבה קשוחה.

כשנשאל על דעתו לגבי משחקי Esports, ענה כי מדובר בענף עם משחקים, שרוב השחקנים לא ברמה שלו. הוא מעדיף את המשחקים הקלילים יותר, אלו המיוחסים לקהל הרחב יותר של תעשיית הגיימינג. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא פרוייקט Unreal Tournament החדש. נתקבלה הודעה מהחברה למפתחים של המשחק להפסיק לעבוד עליו, ולתהחיל לעבוד על פרוייקט חדש הנקרא Fortnite. ככה כל אחד זוכה לקבל את המשחק המהנה שלו, וכולם מרוצים ממשהו בסופו של יום.

דבר נוסף ש-Tim מאמין בו היא המציאות הרבודה, שכיום עדיין נמצאת בחיתוליה. הוא מאמין שבעתיד הטכנולוגיה המרהיבה הזו תהיה הרבה יותר קלה לצריכה. טכנולוגיית המציאות הרבודה תשתלט לאט לאט על כלל השוק העולמי, והיא תהווה את החוויה האולטימטיבית של עולם הגיימינג. אחרי הכל, כמעט לכל אדם בעולם יש כיום מכשיר חכם, איתו ניתן כבר עכשיו לשחק באותם משחקי מציאות רבודה, סטייל Pokemon Go.

בשביל להמתיק את כל הסיפור, Tim Sweenny ציין כי הוא אכן מאמין שישראל תהפוך בעתיד למעצמת גיימינג חזקה. מתברר כי חברת Epic Games מעסיקה באזורינו כמה אנשים, שתפקידם הוא להכניס את מנוע ה-Unreal לשימוש עבור קהלים חדשים. על הדרך היא גם מתכננת להרחיב את מערך ההסברה שלה כאן עבור שימוש באותו מנוע חזק שהיא פיתחה. מלבד זאת, הדגיש Sweenny כי תמון במדינה המון כישרון, והוא ממליץ לנצל אותו עבור תחום פיתוח משחקים עבור מציאות רבודה, שם אין שחקן חזק וברור.

כמובן שבתום המפגש, המנכ”ל המכובד עוד נותר מעט על מנת לענות על עוד כמה שאלות, ומעט לחיצות ידיים. אין מה להגיד שאבי ה-Fortnite סיפק לנו הצצה מיוחדת למחשבותיו. והשאיר לנו טעם מתוק וטוב בפה, בכל הנוגע לעתיד של הגיימינג, הן בארץ והן בעולם.

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *