15 כותרים שצריכים לחזור ל-PlayStation 5  

הדור החדש של הקונסולות התחיל והנה 15 כותרים שאנחנו רוצים לראות עושים חזרה לקונסולת ה-PlayStation 5 של חברת Sony

אין ספק שחברות משחקים נוטות לשכוח סדרות משחקים בבעלותן. עבור הרבה חברות, "חדש" שווה "כסף", ורובן בעקבות זאת ינטשו סדרות משחקים שהרוויחו להן מיליוני דולרים, למרות שחברה ותיקה כמו Capcom הוכיחה שההיפך הוא הנכון ושיש תמיד כסף בסדרת משחקים אהובה. אז עם דור חדש מתחיל, אנחנו מעלים תקווה שסדרות המשחקים הבאות שהתחילו את דרכן אקסלוסיבית על הקונסולות של Sony יחזרו אל ה-PlayStation 5, אחרי שפספסו לגמרי את הדור האחרון. בואו נתחיל: 

15.SSX

סדרת משחקי הסנובורדינג אולי המשיכה לקונסולות אחרות כולל ה-Nintendo Wii, אבל עדיין כולנו זוכרים שהתחילה על ה-PlayStation 2 ואת הכיף שהיה לנו כשהתחרנו אחד מול השני בפעלולים מטורפים. 

Steep של חברת Ubisoft כן נותן לנו את הספורט במצב מולטיפלייר, אבל אנחנו עדיין נשמח למסלולים הכייפים והענקיים של SSX על ה-PlayStation 5.

14.Fullmetal Alchemist 

זו אולי הבחירה הבלעדית שלי בתור מעריץ כבד של FMA אבל אחרי ההצלחה של סדרת המשחקים המקורית על ה-PlayStation 2, הייתי שמח לראות את האנימה מקבלת עוד משחק אדפטציה מחברת Bandai על ה-PlayStation 5, אולי אחד שמבוסס על הסדרה החדשה יותר Brotherhood, כמו שיצא ל-PSP.

אם Gundam, Naruto ו-One Piece ממשיכים לקבל אלפי משחקים מ-Bandai, למה לא Fullmetal Alchemist?

13.Burnout

בדור האחרון, אין ספק שמשחקי מכוניות ארקייד די היו במיעוט על ה-PlayStation 4, ולמרות שקיבלנו משחקי מירוצים ארקיידים די טובים בסדרת Need for Speed, סדרת המשחקים האגדית שנתנה לנו להרוס בכיף מכוניות אחרות, Burnout נעלמה מהדור הזה למעט Remaster של Burnout: Paradise שרק השאיר לנו טעם לעוד, אז אנחנו עוד ממתינים ל-Burnout שיחזור לכבוש את ה-PlayStation 5 כמו ש-Burnout Takedown כבש את ה-PlayStation 2.

12.Clock Tower

בזמן שסדרת משחקי Resident Evil התחילה על ה-PlayStation והמשיכה לכל הפלטפורמות, סדרת משחקי אימה נוספת ולא פחות אפית נשארה על הקונסולות של Sony ונעלמה מאז ה-PlayStation 2, וזו סדרת משחקי Clocktower הקריפית.

משחק חדש בסדרה בדור החדש ממש יכול להשלים את החור שנשאר לנו בז'אנר האימה מהחוסר במשחקי Silent Hill של Konami שמשחקי אינדי מסוימים לא הצליחו להשלים.

11.Castlevania 

אני לא חושב שיש סדרת משחקים קלאסית ומאתגרת כמו משחקי Castlevania שאני שומע כל שנה מעריצים מחכים בסובלנות להכרזה על משחק חדש רק כדי להתאכזב כל פעם מחדש. ההצלחה של האוספים הקלאסים של הסדרה בדור האחרון רק מראים את הרצון של גיימרים למשחק חדש. אז בזמן שהסדרה טכנית לא התחילה על ה-PlayStation, היא כן הגדירה את עצמה מחדש על ה-PlayStation עם Symphony of the Night ואנחנו ממתינים של-Konami ירד האסימון ושישחררו משחק חדש בסדרה על הקונסולה של Sony, בין אם בסגנון God of War כמו Lords of Shadow או בדו מימד כמו The Dracula X Chronicles ל-PSP. אבל בהתחשב במשחקים האחרונים שהחברה הוציאה ל-Metal Gear ו-Contra, אולי עדיף שלא. 

10.Syphon Filter

משחק ההתגנבות והאקשן בכיכובו של גבריאל לוגן חייב לחזור בדור החדש אחרי המשחק האגדי של ה-PlayStation 2 ולמלא את החלל שנותר לנו חסר עם הסוף של סדרת משחקי Metal Gear Solid אחרי שקוג'ימה עזב, וההעדרות של כותר Splinter Cell. שלושת הכותרים אולי עדיין די שונים אחד מן השני, אבל גיימרים שאוהבים התגנבות וחיסולים ללא ספק ישמחו לראות לפחות אחד מהם חוזר על ה-PlayStation 5.

9.Soul Reaver

אחת מסדרות המשחקים האייקוניות על ה-PlayStation (שהייתה גם זמינה למחשב), סדרת משחקי Legacy of Kain היא סדרת משחקי אקשן פלטפורמה אפלה עם סיפור אפי ועולמות מדהימים. אז למה לא קיבלנו עוד משחק בסדרה 19 שנים? ובכן, אולי כי החברה שרכשה את הסטודיו של המשחק Square Enix אפילו לא מודעת לקיום של הכותר שבבעלותה וזה חבל, כי אין ספק שאנחנו נשמח למשחק נוסף בכותר האהוב בדור החדש. 

8.Twisted Metal

חברת Sony אולי סיפקה לנו את הצורך למשחק מרוצים ארקיידי עם Crash Team Racing אבל אנחנו עדיין צמאים למרוצי אקשן מכוניות מלאים בהרס ואלימות כמו משחקי Carmageddon או אפילו יותר טוב, משחקי Twisted Metal.

אז נשמח לראות את הסדרה חוזרת למשחק חדש ומשופר על ה-PlayStation 5 עם השפעה על ה-Adaptive Triggers של השלט במהלך הקרב. בינתיים, נמשיך לשחק ב-Twisted Metal Black שזמין בחנות של Sony.

7.Bloody Roar

במקור רציתי להכניס לרשימה את משחקי Street Fighter EX שכבשו את הקונסולות של Sony המוקדמות, אבל יש לנו סדרה מצליחה יותר על הקונסולות החדשות יותר של החברה עם Tekken שכולל דמויות מ-Street Fighter כמו אקומה, אז אין ממש צורך בעוד משחק של Street Fighter תלת מימד.

לעומת זאת, סדרת משחקי Bloody Roar צריכה לחזור לקונסולה של Sony ולתת לנו משחק מכות תלת מימד חדש עם גרפיקה משופרת, עוד לוחמים משולבים עם עוד חיות להפוך אליהן ואפילו סיפור חדש אפי בהיסטוריה הארוכה והאהובה של המשחקים.

6.Jak and Daxter

משחק פלטפורמה נוסף על צמד מגניב כמו ראצ'ט וקלאנק אבל בשונה לצמד של Insomniac, ג'ק ודקסטר די נשכחו בדור האחרון ולא זכו למשחק אחד, חוץ מהפורטים של המשחקים המקוריים בחנות של Sony. 

אז אני לא רואה סיבה למה משחק פלטפורמה כל כך מצחיק ואהוב לא יכול לחזור בדור החדש של הקונסולות. 

5.War of the Monsters

אחד מהיהלומים הנדירים על ה-PlayStation 2, המשחק War of the Monsters כלל קרבות אדירים בין חלק מהמפלצות האייקוניות של הקולנוע כמו גודזילה, קינג קונג, הרובוט מ"כשהעולם עמד מלכת" וחליפות הקרב של Gundam, כמובן שכולם עם שמות אחרים בשביל להמנע מבעיות זכויות יוצרים.

אחרי הכשלון שהיה Godzilla בדור האחרון, הגיע הזמן שנקבל משחק מפלצות אמיתי על קונסולה משופרת שייתן לנו להשמיד ערים שלמות מול חברינו ואפילו, אם נוכל לחלום, משחק באטל רויאל של מפלצות ענק. כן בבקשה!

4.Sly Cooper

בזמן שמשחקי פלטפורמה כמו Ratchet and Clank ו-Crash Bedicoot זכו לתחיות בדור האחרון, Sly Cooper די נשכח בין כל הפרויקטים של Sucker Punch. 

הדבר היחיד שקיבלנו שקשור לרקון החמקמק זו תלבושת כרפרנס ב-Ghost of Tsushima, אולי זה אומר שהוא עוד לא נשכח על ידי החברה ו-Sony ונראה אותו חוזר בדור הבא? אפשר רק לקוות. 

3.Prototype

חברת Activision פחות או יותר נטשה את סדרת המשחקים, ולא בצדק. 

משחקי Prototype האדירים (שזמינים למשחק בפורט על ה-PlayStation 4) נתנו לנו לכבוש את העיר ולהביא הרס עצום לכל פינה. אבל אחרי שהמשחק השני זכה לפחות הכנסות מהראשון, החברה החליטה לסגור את סטודיו הפיתוח ולחזור לנוסחה המוכרת, Call of Duty. 

עם הדור החדש של הקונסולות, זה הזמן להחיות את ה-IP הזה ולתת לנו להנות מהרס בעיר הגדולה. 

2.Resistance 

ז'אנר משחקי היריות היה מאז ומתמיד פופולרי על הקונסולות של Sony, בין אם זה היה Black ל-PlayStation 2 או סדרת Killzone, אבל רק סדרה אחת הייתה דומיננטית לגמרי על ה-PlayStation 3 ונעלמה לגמרי על ה-PlayStation 4 וזו הייתה סדרת Resistance, שכללה אקשן Co-Op אדיר מול פלישה חייזרית, ועם כל כך הרבה משחקי מולטיפלייר אונליין שמאפשרים לשחק יחדיו ביחידה כמו World War Z, Back 4 Blood ומשחק יחידת המתאבדים המצופה, זו הזדמנות מצוינת עבור הסדרה לחזור ולתת לנו משחק יריות בגוף ראשון חדש.

1.All-Stars Battle Royale

בזמן שכולם אוהבים להגיד של-Nintendo יש הרבה דמויות מוכרות, לחברת Sony יש גם המון בעצמה עם הרבה דמויות חדשות שהכירו לנו בדור האחרון של ה-PlayStation 4. אז נראה לי שהגיע הזמן בדור החדש להוציא משחק חדש בכותר משחקי המכות של חברת Sony.

כמובן שדמויות כמו דנטה מ-DMC וביג דדי מ-Bioshock לא ימשיכו למשחק הבא, היות ומשחקים אלו קיבלו משחקים חדשים מאז, אבל נוכל למלא את הרוסטר עם ריבט מ-Ratchet and Clank: Rift Apart, ספיירו מהטרילוגיה המחודשת, קראש בנדיקוט מ-It's About Time, הצייד מ-Bloodborne, אלוי מ-Horizon Zero Dawn וקרייטוס החדש של סדרת God of War. יש כל כך הרבה אופציות שאין לנו בעיה לעשות רשימה, אז ככל הנראה שנעשה. בכל מקרה, זה המשחק שמעריצי Sony הכי ישמחו לקבל בדור החדש.

סיכום

האם נקבל את שובם של חלק מהכותרים האלו? ככל הנראה שלא, בגלל שחלקם שייכים לחברות שכבר נעלמו מהתעשייה, אבל יש בנו תקווה לראות תחייה מסוימת של הכותרים, אפילו אם יהיה מדובר בהמשך רוחני בלבד. מה שבטוח, מצפים לנו הרבה משחקים בדור הקרוב על ה-PlayStation 5.

האם היה כותר שפספסנו או חשבתם שצריך להכנס לרשימה? כתבו לנו בתגובות, ושיהיה לנו דור קונסולות מוצלח.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה