חברת Toshiba משיקה כונני SSD חדשים

חברת Toshiba הכריזה במסגרת כנס IFA השנה על כונני SSD חדשים מסדרת A100.

אגף האחסון של חברת Toshiba באירופה הכריז ביום רביעי במסגרת כנס IFA על השקת סדרת כונני midrange SSD חדשים, סדרת ה-A100. הכוננים זמינים רק בשתי צורות אחסון ומושלמים להחלפת כונן קשיח ישן ועייף או לשדרג ביצועים של מחשב. הם שקטים ביחס לכונן קשיח רגיל וזמן הטעינה שלהם קצר בהרבה. ואם כל זה לא שכנע אתכם, כונני SSD צורכים פחות חשמל.

שני הכונני SSD של Toshiba מסדרת A100 מבוססים על טכנולוגיית זיכרון פלאש 3-bit-per-cell 15nm, טכנולוגיית שליטה בזיכרון מתוך הכונן של החברה וטכנולוגיית single-level-cell (SLC) cache המתקדמת של Toshiba. כל הדיבור המסובך הזה רק אומר שכל תא זיכרון NAND מאחסן בתוכו 3 ביטים של Data, ובכל תא יש מספר שכבות בתוכו. תוכלו לשלוט במיקום התאים בתוך הכונן וב-cache הנמצא ב”חדר המתנה” של ה-Data של המשתמש.

ti_sdd-drives-1200x0

הודות ל-cache שנמצא בתוך הכונן, השליטה ב-Data תהיה קלה ומהירה מתמיד. לפי המפרט של המוצרים, לכוננים תהיה מהירות העברה וקריאה של 500MB לשנייה ומהירות כתיבה של 480MB לשנייה, שזה די מהיר יחסית ל-midrange SSD.

בנוגע לשאר הפרטים, כונני ה-SSD החדשים יתחברו לממשק SATA 3, ויתמכו לאחור בחיבורי SATA קודמים. הכוננים יתמכו גם בניקיון זבל מהכונן בטכנולוגיה חכמה בלי למחוק תוכן משתמשים. בנוסף, המפרט מראה שלכוננים יש הספק חיים של 1,500,00 שעות עד שהוא מתחיל לקרטע. הכוננים צורכים 3.5 וואט בפעולה ו-400 מילי-וואט כשלא בפעולה שזה חסכוני במיוחד בחשמל.

בסך הכל, כונני ה-SSD החדשים של Toshiba מסדרת A100 הם מעולים ומוצעים בגודל של 120GB או 240GB החל מאוקטובר. למרבה הצער עדיין אין מחיר ברור אבל בתקווה שנדע בקרוב.

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה