סיקור קומיקס War of The Realms #1

ג'ייסון אארון מסיים את הריצה שלו עם ת'ור למיניהם באירוע War of the Realms. האם הוא יתגבר על קללת האירועים של מארוול ונזכה סוף סוף לאירוע מוצלח?

לפני שש שנים ג'ייסון אארון עבר מלכתוב את האקס מן, ובייחוד את וולוורין אל עבר אל הרעם. זה התחיל עם סאגת The God Butcher ומסתיים עכשיו עם האירוע הגדול של מארוול (לחודש הזה לפחות) – War of the Realms. הנבל העיקרי שמוביל את המלחמה הוא Malekith שוודאי חלקכם זוכרים מהסרט ת'ור 2 העולם העפל, וכנראה לא לטובה. אם יש משהו שמארוול נהיו מומחים בו בשני העשורים האחרונים זה להתאים את עצמם לסרטים שלהם. כשספיידרמן 3 יצא לאקרנים, ספיידרמן בקומיקס חזר ללבוש את החליפה השחורה שלו, אפילו שהוא לא חזר אל החייזר הסימביוטי. וככה גם אארון, בהתאם לאולפני הסרטים של מארוול, הכניס את הדמות לסיפור שלו ומאז האלים הנורדים ושאר תשע הממלכות נאלצות להתמודד עם ההשלכות.

החוברת הראשונה של War of the Realms מעל רוב הריצה של אארון

בתחילת האירוע, ת'ור נמצא במקום מאוד לא טוב. כבר שנים שמיולניר, הפטיש האגדי שלו, לא ראה אותו כאל ראוי. עד לפני שנה, ג'יין פוסטר הייתה היחידה שיכלה להרים אותו ולהפוך לת'ור החדשה, בזמן שהת'ור הישן קרא לעצמו אודינסון ללא השם הפרטי. אבל, במאבק בין האלים האסגרדים לבין המנגוג ת'ור החדשה והמיולניר הקריבו את עצמן על מנת להגן על האלים. אודין, לאחר מאבק ארוך עם ת'ור/ג'יין מציל את בת התמותה שכבר לא יכולה להפוך שוב לאלה. אז אסגרד איננה והאלים הם פליטים במידגארד הלא היא כדור הארץ. (ואם אתם מספיק מהירים בטח הבנתם שהחלק הזה קרה לא רחוק מהסרט ת'ור: ראגנארוק). ת'ור וכלב הרצח שלו ת'ורי (אחת הדמויות הנפלאות שיצאו מידי אארון בשנים האחרונות) גרים על ספינה קטנה ליד ניו יורק ות'ור משתמש במאות פטישים שלא מצליחים להחזיק מעמד, בגעגועיו למיולניר. הוא ושאר האלים מחכים לפלישה הבלתי נמנעת של הצבאות הרבים תחת פיקודו של מאלקית'. וזו אכן לא מאחרת להגיע. בחוברת עצמה אנחנו יכולים לראות איפה גיבורים שונים נמצאים בתחילת הפלישה ועם מי הם הולכים לעבור אותה. חוברות הקומיקס הנלוות לאירוע יתרכזו בגיבורים וגיבורות שונות בחזיתות השונות של המלחמה.

אארון הפך בשנים האחרונות לכותב הראשי של מארוול. דוקטור סטרנייג' קיבל סרט ובהתאם אארון גויס לכתוב עבורו סדרה חדשה. היום, אארון כותב גם את סדרת הנוקמים של החברה. הסיבה שהתחלתי לעשות מנוי לת'ור לפני שש שנים היתה בגללו, אחרי שריצת האקס מן שלו הייתה מהאהובות עלי אי פעם.  ועדיין, הייתי מודאג בנוגע ל-War of the Realms. דבר ראשון, למארוול יש בעיה עם אירועים גדולים, הם פשוט לא טובים בשנים האחרונות. זה כנראה נובע מהכמות המוגזמת שלהם. כבר עכשיו אנו יודעים על עוד שני אירועים גדולים של מארוול השנה. בפעם האחרונה שקראתי אירוע של אארון זה היה Original Sin, שהתחיל עם חוברת ראשונה מעולה שהיה בה את כל מה שאהבתי בו, אבל משם זה רק התדרדר וכל מה שנשאר מהאירוע היה שורה אחת שגרמה לת'ור לאבד את מיולניר.

אם זה לא אזכור לאירוע הגדול הקודם שאארון כתב עבור מרוול אני לא יודע מה כן

הגיליון הראשון של War of the Realms הוא מצוין. האומנות של ראסל דאוטרמן עומדת יפה מאוד בעומס הויזואלי של מלחמת העולמות הזו. הגיליון מרגיש כמו המשך טבעי לחוברת האחרונה של ת'ור, אבל עוזרת בקלות לקוראים חדשים להבין מה קרה עד כה. הדיאלוגים כתובים היטב ונשמעים טבעיים ותואמים את הדמויות, השילובים יוצאי הדופן בין הדמויות מעניינים אותי וגורמים לי לרצות להמשיך. עכשיו רק נותר להתפלל לכל האלים בכל עשרת הממלכות שהיד הנעלמה של מארוול לא תהרוס את האירוע הזה כמו שהיא הרסה את כל הקודמים. על פי שמועות ופרשנויות שונות ששמעתי בחודש האחרון, האירוע הזה ניתן כמתנה עבור אארון כדי שיוכל לסיים את הסיפור שהתחיל לפני שנים. אני מאוד מאוד מקווה שזה המצב כי השנה האחרונה של ת'ור הייתה מדהימה ומגיע לאל הרעם לסיים אותה בקול רעש גדול.

על דדקרת תדוקר, וכל מדקריך ידוקרון

התחזית האישית שלי ל- War of the Realms: אולי זה רק האופטימיות מכך שמארוול מרשים לאקס מן להיות טובים שוב (על כך נדבר בפעם אחרת) אבל אני חושב שזה הולך להיות האירוע הראשון של מארוול מזה שנים שאני באמת אהנה ממנו. הגיליון האחד לפני האחרון יסתיים בהנפת מיולניר המחודשת על ידי ת'ור שיוכיח את עצמו במלחמה (כמו שהוכיח את עצמו בשנה האחרונה) והחוברת המלווה המוצלחת ביותר תהיה Giant-Man שנכתבת על ידי לי וויליאמס, כוכבת עולה במארוול אחרי שכתבה את X-Men Black: Emma Frost וכותבת עכשיו את Age of X-Man: The Extremists (שוב, אני מקווה לדבר גם עליו בהמשך). החוברת תעקוב אחרי קבוצה של סופר גיבורים שיכולים להגדיל את עצמם המתחזים לענקי כפור. 

הנה הנבלים שלנו, יותר צבעוניים מב'תו'ר העולם האפל'

בגיליון הראשון של האירוע, War of the Realms מתפקד לא כאירוע מארוול סטנדרטי. אין כאן אמירות כמו 'יקום מארוול לא ייראה אותו הדבר בסוף האירוע' כמו בכל אירוע אחר. מחלקת יחסי הציבור של מארוול לא מתקיפה אותנו בשמות חוברות שיבואו בסוף האירוע, למרות שזה עוד יכול לבוא בהמשך. הדבר הכי טוב שאני יכול לומר כרגע הוא שהאירוע מרגיש כמו עוד סיפור של ת'ור אבל בהיקף גדול יותר עם עוד הרבה דמויות שנקלעו למלחמה בטעות. אני מאוד מקווה שככה זה ימשיך כי בחודשים האחרונים, הכתיבה של אארון היא הכי טובה שיצא לי לקרוא. בזמן שחוברות אחרות מתאפסות ומשנות צוותים כל 3 חודשים עד חצי שנה, מגיע לנו לקרוא ריצה של שש שנים מסתיימת בתרועה גדולה.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה