corona - קורונה וירוס

כשהזאבים בוכים – ביקורת המשחק Wolfenstein: Cyberpilot

סדרת המשחקים אהובה Wolfenstein מגיעה אל משקפת ה-VR של ה-Playstation 4. האם הסדרה הכה מוצלחת מתאימה לאופן סגנון משחקי ה-VR? או שמא Wolfenstein: Cyberpilot מייצר שם רע לסדרה?

כולנו כבר התרגלנו לעובדה שמשחקי Wolfenstein הם סוג של יצירת אומנות, כל אחד בפני עצמו. זה בא לידי ביטוי בעלילה מעולה, מערכת קרב מצויינת וכו’. כעת הגיע התור של ה-VR עם משחק חדש בסדרה, העונה לשם Wolfenstein: Cyberpilot.

עלילת המשחק מתרחשת למעשה לפני Wolfenstein: Youngblood. אי שם ברחבי פריז של שנות ה-80. אנחנו מגלמים טייס חסר שם (ואישיות) שהתפקיד שלו בכל הכוח הוא להטיס ולהפעיל כל כלי אשר הוא נדרש ממנו (נזרק עליו). בעודנו נלחמים קרב די אבוד כנגד הכוחות של הנאצים, נדמה שהכוח שלנו הצליח להניח את ידיו על מכונת לחימה מתקדמת של האויב. התפקיד שלנו הוא לתכנת את אותה מכונה מחדש ולהשתמש בה בכדי להביס ולגרש את הפולשים.

משחקיות

לפני כל משימה אנחנו זוכים לקבל תדריך מלא עליה. מה גם שעושים בנינו היכרות לבין המכשיר החדש שאותו אנחנו הולכים לתפעל. בדרך כלל זה גם מערב תיכנות שלו מחדש, על מנת שירה באויבים ולא בנו.

לעיתים כל מה שידרש מאיתנו זה להחליף צ’יפ מסוים, ולפעמים אנחנו נאלץ לקחת את עצמינו לטיול ברחבי המעבדה כולה. ממליצה לכם לקחת הרבה רטלין לצורך הביצוע של זה, כי המשימה הפשוטה הזו יכולה להפוך לבלתי אפשרית, עם השלט.

אחרי הסבל הזה, עושים לנו הכירות עם החיישנים והמכונה שיהיה עלינו לתפעל במהלך השלב הבא. גם אז, התזוזה והתנועה אינם נכונים ומרגישים פשוט רע.

הסיפור מבטיח לנו הרבה יותר ממה שאנחנו זוכים לקבל בפועל. במהלך המשחק עצמו אנחנו מתפעלים 3 מכונות. תחילה זה ה-Panzerhund, שמגיע מצויד עם להביור ויכולת ניגוח.

לאחר מכן אנחנו זוכים להטיס מעין רחפן, המגיע עם רובה הלם, ויכולת חדירה למערכות מאובטחות. במקרה של הטסת הרחפן הזה, יהיה עלינו להיות כמה שפחות בולטים, מכיוון שחשאיות די חייבת להישמר כאן, וזאת משום שאין לנו הרבה חיים לבזבז במצב הזה.

הכלי השלישי שאנחנו זוכים לתפעל הוא ה-Zitadelle. אותה מכונה אימתנית מצויידת עם מכונת ירייה ומטול טילים. אני מניחה שאפשר לתפעל את זה בצורה סבירה, אלמלא המכונה לא הייתה כל כך מסורבלת.

במהלך כל המשחק אתה הולך לפי מה שהוא מכתיב לך, ללא אפשרות בחירה. אין כאן תחומים אפורים, רק שחור על גבי לבן. אפילו האויבים לא ממש מתאמצים. צריך להתקרב אליהם על מנת שבכלל יזהו שאתה שם, וככה אנחנו יכולים לטפל בהם אך ורק מטווח קרוב במיוחד.

גם אם נפצעתם במהלך הקרב, אל חשש. אתם מיד יכולים לרפא את עצמכם. אה כן וגם התחמושת מסתבר לעולם לא נגמרת כאן.

זה קצת מעציב ומפתיע, עבור סדרת משחקים שתמיד דואגת לכך שתיקח את הקרבות שלך בצורה חכמה וטקטית.

גרפיקה ואווירה

מבחינה זו Wolfenstein: Cyberpilot עושה עסודה די טובה, משום שנדמה כי אנחנו בהחלט נמצאים ברחובות פריז אי שם בתקופה של Wolfenstein: Youngblood. הפרטים הקטנים על המבנים והתאורה פשוט נראים טוב, ונותנים לך את התחושה הנכונה. מבחינה ויזואלית נראה שדי חשבו על הפרטים הקטנים.

קשה לי להגיד שהפס קול תפס אותי, כי אני קצת מתקשה לזכור אותו. מה שדי מקשה להיכנס ללהט המשחק.

שורה תחתונה

כולנו יודעים שמשחקי VR עוד סוג של בחיתולים שלהם. ישנם כמה משחקים יוצאי דופן נכון לרגע זה, אבל הדרך למשחק מושלם עם המשקפת הזו עוד ארוכה. עם המשחק הזה היה לי מאוד קשה להמשיך הלאה, אני מודה. זה היה יותר פקעת עצבים ותהייה למה זה מגיע לי, מאשר משחק רציף. מה גם שהוא מאוד לא באותו הראש כמו שאר המשחקים בסדרה האדירה הזו. אין לו סיפור סוחף, חסר כל אופציות לבחירה במהלך המשחק, שלא לדבר על זה שאתה לא מרוויח כלום מכל מה שאתה עושה. אל תצפו לראות נבל ממשי בכל העניין הזה, כי הוא לא קיים (אלא אם כן מחשיבים את היוצרים של המשחק הזה). אין שום דבר שמושך אותך ללכת ולשחק פעם נוספת בסיוט הזה.

אני נורא מתקשה להבין מדוע Wolfeinstein: Cyberpilot נחשב כחלק מהסדרה (אם אפשר בכלל לקרוא לו ככה) והוא בעלות של 20$. אבל אני מניחה שצריך לשלם למישהו עבור עבודה…

Wolfenstein: Cyberpilot

עלילה - 3
משחקיות - 6
גרפיקה ואווירה - 6
עמידה בציפייה - 4

4.8

גרוע

יצאנו לבדוק האם משחק ה-VR Wolfenstein: Cyberpilot אכן עומד ברף הציפיות הגבוהות שקבעו המשחקים האחרים בסדרה.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *