הסרט האיסלנדי Woman at War קיבל טריילר מתורגם

דרמה קומית איסלנדית שמועמדת לפרס האקדמיה 2019 לסרט הזר הטוב ביותר קיבלה טריילר מתורגם לאנגלית.

את Woman at War ביים Benedikt Erlingsson שגם היה כותב שותף ביחד עם Ólafur Egilsson. העלילה עוקבת אחר הלה (Halldóra Geirharðsdóttir) בת החמישים. ביום היא מנצחת על מקהלה, ובלילה היא אקטיביסטית שפועלת למען איכות הסביבה, הידועה בכינוי "The Woman of the Mountain" ("אשת ההר"). הלה מבצעת לבדה ובחשאי מלחמה נגד מפעל אלומיניום בשם Rio Tinto שפועל ברמות איסלנדיות. היא מצליחה בסופו של דבר לגרום לממשלת איסלנד להשהות את העסקה שתאפשר לחברת האלומיניום לבנות כור חדש באזור, אך בדיוק כשהיא מתחילה לתכנן את המבצע המורכב שלה נגד החברה, הלה מקבלת את החדשות המשמחות- הבקשה שלה לאמץ ילד סוף סוף התקבלה והיא עומדת להפוך לאם לילדה צעירה מאוקראינה.

לאחר שהצליח באיסלנד, יצא הטריילר לWoman at War בתרגום לאנגלית :

בכורתו של Woman at War הוקרנה בפסטיבל הקולנוע בקאן 2018, קצת לפני שעלה אל בתי הקולנוע האיסלנדים במאי שעבר. הסרט התקבל היטב על ידי המבקרים עד כה, כמו שאפשר לראות מהציטוטים שצצים להם במהלך הטריילר. בין השבחים שקיבל הוזכרו הצוות מאחורי הקלעים שאחראי לרעיון ולהפקת הסרט, השחקנית הראשית ודרך ההתמודדות של הסרט עם בעיות עולמיות רציניות בצורה מתחשבת, מבלי הטפות מוסר או העכרת הקומדיה. ואכן, אפשר לראות בטריילר על מה המבקרים דיברו. המשחק של Geirharðsdóttir נראה נהדר על רקע הנופים האיסלנדים והעובדה שבמהלך כל הטריילר אפשר לראות את הלה מחבלת בעמודי חשמל ופועלת למען הסביבה נותנת רעיון כללי לאווירה של הדרמה הקומית.

לאחר שהצליח כל כך באיסלנד, הסרט מגיע לארצות הברית. למרות זאת, ואולי לא במפתיע, הוא יעבור עיבוד מחדש שיתאים יותר לקהל האמריקאי. את הגרסה האמריקאית תביים ג'ודי פוסטר שגם תככב בו. עד שהעיבוד יצא לפועל, הגרסה המקורית של הסרט תגיע לארצות הברית בשנה הקרובה ותאתגר את הקהל האמריקאי עם סרט קצת שונה מהסרטים ההוליוודים שהם רגילים אליהם.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה