Intel – עולם מלא אפשרויות מוצג ב-Geek Picnic

בסוף השבוע שעבר ביקרתי לי באירוע Geek Picnic, על האירוע ועל כל מה שחשבתי עליו תוכלו לקרוא בכתבה הקודמת שלי.
את הכתבה הזו החלטתי לכתוב פשוט כי יש יותר מידי פרטים שיש להתעמק בהם, הכתבה תדבר כולה על Intel בעיקר, על הביקור שלי בביתן שלהם, וכמובן כל מה שהוצג שם.

בואו נתחיל, היכנו למסע מיוחד מלא בטכנולוגיה שאולי בכלל לא הכרתם, אשתדל לפשט את הדברים ולהסביר לעומק ככל האפשר על כל המוצגים.

ראשית, אסביר לכם קצת על אחת ההמצאות הגדולות של אינטל שהוצגו, ה-RealSense היא טכנולוגיה מיוחדת אשר מוכנסת למצלמה קטנה בעלת שלושה תפקידים – מצלמת 1080p HD, חיישן אינפרא אדום ומקרן אינפרא אדום, המצלמה מדמה שימוש בעין אנושים עבור "תחושת עומק" ומעקב אחר תזוזה ומיקום.
בזכות הטכנולוגיה הזו אנחנו יוכלים להתקדם לשלב חדש שבו אנחנו מתקשרים בצורה מיוחדת לגמרי עם המחשבים ומכשירים דומים אחרים – במילים אחרות העתיד כבר כאן.

הטכנולוגיה מתחלקת לשני חלקים, הראשון הוא מצלמה לטווח קרוב או פשוט מצלמה קידמית ה-F200 כלומר Front, תפקידה לזהות דברים כמו פנים, יד, וכו'.
החלק השני הוא מצלמה לטווח רחוק שהוא כמובן המצלמה האחורית ה-R200 וגם כאן – Rear, תפקיד מצלמה זו כשמה לזהות עצמים למרחק גדול יותר ובכך לסרוק את הסביבה בכדי להחליט מה זה מה ומה נמצא איפה.

אחלק את הכתבה ואכתוב על כל דבר שהוצג בנפרד:

"רובוט בשירות הרפואה"

רובוט מיוחד שנבנה על ידי קבוצת מייקרים בניהול של אינטל עבור ה-Geek Picnic, הרובוט אומנם פשוט אך עושה עבודה חשובה באמצעות שימוש בטכנולוגיית ה-RealSense של Intel.
הרובוט יודע לעקוב אחר החולה, להמנע ממכשולים וכמובן לעזור – במקרה הזה לחולה לסחוב את כל הציוד בכדי שיוכל לנוע בחופשיות (בלוני חמצן, מכונת הנשמה וכו').
אותו הרובוט כמובן יכול לשמש לעוד המון תפקידים, החלק ממלוי תפקיד של "משרת" ועד מה שתרצו שהוא יעשה, הכל תלוי בחלקים שתשתמו ובתוכנה שתכתבו, העיקר שישתמש בטכנולוגיית הליבה המאפשרת לו לנוע בקלילות וכמובן הופכת את כל תהליך הבניה לפשוט יותר.

2016-04-27 19.47.44

"להטיס רחפן בתנועות יד"

Intel לקחו דבר מתוחכם כמו רחפן אשר דורש יכולות מסויימות מהמטיס בכדי לאפשר טיסה חלקה, אותו רחפן מנצל שימוש בטכנולוגיית ה-RealSense ובכך יודע לזהות את תנועת היד שלכם ולהמיר אותה לתנועת הרחפן, דבר המאפשר לנו ליהנות מהטסה חלקה ופשוטה, גם פה זו רק דוגמה קטנה למה שניתן לעשות בעת שימוש בטכנולוגיה, וכמובן שבאמצעות הגדלת החומרה נוכל גם לשלוט על רובוט ענק באמצעות הגוף שלנו – תלוי כמה רחוק נוכל לדמיין.

_DSC5358

"לשחק בלי לגעת"

שימוש נוסף נכנס כאן באמצעות ה-RealSense, לקיחת משחק פשוט והפיכותו לדבר מהנה ביותר באמצעות מצלמה מתקדמת אשר יודעת לזהות את תנועת היד שלכם, הבעות פנים ופקודות קוליות – כך מאפשרת לכם לשחק משחק שלם מבלי להזדקק במקלדת או עכבר.
Intel הציגו כמה משחקים אשר השתמשו ביכולת זו באירוע Geek Picnic, והם:

  • Warrior Wave – חיילים רומאים קטנים שהולכים על היד שלך. המטרה היא להוביל אותם לנקודת היציאה.
  • FaceRig – מעקב אחר תנועות הבעות הפנים והצגתם על דמות אנימציה לבחירת המשתמש.
  • Madagascar – משחק מחיאות כף יחד עם המלך ג'וליאן ממדגסקר.
  • Fallout – אינטל לקחו את המשחק המוכר שבו תהליך מורכב לעיצוב דמות והשתמשו בטכנולוגיה שלהם בכדי להכניס אתכם למשחק.
  • RealSense extension for scratch – כל היכולות המדוברות הללו תורגמו לשפה העיצובית של תוכנת סקראצ, שפותחה על-ידי אוניברסיטת MIT במטרה להנגיש את לימוד התכנות לילדים ונוער. הילד יכול כעת להשתמש ביכולות המצלמה המורכבות בצורה פשוטה מאד. המוצר הזה הוצג בכנסי חינוך ברחבי העולם. המוצר נתמך על-ידי MIT, Intel Education ובתי ספר באנגליה וארה"ב כבר משתמשים בו.

_DSC5342

_DSC5357

"כשמשחק המחשב יוצא מהקופסא"

אינטל לקחה דבר פשוט כמו חדר מבולגן והפכה אותו למשחק המחשב המועדף עליכם, באמצעות שימוש במצלמת RealSense כל שעליכם יהיה לצלם משטח תלת מימדי והוא יכנס אל המשחק שלכם, כל האביזרים שבתמונה יהפכו לאובייקטים פיזיים במשחק וישמשו אתכם כמכשולים וכדברים נוספים.

ב-Geek Picnic הוצגו המשחקים הבאים:

  • ToyZ – רובוט יוצא למשימה במקומות חדשים ללא חמצן, והשחקן צריך לעזור לו. הסביבה שבה המשחק נמצא משפיעה על הדרך שבה הרובוט יהיה מסוגל לזוז.
  • WormZ – התאמה למשחק הותיק Worms שבו קבוצת יצורים מצחיקים יורה על הקבוצה היריבה בנשקים מגניבים. במשחק שלנו השחקן יכול ליצור לעצמו את סביבת המשחק ולעצב אותה כרצונו.

_DSC5339

"חלמת על קעקוע ולא העזת?!"

אחד הדברים הפשוטים שהוצגו ובנוסף גם המגניבים, היה דוכן לעשיית קעקועים, רק שהם לא באמת נעשו עליכם.
האמצעות טכנולוגיית RealSense כל שעליכם היה לעשות היה לצלם משטח מסויים או איבר מהגוף שלהם ולאחר בחירת הקעקוע או ציור מגניב הוא יעבור ויופיע על האיזור שבחרתם – כמובן לא בדרך אמיתית אך בהחלט תמונה מגניבה להראות לחברים.
זה אומנם לא נשמע הכי מרשים בעולם, אך הרעיון המרכזי הוא זה שמשמש לקונספט של "מראה חכמה" אשר בעזרת תוכלו פשוט לעמוד מול המראה ולמדוד בגדים מבלי לפתוח את הארון וכמובן בלי לעשות בלאגן.

2016-04-27 19.28.06

"קולנוע במהירות האור"

Intel הציגה ספרייה מיוחדת לצפייה בסרטי קולנוע חדשים וישנים, והכל במהירות האור!
באמצעות שימוש בטכנולוגיה האלחוטית WiGig אשר משתמשת בתדר של 60GHz ובכך מאפשר רוחב פס גדול, במהירות גבוהה עם זמן השהייה נמוך ואבטחה מירבית.
בעזרת ה-Wireless Gigabit Sink W13100 של אינטל, תוכלו לנצל את הטכנולוגיה WiGig ולצפות בסרטים היישר אל המחשבים, הטאבלטים והמכשירים הניידים שלכם במהירות מפחידה שעד לא מזמן רק יכולתם לחלום עליה.
ב-Geek Picnic הוצגו מגוון טריילרים לסרטים באיכות 4K אשר הוצגו לאחר שניות ספורות.

אינטל מספרת כי באמצעות שימוש בטכנולוגיה זו תוכלו להציג את הסרטים שלכם או אפילו משחקי מחשב בצורה אלחוטית אל מסך טלוויזיה, ללא שום בעיות ביצועים.
כמו כן, מוצר נוסף המשתמש בטכנולוגיה ונמצא בפיתוח ושיווק של אינטל הוא קערה אשר תוכלו למקם בתוכה את המכשירים הסלולרים שלכם ובכך להטעין אותם, בדומה למשטחי הטענה אחרים.

2016-04-27 19.43.16

"להפוך כל מחשב לעצמתי"

הדבר הבא משתמש בדבר שכנראה הספקתם לשמוע עליו בעבר, אולי כי כבר הספקנו לספר לכם עליו בעבר, ה-ThunderBolt ולכן אם אתם לא זוכרים כדאי מאוד שתגשו לכמה שניות לכתבה הזו בכדי לרענן את הידע שלכם על הטכנולוגיה והממשק בכללי.

הרעיון המרכזי הוא להפוך כל מחשב נייד בעל חיבור USB Type C עם תמיכה ב-ThunderBolt 3 לסופר מחשב אשר יכול לאפשר לכם חווית גיימינג כבדה ביותר, כמו כן שימוש בתוכנות עריכת תמונה ווידאו ובקיצור , ביצועים, ביצועים וביצועים.
איך זה עובד? במשך הזמן שאינכם משחקים, המחשב הנייד שלכם מתפקד כמחשב פשוט לכל דבר, אך ברגע שתחזור אל המערה הפרטית שלכם תוכלו לחבר עמדת עגינה (לדוגמה ה- RAZER CORE) באמצעות Thunderbolt 3, אותה עמדת עגינה כוללת ספק, כרטיס גרפי ובעצם כל מה שדרוש עבור ביצועים ברמה גבוהה.

באמצעות שימוש בפונקצייה זו תוכלו להטעין את המחשב הנייד שלכם, לחבר מקלדת ועכבר, לחבר מסכים נוספים, ובקיצור ליהנות מביצועים.

2016-04-27 19.43.44

מכוניות על שלט: "מכוניות חכמות" מונעות באמצעות שבב קטנטן

מכוניות קטנות נסעו להן במעגלים במסלול המרוצים הקטן שהוקם במרכז הביתן של אינטל, אותן מכוניות הופעלו באמצעות שבב חזק בגודל של אגודל בשם אדיסון (Edison), שבב חזק אשר מבטיח המון.
באמצעות השבב אדיסון אינטל מאפשרת למפתחים גדולים וקטנים להגשים חלומות בקלות באמצעות תכנות קל יותר וסביבת עבודה חזקה.
למידע נוסף על אדיסון לחצו כאן.

המכוניות שהתחרו להן התחברו אלחוטית באמצעות השבב לבקר אשר שלט עליהן, כמובן שהרעיון כאן פשוט ביותר, אבל שוב המטרה הייתה להציג את השבב ואת היכולות שלו, באמצעות תכנות וחומרה מתאימה האפשרויות הן אינסופיות.

אחת המכוניות, רק תראו את ההשוואה בגודל לעומת בקבוק חצי ליטר
אחת המכוניות, רק תראו את ההשוואה בגודל לעומת בקבוק חצי ליטר

Intel Wearables – אינטל מדגימה מיחשוב לביש

אסיים עם הטכנולוגיה הלבישה שהוצגה, ואתחיל עם 'מיקה', תמיד אופנתי המיועד לנשים אשר רוצות וצריכות להשאר מעודכנות ובקשר עם החברים, הצמיד מיקה מאפשר לעונדת לתקשר עם הסביבה מבלי להיות צמודה למכשיר הסלולרי שלה.
באמצעות המידע המוצג על פרק כף היד, קיימת האפשרות לענות ולהשיב להודעות, קבלת התראות בנוגע לפגישות מהיומן שלכן ואפילו למצוא בתי עסק בסביבה, הכל כמובן יבוצע בעזרת כרטיס סים אשר יוכנס אל הצמיד – ואל תשכחו, בצורה אופנתית.

כמובן שלא נחשוב רק על נשים פה, ונציג את סדרת השעונים החכמים – למי שזוכר בעבר דיברנו על סדרה ספציפית, תוכלו לקרוא עליה כאן.

אינטל שיתפה פעולה עם חברות השעונים המצליחות והיוקרתיות בעולם בכדי ליצור שעונים חכמים מוצלחים אף יותר, שעונים המשתמשים במערכת הפעלה Android Wear ומאפשרים חיבור קל ופשוט למכשירים החכמים שלכם.
בדומה לצמיד מיקה, גם השעונים מאפשרים לכם להתנתק מהמכשיר ולהשאר מעודכנים באותה מידה, קבלת שיחות והודעות ואפילו מענה להודעות באמצעות זיהוי קולי אשר מעביר הקראה לטקסט כתוב.

לצורך התערוכה הוצגו שעונים של החברות המובילות בעולם:

  1. Tag Heuer – החברה השוויצרית שהיא שם נרדף ליוקרה, ייצרה עם אינטל שעון חכם שהוא קודם כל שעון יוקרתי ויפיפה. השעון מיועד לאותם אנשים שאוהבים את הטכנולוגיה העדכנית ביותר, אך לא מוכנים להתפשר על המראה היוקרתי והשעון האיכותי.
  2. Fossil – השעון החכם שייצרה אינטל בשיתוף חברת פוסיל הוא שעון אופנתי ומעודכן המיועד לקהל צעיר וטכנולוגי. השעון משלב מראה צעיר ואופנתי עם כל התכונות של שעון חכם.

 

אני חייב לציין שאינטל הפתיעו ויש המון דברים בדרך, האפשרויות הן פשוט עצומות ובאמצעות הטכנולוגיות הללו בהחלט אפשר להבחין בעתיד המשוכלל שמחכה לנו.
גלקסיית המחשבים תדאג להשיג כמה מהטכנולוגיות אשר פורסמו כאן בכדי להעביר לכם את הסקירה העמוקה והדעה שלנו על אותם מוצרים, כמו כן אנחנו מודים לאינטל על חלק מהמידע ועל התמונות לכתבה זו.

מוזמנים לצפות בגלריית התמונות שלנו מה-Geek Picnic:

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה