תולעת בלי תועלת – ביקורת המשחק Worms Rumble

הוציאו את ה-Holy Grenades שלכם מהכיס והכינו את הבזוקות כי Worms חוזר אלינו פעם נוספת במשחק המלחמה בזמן אמת החדש Worms Rumble

אם יש דבר שאהבתי לעשות בתור ילד קטן ביסודי זה ללכת לביתו של חברי הטוב ולשחק יחד Worms.
וורמס הייתה ותישאר אחת מסדרות המשחקים האהובות עליי, ואני רוכש לסדרה זו הרבה כבוד ומשתדל לעקוב כמה שיותר על ההתפתחויות השונות שהסדרה מקבלת במרוצות השנים, גם אם לא מדובר בהתפתחות קלאסית למשחקי הסדרה בדיוק כמו זו שנקבל עם Worms Rumble. 

אמנם לא יצא לי לשחק ביותר מידי משחקי וורמס מאז שחזרה הסדרה לסטייל הדו-מימדי האייקוני שלה בשנים האחרונות, אבל כששמעתי ש-Team17 מתכננת לנו משחק חדש בסדרה שיאפשר לנו להילחם בשחקנים אחרים באונליין בפורמט של משחקי יריות תחרותיים, אין ספק שהרמתי גבה ויחד עם זאת רציתי לנסות את המשחק, והרי אני כאן מספק לכם את הביקורת שלי למשחק החדש.

אז אם זה לא היה ברור עד כה, Worms Rumble הוא לא משחק וורמס סטנדרטי, כאשר הוא זונח לחלוטין את משחקיות הקרבות בתורות ומביא לנו במקום משחקיות אונליין מרובת שחקנים הכוללת מצבי משחקי קרב בזמן אמת. 

אני חייב לציין שלא ממש ברור לי מאיפה בא הרעיון לשינוי המשחקיות הדרסטי, אבל היות ומדובר במשחק חדש לחלוטין ולא בחבילת הרחבה, לקחתי בחשבון שיכול להיות שלא אקבל כאן את מה שאני מצפה לו ממשחק וורמס רגיל. 

אז Worms Rumble מאפשר לנו לעצב תולעת משלנו ולצאת יחד איתה לקרבות ברחבי הרשת כנגד תולעים של שחקנים אחרים בשלושה מצבי משחק שונים.

המצב הראשון של המשחק הינו מצב Deathmatch, כאשר במצב זה נילחם נגד תולעים אחרות כאשר כל הריגה של תולעת אחרת מזכה אותנו בנקודות וננצח כאשר נגיד לסכום הנקודות הדרוש.

המצב השני של המשחק הינו מצב ה-Last Squad Standing, כאשר במצב זה נילחם יחד עם עוד קבוצה של תולעים כנגד קבוצת תולעים אחרת, כאשר הקבוצה האחרונה ששורדת את הקרב מנצחת.

המצב השלישי של המשחק הינו מצב ה-Last Worm Standing, שהוא זהה למצב המשחק עליו דיברתי קודם כאשר ההבדל הברור הוא שבמקום קבוצה נשחק לבדנו כנגד תולעים בודדות אחרות במטרה להיות התולעת האחרונה ששורדת.

על פניו, נראה שאין ל-Worms Rumble איפה לטעות היות ומדובר במצבי משחק שנוסו, שוחקו והפכו לאהובים במיוחד בקרב שחקני משחקי יריות לאורך שנים, אז מה הבעיה כאן בכל זאת אם תשאלו אותי?

הבעיה הגדולה ביותר של המשחק היא שהוא מתחרה בז’אנר שיש בו כל כך הרבה משחקים היום, שאני לא רואה סיבה הגיונית לקפוץ ולשחק ב-Worms Rumble במקום לשחק במשחקים אחרים (וחינמיים יש לציין כאשר Worms Rumble עולה כ-15 דולר) שעושים עבודה הרבה יותר עמוקה ורחבה לז’אנר משחקי היריות התחרותיים כגון Warzone וכן.. גם Fortnite. 

ושוב כמו בכל סיקור שמקבל מעט שליליות מצידי חשוב לי לציין ש-Worms Rumble הוא ממש לא משחק רע. מדובר במשחק צבעוני, משעשע ומהנה בהחלט שללא ספק ישאוב מכם שעות של הנאה ויגרום לכם לרצות להתמקצע במערכת הירי והתזוזה של המשחק, אבל הסיכוי שהוא ירתק אתכם לכיסא נמוך, אפילו נמוך מאוד.

הדבר שהמשחק כן עושה נהדר זה לספק לנו משחקיות אגרסיבית וקצבית הרבה יותר בהשוואה למשחקי יריות אחרים שניתן לשחק היום היות והוא מתגמל מאוד אם תשחקו בצורה ישירה וחזקה אל מול האויבים שלכם. בתחילת כל סיבוב תתחילו עם אקדח פשוט אך ככל שתזוזו, תפתחו תיבות וכמובן תתמודדו אל מול אויבים פנים אל פנים, המשחק יציע לכם ארסנל נשקים חזק ומרשים הרבה יותר להשתמש בו, כך שאם אתם באמת רוצים לנצח את המשחק, לא תישאר לכם ברירה ותאלצו להיות אגרסיביים במיוחד, שזה דבר מעולה ושונה לזקוף לזכות משחק Battle Royale היות וברוב המקרים ננסה להסתתר ולצאת אל האויב רק שזה בוודאות ישתלם לנו.

לצערי הרב מלבד ארסנל הנשקים המהנה אין למשחק יותר מידי מה להציע, ומצאתי את עצמי ברוב המקרים מותש מהכאוס האינסופי שהמשחק מביא איתו.

אציין שיש למשחק מגוון רחב של מפות אבל הבעיה שלהן היא שהן גדולות מידי לזווית ולמיקום שמצלמת המשחק מספקת לנו, מה שגורם למפות המשחק להרגיש כמו כמה מפות שונות שמחוברות לכדי מפה אחת בצורה לא אורגנית. כמו כן אם תמותו במהלך המשחק נקודת ההתחלה הבאה שלכם תהיה נקודה רנדומאלית לחלוטין ברחבי המפה, מה שיוצר פעמים רבות בלבול וכמובן מוות בלתי רצוי שנגרם כתוצאה מנקודת התחלה הצמודה לתועלת שבדיוק עברה לידכם. 

בסופו של דבר מצאתי את עצמי משחק במשחק מספר שעות על מנת לנסות את כל האלמנטים שלו לטובת הביקורת, ומהר מאוד לאחר מכן הנחתי אותו בצד.

לסיכום, Worms Rumble הוא משחק שלא עושה יותר מידי מאמץ כדי להתבלט מעל משחקים אחרים בז’אנר שלו, והתוצאה היא משחק בינוני ומטה שלא מחדש שום דבר אל מול משחקים אחרים בעלי היקף ביצוע גדול הרבה יותר שלא עולים אגורה שחוקה. אין לי ספק ש-Worms Rumble ימשוך אליו מעריצים חדשים וישנים כאחד, אבל לאו דווקא יגרום להם להישאר לאורך זמן.

*Worms Rumble זמין כבר היום לרכישה על גבי המחשב האישי וה-PlayStation 4/5.

*עותק לביקורת הובא על ידי Team17, סוקר על גבי המחשב האישי.

Worms Rumble

ציון סופי - 5

5

סביר

אשאיר את הבזוקה שלי בכיס לפעם אחרת.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה