WWDC 2020

כל מה שאתם צריכים לדעת על מאורעות WWDC 2020!

אירוע הפתיחה של ה-WWDC 2020 מאחורינו וקיבצנו לכם כאן את החידושים המעניינים שנחשפו במהלך הכנס!

ה-WWDC 2020 הוא כנס המפתחים השנתי של חברת Apple, בו לרוב מציגה אפל מגוון רחב של עדכוני תוכנה לשלל המערכות בה החברה עושה שימוש כיום. הכנס השנה הציג מספר חידושים מרשימים בתחום התוכנה, לצד הודעה רשמית וגדולה בתחום החומרה. בואו נתחיל!

iOS 14:

נתחיל עם העדכון הגדול למערכת ההפעלה של ה-iPhone והיא כמובן ה-iOS 14. העדכון המרכזי של המערכת החדשה היא השינוי המלא בכל הקשור לעמודי הבית של האייפון, כאשר בפעם הראשונה בהיסטוריה מאז צאת מכשיר ה-iPhone לשוק יהיה ניתן לשלב במסך הבית של האייפון וכן האייפוד וידג'טים! זה אולי נראה לכם כמו משהו מובן מאליו אם אתם משתמשי אנדרואיד, אך אם נחשוב על זה לרגע ברצינות, זו הפעם הראשונה שמשתמשי אפל יוכלו להנות מוידג'טים על גבי מכשיר אייפון. לדעתי אייפון איחרו מאוד עם התמיכה הזו בפלאפונים שלהם, אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם.
לצד הוספת הוידג'טים הוסיפה אפל פיצ'ר חדש של מגירת אפליקציות, המסוגלת לסדר את האפליקציות לפי הא'-ב' וכן לפי מסננים נוספים שיעשו שימוש בבינה מלאכותית בהתאם להרגלי המשתמש. לבסוף נקבל תמיכה במצב תמונה בתוך תמונה, שיאפשר לנו ריבוי משימות נוח יותר עם המכשיר.

iPadOS 14:

גם מערכת ההפעלה של ה-iPad קיבלה שדרוג קל, כאשר גם היא תתמוך בוידג'טים על גבי מסך הבית של המכשיר, לצד שיפורי תוכנה נוספים בתחום החיפוש ועוד. עדכון נוסף שמגיע הוא האפשרות להשתמש בעט החכם של אפל במצב חדש הנקרא Scribble, המאפשר למשתמשים בו לכתוב בכתב יד שלל טקסטים שיתורגמו באופן אוטומטי לכתיב מוקלד. כמו כן יהיה ניתן לצייר צורות שונות באמצעות העט שגם כן יתורגמו לצורות ממוחשבות.

watchOS 7:

העדכון לממשק המכשור הלביש של אפל יביא איתו סוף כל סוף תמיכה במצבי מעקב אחרי שינה (לשעוני אפל בסדרה 3 ומעלה), לצד מגוון רחב וחדש של פני שעון לבחירה של המשתמש. כמו כן ובהשראת וירוס הקורונה נוסף מצב העוקב אחרי משך הזמן בו שטפתם ידיים כך שתמיד תשטפו את הידיים מספיק זמן כדי שתהיו מוגנים. לא ברור אם פיצ'ר זה יישאר קיים אחרי עידן הקורונה. לבסוף נקבל מצב חדש בשם "Wind Down" שיאפשר למשתמשים ליצור תוכניות עבודה מסודרות לצד ביטול של התראות אחרות כך שיווצר זמן עבודה מוגדר לכלל הפעילויות של המשתמש לאורך היום.

macOS Big Sur:

העדכון התוכנתי של ממשק מחשבי ה-Mac הוא ללא ספק אחד העדכונים הגדולים ביותר שראו מחשבי העבודה של אפל מזה שנים רבות. העדכון יביא איתו מספר חידושים, החל משיפור כולל של ממשק המחשב, שיזכיר מאוד את הממשק של מערכת ה-iOS, לצד הטמעה חדשה של מרכז שליטה שיאפשר שינוי והגדרה של שלל אלמנטים במחשב, החל מבהירות המסך, הפעלת Night Shift, הפעלת מצב כהה ועוד. כמו כן יווספו מספר וידג'טים חדשים, לצד שיפור תוכנתי לדפדפן ה-Safari שיתמקדו בשיפור פרטיות המשתמש.

כעת נעבור להכרזה הגדולה ביותר של Apple לאירועי WWDC 2020, גם היא קשורה במחשבי ה-Mac.

במהלך אירוע הפתיחה של הכנס הודיעה אפל באופן רשמי כי היא בתהליכי החלפה מלאה של מעבדי ה-Mac. מה שזה בעצם אומר זה שאפל תפסיק לשלב במחשבי ה-Mac שלה מעבדים מבית Intel, ותחל לשלב עם הדגמים הבאים של המחשבים מעבדים שהחברה יוצרת בעצמה. כפי שזה נראה וממה שאפל הודיעה באופן רשמי, הסיבה המרכזית להחלפת מעבדי המחשבים היא העובדה שאפל הצליחה לייצר מעבד טוב יותר בשביל ה-Mac, שישפר את ביצועי המחשב בצורה ניכרת לצד שיפור משמעותי בחיי הסוללה של המחשבים. לפי אפל המעבר ייקח בערך כשנתיים עד שכלל המחשבים שתציע למכירה יכללו את המעבדים החדשים, והמוצר הראשון שיכלול את המעבדים החדשים יהיה זמין לרכישה כבר בסוף שנת 2020.

מה דעתכם על הכרזות WWDC 2020? האם אתם מתרגשים לקראת העתיד התוכנתי החדש של אפל? נשמח אם תספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה