WWE 2K17 PC

רץ ופוגע – סיקור גרסת המחשב האישי של WWE 2K17

WWE 2K היא אחת מסדרות המשחקים הכי מבוקשות על קונסולות המשחקים השונות, מאז שהזכויות להפצת סדרת המשחקים נרכשו על ידי 2K לאחר ש-THQ התפרקה, אך מה לגבי המחשב האישי? במשך לא מעט זמן משחקי הסדרה לא הגיעו כלל למחשב האישי או הגיעו באיחור מאוד גדול השנה, WWE 2K17 אכן הגיע למחשב האישי באיחור לא קטן (ואת גרסת הקונסולות שלו סיקרנו כבר כאן באתר), והשאלה הנשאלת היא, האם הסדרה יכולה לעבוד היטב גם על המחשב האישי?

מבחינת תוכן ומשחקיות, אין יותר מידי על מה לדבר בשוני בין הגרסות, כי הוא לא קיים – המשחקיות נשארת בדיוק כמו המשחקיות בגרסת הקונסולות, למרות האפשרות לבחור בין שימוש במקלדת לבין שימוש בקונטרולר של Xbox 360/One או של PlayStation 4. תוכן המשחק נשאר אותו הדבר, עם אותם המתאבקים לפתוח ואותם המתאבקים הפתוחים כבר, אך עם תוספת קטנה של שתי גרסות של Goldberg ושתי זירות שונות, שלא משפיעות יותר מידי על מהלך המשחק הרגיל.

בתור אחד ששיחק רק בגרסת הקונסולות של המשחק, היה מאוד קשה להתרגל למשחק במקלדת. רוב המקשים בהם תשתמשו רוב הזמן מאוד רחוקים אחד מהשני, ולא ברורים כל כך לכל משתמש מתחיל, אך תמיד אפשר לשנות את המקשים עצמם בהגדרות של המשחק וזו בהחלט החלטה שעזרה לי לעבור את המשחק בשלום עם המקלדת. כאמור, האפשרות להשתמש בקונטרולר של Xbox 360/One או של PlayStation 4 עדיין קיימת, ואפשר בהחלט להתרגל למשחק במקלדת ולהוסיף אליה עוד קונטרולר כדי לשחק עם כמה מחבריכם באותו המסך, שלדעתי מגיעה עד 6 שחקנים על מחשב אחד, אך לא היו לי את האמצעים לבדוק את הסיפור. בכל מקרה, למרות שקצת קשה להתרגל למקלדת, וכמה מהקרבות הראשונים שלכם איתה כנראה יגמרו בהפסד, עדיין תוכלו להביא עוד 3 חברים עם קונטרולרים לפחות ולשחק מולם.

מבחינת הגרפיקה, אפשר לראות את השינוי הרב. לדעתי, הגרפיקה של גרסת המחשב נראית הרבה יותר מרשימה גם בהגדרות הנמוכות ביותר של ההגדרות במשחק, ובהגדרות הגבוהות יותר באמת אפשר לראות עד לאן המשחק יכול להגיע. המשחק (ברובו) גם רץ בקצב של 60 פריימים לשניה, אפילו כאשר יש יותר מ-4 מתאבקים בזירה הנתונה, וכאשר מוסיפים לכך את הקהל התלת-מימדי זה בהחלט נראה מרשים. למרות כל זה, המשחק עצמו מקרטע בהרבה מקרים שלא היו צריכים לקרות בכלל. לדוגמה, בעת הצגת הלוחמים השונים, למרות שכאמור, רוב המשחק רץ על 60 פריימים לשניה (וכל הכבוד על כך), קצב הפריימים נעול ל-30 פריימים לשניה, ואפילו מצליח בדרך מסתורית לרדת ל-20 ואפילו ל-10 פריימים לשניה, בלי שום סיבה. יכול להיות שזה בגלל כל האפקטים והתנועות השונות שעל המתאבקים לבצע, אבל זאת כנראה גם הסיבה שבגללה החלק הזה של המשחק נעול על 30 פריימים, כך שכל הירידה הזאת באמת נראית לא הגיונית.

אחד השינויים הגדולים ביותר של גרסת המשחק על המחשב האישי מהקונסולות, היא אפשרויות ההתאמה האישית לדמויות, ואפשרויות יצירת הדמויות, המורחבות הרבה יותר. באפשרויות אלה אפשר לראות מגוון רחב יותר של שיער, בגדים, וכמעט כל דבר אחר שתוכלו לשים על הדמות שלכם, בנוסף לאפשרות לשים כל בגד על כל דמות, אז אם מתחשק לכם לשים ל-John Cena את התלבושת של Alexa Bliss, כנראה שתוכלו לעשות את זה.

בסופו של דבר אין יותר מידי שינוי בין גרסת הקונסולות לגרסת המחשב, מדובר באותה גרסה, עם כמה התאמות למחשב וכמה תוספות מאוד קטנות. כל מצבי המשחק שהופיעו בגרסה המקורית מופיעים גם כאן ועובדים בצורה נהדרת, כולל את הקמפיינים MyCAREER ו-WWE Universe, וגרסה משופרת של ההתאמה האישית ויצירת הדמויות.

במשפט אחד – WWE 2K17 הוא משחק ההאבקות הטוב ביותר שתוכלו להשיג על המחשב האישי כרגע, ואולי גם היחיד שבאמת נמצא על המחשב האישי, למרות מספר מגרעות שיוכלו קצת לעצבן הרבה מהמשתמשים.

WWE 2K17 למחשב האישי

גרפיקה - 9.5
התאמה למחשב האישי - 8
תוספות לעומת הקונסולות - 6.5

8

טוב

WWE 2K17 הוא משחק ההאבקות הטוב ביותר שתוכלו להשיג על המחשב האישי כרגע, למרות מספר מגרעות שמונעות ממנו מלהיות מושלם.

User Rating: Be the first one !

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה