והקונסולה המנצחת במכירות ה-Black Friday היא…

הנתונים שאחרי "יום שישי השחור" (Black Friday) נחשפים: מי הקונסולה שנמכרה יותר? מי ניצחה בתחום המכירות הדיגיטליות? המשיכו לקרוא!

תחום הקונסולות כבר שנים רבות נמצא בתחרות צמודה ועיקשת, מצד אחד – Microsoft עם קונסולת ה-Xbox One, מצד שני – Sony עם קונסולת ה-PlayStation, לשתיהן שתי קונסולות מעולות, שתיהן ענקיות טכנולוגיה, לשתיהן שתי קהילות שחקנים גדולות ושתיהן מציעות פתרון זול לשחקנים ולשוק הביניים. אז אחרי "יום שישי השחור", הגיע הזמן לשפוך קצת אור ונתונים חדשים על מכירות המשחקים והקונסולות.

PlayStation או Xbox?
PlayStation או Xbox?

את הנתונים אספה חברת InfoScout, ומתוצאות הדיווח שפרסמה, עולה כי Sony מכרה יותר קונסולות מ-Microsoft ב"חג" לקונים. 58% מהקונסולות שנמכרו ביום זה היו PlayStation 4, מתוכם כמעט כל המכירות היו של באנדל PlayStation 4 עם המשחק Uncharted 4, ורק כ-3% ממכירות הקונסולה, היו של הקונסולה החדשה של Sony – ה-PlayStation Pro. ה-Xbox One נמכרה בהפרש ניכר של 16% מאחוז המכירות של Sony, ומרבית הקונסולות שמכרה Microsoft היו עם נפח של 500GB, והשאר – 1TB.

ובמכירות הדיגיטליות? הפתעה, זאת Xbox. בתחום המכירות הדיגיטליות התחרות הייתה צמודה יותר, אך בסוף הקונסולה הירוקה ניצחה את הכחולה. 55% מהמכירות הדיגיטליות היו של Xbox One, השאר – של PlayStation. גרסת ה-Xbox One S בנפח 500GB ניצחה עם למעלה ממחצית מהמכירות, והשאר של גרסת ה-1TB. וב-PlayStation? כמעט כל המכירות היו בקונסולת ה-Slim בגרסת 500GB, והשאר ב-PlayStation 4 Pro בגרסת 1TB.

הציג אחוזי מכירות נמוכים מאוד, PlayStation Pro
הציג אחוזי מכירות נמוכים מאוד, PlayStation Pro

ולשאלה האחרונה שנשאלה – מאילו סיבות רכשת את הקונסולה שלך?

 • מציאות מדומה:
  בתחום המציאות המדומה, Sony ניצחה ללא בעיות, כל האנשים אשר רכשו קונסולה לצרכי מציאות מדומה קנו את קונסולת הדגל של Sony, בין היתר גם בגלל של-Microsoft אין עדיין תשובה או פתרון.
 • מראה חיצוני:
  בתחום המראה החיצוני של הקונסולה – זהה, מספר האנשים שקנו את הקונסולה שלהם על סמך המראה החיצוני של המכשיר זהה הן בקרב שחקני ה-Xbox One והן בקרב שחקני ה-PlayStation 4.
 • ממשק המשתמש וקלות השימוש:
  בתחום ממשק המשתמש וקלות השימוש וסביבת העבודה בקונסולות, Xbox One ניצחה את PlayStation 4 בפער קטן.
 • ביצועים וגרפיקה:
  בתחום הביצועים, החומרה והגרפיקה של הקונסולות, PlayStation 4 ניצחה את Xbox One, גם בפער קטן.
 • Bundles (חבילת קונסולה + משחק):
  בתחום ה-"Bundles" (שילובים) של קונסולה + משחק, Xbox ניצחה את PlayStation בפער משמעותי ועצום, וזאת ככל הנראה בשל העובדה ש-Xbox מציעה שילוב של קונסולת Xbox One S והמשחק Battlefield 1 (שזוכה לפרסום נרחב, פופולריות גבוהה ואחוזי מכירות גבוהים), בעוד של-PlayStation, אין באנדל כזה, וזאת כיוון שמייקרוסופט משלמת תמלוגים ל-EA, משווקת המשחק.

אז מי המנצח הגדול של הבלאק פריידי? PlayStation או Xbox? את התשובה לשאלה הזו – ניתן לכם להחליט. מוזמנים לשתף אותנו בתגובות בתשובה שלכם!

אודות .

.

2 תגובות

 1. מאור ויסמן

  למרות שאני אישית מעדיף את הפלייסטישן, לפי הנתונים כאן נראה שמיקרוסופט ניצחה את סוני יותר פעמים בתחרות, ולכן לפי דעתי Xbox One ניצח.

  • דולב רזיאל

   כל אחד והדעה שלו, לדעתי, אישית, יצא כאן יחסית שווה, אומנם סוני עקפה בכמעט 10% את מייקרוסופט במכירות, אבל במכירות דיגיטליות של משחקים, הרחבות ותכנים, מייקרוסופט דיי לקחה את זה.
   תודה על השיתוף, מאור 🙂

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: