Zombie Army Trilogy – סיקור משחק הזומבים הגדול של Rebellion

מה שהתחיל כחבילת תוכן ל-Sniper Elite V2 והסתיים באופן רשמי במרץ האחרון כמשחק מלא לכל דבר ועניין שהופץ עבור קונסולות הדור הנוכחי והמחשב האישי. זהו סיפורו של Zombie Army Trilogy

בשנת 2013 יצאו שתי חבילות התוכן ל-Sniper Elite V2. לחבילות קראו Nazi Zombie Army ו-Nazi Zombie Army 2. בדיעבד נודע שתוכננה גם חבילת הרחבה שלישית שתמשיך את השתיים הללו, אבל בסופו של דבר היא בוטלה. כל התוכן משתי החבילות ששוחררו וגם מהחבילה שלא שוחררה בסופו של דבר, אוחד לכדי משחק אחד בשם Zombie Army Trilogy אשר שוחרר במרץ האחרון.

מצב המשחק העלילתית, מבוסס כאמור על שלוש העלילות של חבילות התוכן, אך בנוסף אליו יש גם מצב עדר, שמציב אתכם מול גלים של זומבים. בשני מצבי המשחק ניתן לשחק לבד או בשיתוף פעולה עם שחקנים אחרים ברשת. מצב משחק שיתופי תומך בשמונה דמויות משחק שונות, ארבע מתוכן הם הדמויות הנשיות החדשות. החל מאוגוסט 2015, אפשר גם לשחק בתור הדמויות הראשיות של צמד המשחקים Left 4 Dead ו-Left 4 Dead 2 בגרסת המחשב האישי של המשחק.

Zombie Army Trilogy

המשחקיות ב-Zombie Army Trilogy דומה מאוד לזו ב-Sniper Elite V2. במשחק השחקן אמור היה להתמודד עם האויבים מרחוק באמצעות רובה הצלפים שלו, ולא לתקוף אותם מקרוב. ב-Zombie Army Trilogy השלבים מעוצבים בצורה מעט ליניארית יותר עם הרבה פחות דגש על התגנבות. ב-Sniper Elite V2 אמנם היו חלקים מעט מתסכלים שבהם לא התאפשר לכם לבצע את השלבים בהתגנבות, אך חלקו האחר של המשחק כן אפשר זאת, בעוד שב-Zombie Army Trilogy זה לא קורה כלל. המשחק מתרחש במעין מציאות חלופית של מלחמת העולם השנייה, וכיאה לכך השחקן משתמש בנשקים שמתאימים לתקופה זו. שוב, כמו ב-Sniper Elite V2, השחקן יכול לנצל סוגים שונים של חומרי נפץ, כמו רימונים, מוקשים ודינמיט. מנגנון משחקיות אחר שחוזר מ-Sniper Elite V2 היא שבעת השימוש ברובה הצלפים, גורמים מסוימים, כמו כיוון רוח וכוחה ואף כיוון ירידת הכדור יכולים להשפיע על דרכו של הכדור לאחר פליטתו מן הקנה. הכדורים יכולים לסתות מן המסלול המתוכנן ולפגוע במטרות אחרות מאלו שכיוונתם אליהן (או לא לפגוע במטרות בכלל). השחקן יכול גם לעצור את נשימתו כדי לייצב את הירי שלו ולהגדיל את דיוקו, על מנת לקבוע את במדוייק את הכיוון שבו הכדור ינוע.

מצלמת הרנטגן שהופיעה ב-Sniper Elite V2 מופיעה גם כאן, וכאשר תבצעו ירייה מיומנת ומוצלחת מספיק, המצלמה תעקוב אחר הכדור מרגע יציאתו מרובה הצלפים ועד ליעד בהילוך איטי, ותציג בפילטר דמוי רנטגן את השפעת הכדור על העצמות והאיברים אצל המטרה בפה פגעתם. פריטים מסוימים עשויים להתפוצץ במידה וכדור נורה לעברם, דבר שיכול להיות שימושי לשחקן בעת התמודדותו עם כמויות גדולות של זומבים. המשחק גם ימדוד מרחק וגורמים אחרים במידה ותבצעו ירי מיוחד לעבר מטרה שנמצאת בתנועה או תפגעו בראשה.

Zombie Army Trilogy

אז שוב, המשחקיות טובה, אבל איפה שיש זומבים רצוי שתהיה גם גרפיקה טובה, במיוחד בימינו. בכל מקרה, אף על פי שדרישות המערכת הנמוכות של משחק, בטח יחסית להיום, הגרפיקה שהוא מספק היא מצוינת, דבר שמעיד באופן מוחלט על פיתוח שמשלב התאמה אישית של המשחק למחשב האישי, לא כמו מה שקורה היום כשמשחקים יוצאים עם נפילות FPS מרובות ובעיות גרפיות. כאן לא תמצאו נפילות כאלה והמשחק רץ בצורה חלקה במיוחד לנוכח הגרפיקה עצמה מצוינת שלו. כמובן שלאור העובדה שהמשחק שוחרר בשנת 2015 איכות הגרפיקה שלו לא התעלתה על הגרפיקה שנראתה במשחקים אחרים שיצאו השנה, אבל המשחק עצמו התעלה על הרבה מאוד משחקים כשמסתכלים על קצב ה-FPS – משחקים רבים פשוט לא יצאו מוכנים אל השוק וחלקם דרשו אפילו חודשים של המתנה מצד הלקוחות על מנת שיתוקנו כל הבעיות.

כמו בכל משחקי Sniper Elite גם כאן הדמות מעוצבת בצורה מעולה בשלמותה, כולל הפנים, הגוף והתלבושת שלה. הכל נראה די טוב ואין ספק שהמפתחים השקיעו מאמץ רב בעבודה על הדגמים של הדמות והאויבים, אבל עבודה קשה משתלמת, ופשוט כיף להסתכל על דברים במשחק. מעבר לדמות גם הנשקים מעוצבים בצורה טובה מאוד, עם המון פרטים וזה דבר שהופך את השימוש בהם לכיף הרבה יותר מאשר להשתמש בנשק עקום שלא עוצב כהלכה וכל מה שפועל בו זה עצם פעולת הירייה. השלבים השונים נראים פשוט נהדר, בין אם מדובר בדברים שנמצאים לגמרי ברקע, כמו גופות תלויות או משופדות, או אפילו דגלים שונים וקישוטים שמופיעים על הבתים, ובין אם מדובר בסביבה הקרובה לשחקן – הכל נראה טוב וכיף להסתכל על כל דבר. אבל גם אם היופי מסנוור, תזכרו שמדובר בזומבים ולכן אל תקפאו על השמרים ותישארו דרוכים גם כאשר אתם מסתכלים על הסביבה.

כמו תמיד Rebellion דאגה שכבר עם הופעת הלוגו שלה בעליית המשחק מושמעת מוזיקה מפחידה שמצד אחד מלחיצה אותך אבל מצד שני מכניסה אותך לאווירת מלחמה שגורמת לך פשוט לרצות לחסל זומבים ולמען האמת – המוזיקה עשוייה כל כך טוב שזה משגע. המוזיקה בהחלט גרמה לי לאבד את זה עם כניסותיי הראשונות למשחק ואין ספק שנעשתה עבודה טובה בחלק הזה. מעבר לכך גם הקריינות במשחק מוקראת בשטף, מושמעת באיכות טובה מאוד וניכר שגם עליה עבדה החברה קשה מאוד.

כמובן שמוזיקה לא מספיקה לבדה ויש צורך גם באפקטים קוליים טובים במשחק. המשחק מכיל מספר סוגים של נשקים ולכן כבר מדובר בעבודה לא פשוטה, אבל גם כאן Rebellion עשתה עבודה טובה ודאגה לספק צלילים מדוייקים, איכותיים ואותנטיים מאוד עבור כל נשק או כלי מלחמה אחר במשחק. גם הפיצוצים שאותם תייצרו נשמעים כמו שצריך, וניכר כי החברה עבדה קשה גם על העניין הזה ולא זלזלה בו, דבר שמשדרג את המשחק והופך אותו לאותנטי וכיף יותר.

Zombie Army Trilogy

לסיכום המפתחת בהחלט לקחה סיכון כשהתבססה על חבילות הרחבה בלבד כדי ליצור משחק כמו Zombie Army Trilogy, אבל היא הוא השתלם לה, שכן המשחק גדול מסכום חלקיו. גם בגרפיקה, גם במשחקיות וגם בסאונד – הכל עובד טוב ביחד וההרמוניה שיש בין כל הדברים ממש מטריפה אותך – מומלץ במיוחד, גם לחובבי הזומבים וגם לחובבי משחקי היריות השונים.

* עותק סקירה של המשחק למחשב האישי סופק על ידי חברת Rebellion.

Zombie Army Trilogy

משחקיות - 7
גרפיקה - 9
סאונד ושמע - 8

8

טוב

Zombie Army Trilogy הוא משחק שגדול מסכום חלקיו

User Rating: Be the first one !

אודות Lidor

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *