זוטרופוליס – ביקורת הסרט

זוטרופוליס הוא סרט מצוייר מבית הסטודיו של וולט דיסני בבימוי של ביירון הוורד, ריץ' מורה ובמאי משנה ג'רד בוש, ואם אתם מחפשים סרט מעניין לסופש, כדאי לכם להמשיך לקרוא.

אז ככה זה הולך, בעולם בו טורפים וטרף התפתחו ולמדו להתגבר על הייצר הפראי שלהם על מנת לחיות יחד בהרמוניה, בעלי החיים הללו הקימו את זוטרופוליס – העיר הגדולה להגשמת החלומות שלכם, או שלא?
הסיפור מתמקד בג'ודי הופס אותה מדובבת ג'ניפר גודווין, ארנבת קטנטנה שהחליטה לשבור את השושלת של מגדלי גזרים ולהיות הארנבת השוטרת הראשונה.
ג'ודי השמחה פוגשת את ניק ווילד – שועל ערמומי המדובב על ידי ג'ייסון בייטמן ומנסה לעזור לו ובנו הקטן, הרי זה תפקידם של שומרי החוק.
בעקבות תעלומה של יונקים נעדרים, השניים מוצאים עצמם סומכים אחד על השני במטרה לפתור את הבעיות בהן יתקלו ואת התעלומה כולה.

זוטרופוליס 3

זוטרופוליס 2

זוטרופוליס הוא סרט לכל המשפחה, והוא מצליח להשיג את זה בגדול. הסרט מציג אנימציה נעימה לצפייה, והעולם של זוטרופוליס כולו יגרום לכם להעלות חיוך ולומר לעצמכם "היי הם חשבו פשוט על הכל".
הופס יוצאת למסע מאוד אנושי (להתחשב בעובדה שהיא ארנבת), מיד עם סיום הלימודים היא נתפסת בחלומות שלה ומנסה להגשימם למרות דעת חבריה ומשפחתה. הארנבת שלנו היא דמות אוהבת ועליזה המציגה את מטרות הסרט בצורה מעולה : חברות, מסירות, נאמנות וכו'.
ווילד השועל הוא דמות יותר צינית ועמוק בפנים מסתתר לו ילד טוב למרות הסטיגמות הרווחות בציבור, תפקידו להיות משקולת מאזנת להופס ועל הדרך להראות לה צד נוסף בתמונה הגדולה, מה שלפעמים התנהגותה מלאת הרגש מונעת ממנה.
והשאר? יש לנו את אידריס אלבה שמשחק את צ'יף בוגו, וג'יי. קיי. סימונס בתור ראש העיר לייונהארט, כמובן שישנן עוד המון דמויות שתורמות נכבדות לעלילה.
כל המשחק והסיפור מוצג בצורה אומנם מלאת אקשן ומיסתורית אך הכותבים ידעו היכן להכניס בדיחות ורמיזות מעולם החיות ונושאים אחרים כדי, איך אומרים ? לשבור את הקרח.

זוטרופוליס 1

אז מה בעצם הופך את זוטרופוליס לסרט משפחה? בעיקר ההתמקדות שלו בפוליטיקה, הסרט מציג שרשרת פיקודית מסויימת ולה יש מטרות ברורות מאוד – שמירת ההרמוניה במקום בו טורפים ואוכלי עשב חיים יחד.
הסרט שם דגש בצורה נסתרת על הדומה והשונה, נוגע בערכים של גזענות ומנסה ללמד את הצופים כמה דברים חשובים בנושא תוך שימוש בבעלי החיים בתור דימוי לבני האדם.
עצם העובדה שלוקחים בעלי חיים שבטבע שלהם לא נועדו לחיות יחדיו, ומשתמשים בכלי התקשורת בדיוק כמו במציאות כדי להעביר מידע מכוון לציבור, זה פשוט מתכון לבעיה.

זוטרופוליס 4

אולי אני מגזים, ואולי הסרט בעצם מתייחס לנושאים שלא אמורים לעניין את הילדים, אך מצד שני הסרט מעביר את הנושא הזה בצורה כל כך עדינה ומופשטת בדיוק כמו שדיסני יודעים לעשות.
בכל אופן, הגעתי לקולנוע בידיעה שהסרט פשוט הולך להצחיק אותי ולהיות הסרט המצוייר הפשוט והמוכר שאנחנו כבר רגילים לראות מידי שנה, אך מיד התברר לי אחרת, הסרט עיניין אותי במידה רבה ולמרות הידיעה שזה "בסך הכל" סרט מצוייר, הוא הצליח למשוך אותי אל תוך העלילה וגרם לי להיקשר לדמויות כאילו היו אמיתיות – זה דבר שלא כל סטודיו מצליח לעשות בסרטים מצויירים וזה בעיקר בגלל הגישה שלו, רוב הסרטים פשוט מנסים לגעת בליבם של הילדים ובכך לעניין אותם, זו הסיבה שזוטרופוליס מיוחד ומיועד למשפחה כולה.

זוטרופוליס 5

אז אם נשים הכל בצד, זוטרופוליס הוא סרט נחמד ביותר שכל משפחה צריכה ותשמח לראות. הוא מציג דמויות חמודות, מצחיקות ואמיתיות ומתקיים בעיר של בעלי חיים – מי לא אוהב בעלי חיים.
הסרט בהחלט נוגע בנקודות חיוניות בחברה שלנו כיום עושה את זה בצורה טובה ביותר המתאימה למבוגרים וילדים כאחד.
אז תמצאו את הזמן הפנוי וגשו לראות את הסרט, עם הילדים או בלי כי זוטרופוליס בהחלט נמצא אצלי ברשימת הסרטים המועדפים.

https://youtu.be/eF-zAF3W2Wk

זוטרופוליס

ציון - 8.5

8.5

מצחיק, חינוכי ומעניין

סרט מבית דיסני המתאים לכל המשפחה - צפייה חובה!

User Rating: 4.67 ( 8 votes)

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה