עכשיו זה רשמי: Intel רכשה את מובילאיי הישראלית

חברת Intel השלימה את הצעת הרכש לחברת מובילאיי הישראלית ולפי דובר החברה: "הרכישה צפוייה להאיץ את עתיד הנהיגה האוטונומית"

בעסקה שנערכה במטה החברות בירשולים ובסנטה קלרה חברת Intel ומובילאיי הודיעו היום על השלמת הצעת הרכש של אינטל להון המניות הבלתי נפרע של מובילאיי, המובילה העולמית בפיתוח ראיית מחשב ולמידת מכונה עבור מערכות תומכות נהיגה מתקדמות ונהיגה אוטונומית. הרכישה צפויה להאיץ את החדשנות בתעשיית הרכב ולמצב את Intel כספקית הטכנולוגיה המובילה בשוק כלי הרכב האוטונומיים באופן חלקי או מלא.

המיזוג המרגש של Intel ומובילאיי יאפשר לשיתוף פעולה נרחב בין 2 החברות החל ממומחיותה של Intel בתהליכי מחשוב וקישוריות וכלה אצל מובילאיי המתמחה ב"ראייה ממוחשבת". שיתוף הפעולה ייאפשר לחברות ליצור פתרונות נהיגה אוטומטיים ולפי ההערכות שווי ההזדמנויות בשוק מערכות הרחב יגיע לשווי של כ-70 מיליארד דולר עד 2030.

"יחד עם מובילאיי, אינטל היא המובילה ביצירת היסודות הטכנולוגיים הדרושים לתעשיית הרכב עבור העתיד האוטונומי, זהו אתגר הנדסי מסעיר והזדמנות צמיחה עצומה לאינטל. עוד יותר מרגש הוא הפוטנציאל של המכוניות האוטונומיות לחולל מהפך בענפים שלמים, לשפר את חברת האדם ולהציל מיליוני חיים."-מנכ"ל Intel, בריאן קרזניץ

קבוצת הנהיגה האוטומטית של החברה (Automated Driving Group  – ADG) תתמזג עם מובילאיי והארגון הממוזג יוביל את מאמצי Intel בתחום הנהיגה האוטומטית.כחברת בת של אינטל, מובילאיי תמשיך לפעול מישראל בהנהגתו של פרופ' אמנון שעשוע שיתמנה לסגן נשיא בכיר של Intel ולמנכ"ל ומנהל טכנולוגיה ראשי של מובילאיי. זיו אבירם, שותף מייסד של מובילאיי, אשר שימש כנשיא ומנכ"ל החברה עד לרכישתה על-ידי Intel יפרוש לאחר הרכישה.

"הובלה בתחום טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית מצריכה שילוב של מוצרי תוכנה חדשניים וקנייניים עם פלטפורמות חומרה בעלות מערכות פתוחות המאפשרות ללקוחות ושותפים ליצור פתרונות מותאמים, לראשונה יש לתעשיית הרכב שותף אחד המחזיק במומחיות מעמיקה ובמורשת תרבותית בשני התחומים. מובילאיי נרגשת מאוד לפתוח את הפרק החדש הזה." – פרופ' אמנון שעשוע.

 

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה