אינטל

אינטל משיקה את הדור השישי של המעבדים, החזקים ביותר שפיתחה עד כה

היום(רביעי), אינטל משיקה את מעבדי 6th Generation Intel Core, מעבדים שפותחו בהובלת צוות ישראלי. כינויים של המעבדים הינו Skylake והם המעבדים המפותחים, המתקדמים והחזקים ביותר שפיתחה חברת אינטל עד ימינו אנו.

מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה הוא המקום בו בוצעו עיקרי עבודות הפיתוח של המעבדים החדשים ובנוסף לכך הוביל המרכז בחיפה קבוצות פיתוח נוספות במדינות כמו ארה"ב והודו. הדור השישי של המעבדים בכללותו צפוי להגיע למספר סוגי מחשבים, החל מהתקני מחשוב קטנים במיוחד כמו Computing Sticks וכלה במחשבי 2 ב-1, מחשבים נייחים כלשהם שהם בעלי צג רחב ומחשבים נישאים, כל המחשבים הללו יפעלו באמצעות מעבד שפותח ברובו בישראל, ממש כאן בחיפה.

אינטל

סגנית נשיא באינטל העולמית וראש צוות הפיתוח של הפרויקט הזה, שלומית וייס, התגאתה בהישג הנהדר הזה: "זו הצלחה מדהימה למוצר שעבדנו עליו מעל ארבע שנים, תוך כדי העבודה קיבלנו דרישה לביצועים גבוהים מאוד והורדה של צריכת האנרגיה. היו כאלו שלא האמינו שזה אפשרי. בבדיקות ראשונות במעבדה, כשיצרנו את המעבדים הראשוניים, גם לי היה קשה להאמין שהגענו לתוצאות כה מרשימות – ביצועים גבוהים עם הספקים מאד נמוכים – אבל עם עובדות אני לא מתוכחת. למעבדים הללו תהיה בשנים הקרובות השפעה על כל תחומי החיים, מחינוך ורפואה ועד למשחקים וסרטים".

בדיקה שביצעה חברת אינטל מצאה כי יותר מ-600 מיליון מחשבים פעילים בעולם הינם בני חמש שנים או יותר. מחשבים מסוג זה, שגילם עולה על חמש שנים נזקקים לזמן רב כדי להידלק באופן מוחלט, הסוללות שלהם מחזיקות מעמד זמן קצר במיוחד והם אינם מסוגלים לספק למשתמש את החוויות החדשות הזמינות כיום.

טכנולוגיית הייצור 14 ננומטר של אינטל שמשמשת בייצור המעבדים הללו, המעבדים הללו יספקו ביצועים כפולים ביותר מפי 2, יאריכו בפי 3 את חיי הסוללה ומציעים גרפיקה פי 30 טובה יותר עבור משחקים ווידיאו בהשוואה למחשב שהוא בן 5 שנים בממוצע. בנוסף לכך, המחשבים החדשים שבהם יותקנו המעבדים מן הדור השישי של אינטל מלכתחילה, מתעתדים להיות דקים וקלים יותר במחצית מהמחשבים הקיימים, ידלקו מהר יותר והסוללה שלהם תספיק ל24 שעות.

אינטל

קירק סקאוגן, סגן נשיא בכיר באינטל ומנכ"ל קבוצת מחשבי הקליינט אמר כי "מעבדי הדור השישי מהווים את ההתקדמות הניכרת ביותר במחשוב שראינו. הם מאפשרים חוויות מתוחכמות כגון שליטה קולית, מבטלים את הטרחה הכרוכה בניהול סיסמאות ומציעים אבטחה משופרת. השילוב המדהים של מעבדי הדור השישי, מערכת ההפעלה Window 10 ומערכות חדשות של יצרני המחשבים הופך את התקופה הנוכחית לזמן הטוב ביותר לרכישת מחשב חדש".

לשתף ישירות מהמחשב לטלוויזיה ללא כבלים

מעבר לשיפורי הביצועים שכבר הוצגו, למעבדים החדשים תהיה גם תכונה חדשה והיא "ללא כבלים". הם אמורים לספק את החוויה האופטימלית ביותר שיש כיום למסכים וצגים אלחוטיים כלשהם, תודות ל- WiDi  ו- Pro WiDi – טכנולוגיה שבכללותה מאפשרת למשתמשים השונים לשתף את התוכן שמוצג על מסך המחשב בקלות רבה היישר לטלוויזיה או מסך, ללא כל צורך בכבלים כלשהם.

בנוסף לכך, המחשבים שיהיו בעלי מעבדי סקיילייק יהיו כאלו המעניקים חוויה גרפית משופרת ולא יהיה להם שום קושי בעת הרצת תכני וידאו ברמה של 4K. השבוע נערכה הדגמה לעיתונאים ישראלים שבה הציגה החברה באיזה אופן מחשב עם מעבד סקיילייק מריץ בקלות תוכן 4K בנוסף להרצת משחק מחשב באיכות גרפית גבוהה במיוחד, ללא כל פגיעה באיכות התצוגה.

וכמובן שעם יציאת Windows 10 לשוק האזרחי שהתבצעה בתקופה האחרונה, בין היתר ישתלבו המעבדים החדשים בצורה האופטימלית ביותר עם מערכת ההפעלה החדשה ויספקו למשתמש תכונות ומאפיינים חדשים לגמרי כגון Windows Cortana ו-Windows Hello, שמאפשרים אינטראקציה חלקה וטבעית יותר עם המחשב. התקנים מסויימים המכילים מצלמת RealSense של אינטל ו-Windows Hello יתנו למשתמשים להגביר את האבטחה על המערכות שלהם בדמות של אימות זהות המבוססת על זיהוי פנים. הטכנולוגייה True Key של Intel Security תהיה זמינה גם במחשבים שיכילו את המעבדים החדשים, כל זאת על מנת להעניק חוויה בטוחה בכניסה להתקנים ולאתרי האינטרנט ללא כל צורך בסיסמאות ארוכות או קודים כלשהם.

בנוסף לכל הודיעה חברת אינטל כי מעבדי הIntel Core m יכללו את מעבדי סקיילייק החדשים וימותגו בהתאם ומחדש לגמרי. המעבדים החדשים עומדים להגיע לשוק ממש כעת והם צפויים להגיע ברמות של m5, m3 ו-m7, זאת במטרה לאפשר לצרכנים לבחור מעבד בצורה בטוחה ומדוייקת ולדעת איזה מן המעבדים ממלא באופן הטוב ביותר את כלל הצרכים שלהם ממנו.

הדור השישי של מעבדי Intel Core מניע מגוון רחב של התקנים

אינטל מתכוונת להשיק בחודשים הקרובים יותר מ-48 מעבדי דור שישי, שיצוידו ב-Iris וב-Iris Pro Graphics. כמו כן יושקו מעבדי סקיילייק מסדרת הXeon E3-1500M לתחנות עבודה ניידות למיניהן ומעבדי הדור השישי של vPro יושקו לעסקים וארגונים שונים. כלל ההתקנים בגדלים השונים עומדים להיות זמינים כבר מעכשיו ובחודשים הקרובים יחלו להיות זמינים מיצרנים מרחבי העולם.

כמו כן, מעבדי סקיילייק ינחתו גם עבור האינטרנט של הדברים, ו25 מוצרים ויותר לאינטרנט של הדברים ייהנו מן השיפורים שמציעים מעבדי הדור השישי של מעבדי Intel Core ומתכני האינטרנט של הדברים.

אודות Lidor

השאר\י תגובה