אקירה – תקציר לסרט הלייב אקשן של המנגה

הסרט גרסת הלייב אקשן של אקירה קיבל תקציר שחושף את ההבדלים בין האנימה המקורית לסרט החדש.

לאחר קצת יותר מעשור שעיבוד הלייב אקשן למנגה ולאנימה משנת 1988 "אקירה" בפיתוח, Warner Bros מקדמת את תהליכי ההפקה. הפרויקט הועבר בין מספר רב של במאים, ביניהם ג'ורג' מילר (במאי "מקס הזועם"), ג'סטין לין ("מהיר ועצבני" , "סטארטרק: אל האינסוף") וג'ורדן פיל ("תברח" , "אנחנו"). בסופו של דבר במאי הסרט "תור: ראגנארוק" והסדרה What We Do in the Shadows, טאיקה וואיטיטי חתם על בימוי הסרט. לאחרונה, Warner Bros וחברת ההפקות של לאונרדו דיקפריו, Appian Wa Productions קיבלו תמריץ מס בסך 18 מיליון דולר כדי להפיק את הסרט החדש בקליפורניה, מה שמעיד ששתי החברות נרתמו לפעולה והסרט באמת יצא לפועל.

למרות שוואיטיטי הצהיר בעבר כי הוא מתכוון להתאים את המאנגה ולא את האנימה ורוצה לשמור על האתניות של כל הדמויות מדויק למקור, הגרסה החדשה תעבור כמה שינויים.

כאשר יכולת טלקינטית של גבר צעיר מתגלה על ידי הצבא, הוא נלקח כדי להפוך לנשק על ואחיו חייב לעשות הכל כדי להציל אותו לפני שמנהטן נהרסת על ידי כוחותיו. קנדה הוא בעל בר בניאו מנהט שאחיו טטסואו נחטף על ידי סוכני הממשלה בראשות הקולונל. נואש להחזיר את אחיו, קנדה מסכים להצטרף אל קי ריד ואל תנועת המחתרת שלה שכוונתה היא לחשוף בפני העולם מה באמת קרה לניו יורק לפני 30 שנה כשהיא נהרסה. קנדה סבור שהתיאוריות שלהם מגוחכות, אך הוא הזדעזעה לאחר שנפגש עם אחיו שוב וראה את הכוחות הטלקינטיים שלו. קי מאמין שטטסואו עומד לשחרר ילד צעיר, אקירה, שהשתלט על מוחו של טטסואו. קנדה נתקל מול חייליו של קולונל בדרכו לעצור את טטסואו מלשחרר את אקירה, אך מגיע מאוחר מדי. אקירה משתחרר מהכלא שלו בזכות טטסואו בעוד שקנדה נאבק כדי להציל את אחיו לפני שאקירה יהרוס שוב את האי מנהטן כפי שהוא עשה לפני שלושים שנה.

תקציר עבור סרט הלייב אקשן של אקירה מציג מספר הבדלים בין עלילת האנימה והמנגה. אחד ההבדלים הפחות מפתיעים הוא שינוי המקום בו העלילה תתרחש, בסרט החדש היא תהיה במנהטן ולא בטוקיו העתידנית, אך יש הבדלים קצת פחות מובנים מאליהם כמו הפיכתו של קנדה מחבר בכנופיית אופנוענים, לברמן. קו העלילה העיקרי בו קנדה מנסה להציל את טטסואו מן פרויקט ממשלתי חשאי לאחר שהוא מפתח כוחות טלקנטים, נשאר ללא שינוי, אם כי עכשיו טטסואו הוא אחיו של קנדה במקום החבר הכי טוב שלו. כמובן, בהתחשב בכך שהסרט עדיין בשלבים מוקדמים של הפיתוח, האלמנטים בסיפור תמיד יכולים לשנות שוב לפני תחילת הצילומים.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה