40 שנים ל-“הנוסע השמיני”: מתחילה העבודה על הסרט התיעודי

“הנוסע השמיני” יקבל סרט תיעודי חדש בשם: “זיכרון- מקורות הנוסע השמיני” ב-2019, לכבוד חגיגות 40 השנים לצילום הסרט.

“הנוסע השמיני” המקורי נולד מתוך עבודתו של התסריטאי דן או’בנון בסרט “כוכב אפל”, שהיה סרטו הראשון של הבמאי ג’ון קרפנטר (“ליל המסיכות”). “כוכב אפל” הוא קומדיה שחורה שמספרת על חבורת אסטרונאוטים משועממים- שאחד מהם (משוחק על ידי או’בנון) רודף אחר חייזר בצורת כדור חוף. או’בנון תהה איך הסיפור יהיה כסרט אימה במקום, והתחיל לעבוד על תסריט שהוא קרא לו “זיכרון”.

“זיכרון” הפך ל-“חיית חלל”, ובסופו של דבר ל-“הנוסע השמיני”. למזלו של או’בנון, “מלחמת הכוכבים” בדיוק יצא והפך להצלחה ענקית, דבר שגרם להוליווד לחפש עוד סרטים שמתמקמים בחלל. התסריט המותח של הסרט עורר עניין אצל המפיקים, שבחרו ברידלי סקוט לבימויו. הסרט התפרסם כאבן דרך ענקית בהיסטוריית המדע בדיוני, שהכירה לעולם מפלצת אייקונית.

הסרט יהיה בן 40 בשנת 2019, ורשת FOX מתכננת מספר אירועים לכבוד אבן דרך זו, כולל תחרות סרטים קצרים. ועכשיו, נודע על סרט תיעודי חדש בשם: “זיכרון- מקורות הנוסע השמיני”. הסרט יחקור את כל החומר הבלתי ידוע של או’בנון, ויצלול לתוך מעמקי האזורים הלא גלויים של הסרט.

אבל למרות הייצור של הסרט, המעריצים מרגישים שלא נשאר עדיין כזה הרבה לחקור לגבי סדרת הסרטים. עם זאת, התרומה הענקית של או’בנון לסרטים המקוריים נוטה לא להיות מוערכת מספיק על ידי אחרים, במיוחד אחרי האכזבה הגדולה שהוא חווה כאשר הרבה מתסריטיו המקוריים נכתבו מחדש. דוקומנטרי שיצלול לתוך התסריטים המקוריים של “זיכרון” יכול לגרום לנו להבין דברים חדשים לגבי עשיית סדרת הסרטים.

סדרת הסרטים עצמה נכנסה בסרטים האחרונים לסוג של תהום מוזר. התגובות ל-“הנוסע השמיני: קובננט” היו מאוד מעורבות, וההופעה הדי עלובה של הסרט בקופות לא משאירה הרבה סיכוי לסרט המשך. עם זכויות הכותר של רשת FOX ל-Disney, שנוטה להתרכז יותר בפרויקטים שהם בשביל המשפחה, הסיכויים שנראה את החייזר האהוב עלינו במסך, הולכים וקטנים. היו דיבורים על עשיית סדרת הסרטים לסדרה טלוויזיונית, אך בינתיים דיבורים אלה רק שמועות.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה