סיקור למארז המחשב Antec GX909

האם המארז הצבאי GX909 של חברת Antec שווה את הכסף שלכם? החלטנו לגלות.

Antec ממשיכה את סדרת המארזים שלה בהשראת הצבא והפעם אנחנו מעיפים מבט על מארז GX909, המארז עם העיצוב היפה ביותר בסדרה עד כה.

עיצוב

העיצוב של ה-Antec GX909 הוא מה שמפריד אותו משאר מארזי מחשב- המארז מעוצב בסגנון צבאי שחור, אפור וירוק זית עם אורות ירוקים ושחורים בתוך המארז. למרות שהמארז נראה בכל התמונות כקיטשי צבאי, הסגנון שלו הוא ממש מגניב ויותר מזכיר לי עיצוב מחווה לסדרת הסרטים "שליחות קטלנית" מאשר סתם צבאי גנרי.

המארז עם חלון תצוגה מפלסטיק בצד שמאל, ארבע כניסות USB מקדימה, שתיים מהן USB3.0 וכפתור ההדלקה, כניסת האוזניות ומתג מהירות האיוורור ממוקמים מלמעלה. למרות שאני אוהב מאוד את המראה של כפתור ההדלקה, המיקום שלו וכניסת האוזניות בחלקו העליון של המארז מרגישות לא נוח, גם בגלל האופן שזה מוביל את כבל האוזניות וגם בגלל שאני מוצא את עצמי דואג בכל פעם שאזיז את המחשב שלא אלחץ בטעות על הכפתור. למזלי, הכפתור שקוע בפנים ודי נוקשה, כך שלחיצה עליו בטעות עלולה לקרות לעיתים רחוקות.

עיצוב מאוד ייחודי של המארז, שיכול להראות כחיובי ושלילי, הוא פתחי האיוורור מלמעלה. בזמן שרוב המחשבים של היום באים עם מסנן אבק מלמעלה ורשת, ה-Antec GX909 מגיע עם רשת אבק ומעליה פתחי איוורור אלכסוניים שנפתחים באמצעות מתג. מצד אחד זה עיצוב נהדר שמאפשר יציאת חום בקלות מהמחשב בלי שאבק ייכנס פנימה, אבל אלו מכם שרגילים לשים את מערכת הסאונד שלהם או מכשירים אחרים על ראש המחשב, יגלו שיצטרכו להקריב את יכולות הקירור של המחשב כדי לעשות זאת.

נוחות ומשקל

מבנה המארז הוא גס אבל די נוח, יש מספיק מקום במחשב עבור כל סוגי הרכיבים, אבל זה לא מרגיש כאילו מבנה המארז מבפנים נועד לתמוך בכמות הכבלים שידרשו מכל הרכיבים שתרצו להכניס לתוכו, למרות זאת, יש מקום במארז לכל הרכיבים הבסיסיים.

מה שכן, במארז יש גישה מצוינת לכל הרכיבים והכבלים תודות לפאנלים משני הצדדים והאפשרות להסיר את הפאנל העליון של המחשב ולעבוד עליו מלמעלה, כך שאלו מבינינו ששמים את המחשב שלהם בין הקיר לשולחן, יכולים עדיין לפתוח את חלקו העליון של המחשב ולבדוק את מצבו בלי להזיז את המארז בכלל.

במקרה וכן תחליטו להזיז את המארז, המשקל שלו הוא טוב- מבנה הפלסטיק בשילוב עם מתכת הוא לא כבד יותר מדי, אבל גם איננו קל. נראה שרוב המשקל הוא בתחתית המארז, שזה טוב בגלל שזה שומר על המארז יציב.

קירור ואטימות

אחד המאפיינים הטובים של המארז זה האיוורור שלו- שלושת המאווררים שבאים עם המארז הם מאווררי פלסטיק בסיסיים של Antec עם מהירות איוורור מקסימלית של 800RPM ויש כמובן אפשרות להוספה של 3 מאווררים נוספים. אבל למזלנו יש את הפאנל הקדמי של המארז והעליון שמאפשרים לאוויר לזרום בחופשיות לכרטיס הגרפי וה-CPU, הבעיה היא שפתחי האוויר של המארז הם הסיבה לרעש שהוא לא אוטם.

מבחינתי המארז לא אטום מספיק, כל פעם שאני מדליק את המארז אני שומע את המאווררים שלו פועלים, הרעש אחרי זמן מה נבלע אבל זה קצת מתסכל שכדי לקבל איוורור הגון במארז (שאפשר לקבל מכל מארז עם סט מאווררים טוב) צריך להתמודד עם רעש של הרכיבים. אז פשוט תדליקו את המחשב, שימו אוזניות טובות ותשמיעו קצת מוזיקה.

ערך עבור מחיר

פה זה איפה שהמארז באמת נופל בעיניי, המחיר. המחיר של המארז בכל חנות בארץ הוא 250 שקל ונראה שהדבר היחיד שיש למארז זה להציע לעומת מארזים אחרים זה עיצוב מגניב. כך שאני ממליץ על לקנות את המארז במחיר זה רק אם הוא מאוד מתאים לעיצוב שאתם רוצים ל-Setup שלכם, אחרת ישנם מארזים יותר משתלמים באותו המחיר, כמו ה-P8.

סיכום

מארז GX909 של חברת Antec הוא מארז יפה עם מבנה ממוצע ואיוורור מצוין, אבל בהתחשב ברעש שהוא לא מצליח לבודד ומחיר המארז כולו, וישנם מארזים טובים יותר שתוכלו למצוא בשוק. אני ממליץ על ה-GX909 רק אם ממש נדלקתם על המראה שלו, שהוא מאוד מגניב, אם לא אז יש אופציות יותר טובות בפחות כסף.

Antec GX909 - ציון סופי

עיצוב - 9.5
נוחות ומשקל - 7.5
קירור ואטימות - 5
ערך עבור מחיר - 6

7

טוב

ה-GX909 מספק עיצוב יפיפה ל-Setup שלכם ואיוורור טוב של הרכיבים בתוכו, אבל לצערנו הרב, לא יותר מזה.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה