Apple

Apple – האם החברה נפטרת משקע הטעינה שלה?

שמועות חדשות מעידות על כך שישנו סיכוי טוב שה-iPhone 13 יגיע ללא כל מחבר שהוא, אפילו לא מחבר טעינה

לפני שנדבר על מדוע יש לאפל יתרון בהסרת שקע הטעינה עם ה-iPhone 13, בואו נדבר קצת על השמועות החדשות שפוקדות את ה-iPhone 12 שקרב ובא.

שמועה ראשונה מעידה על כך שבניגוד להרבה דיווחים ושמועות שהוצפו ברשת, ה-iPhone 12 עדיין יגיע עם מחבר ה-Lightning הייעודי של חברת Apple, ולא עם מחבר Type-C כמו שנתח לא קטן מהצרכנים קיווה לראות במכשירים החדשים של החברה. יחד עם זאת על פי השמועה כן בוצעו לא מעט בדיקות שונות על מכשירי iPhone שכן ישלבו בתוכם מחבר Type-C כך שלא ברור אם בסופו של דבר Apple תוותר על המחבר הייעודי שלה או לא.

לצד שמועה זו התגבשה שמועה נוספת שהפעם כוללת תמונות מפורטות על כך שמגירת ה-SIM של ה-iPhone 12 שינתה את מיקומה. על פי התמונות, מגירת הסים של המכשיר תזוז מעט כלפי מעלה וכן תעבור לצידו השמאלי של המכשיר, ותשב היישר מתחת לכפתורי הווליום של המכשיר. הסיבה להזזת מגירת הסים ככל הנראה נובעת מכך שאפל צריכה לפנות מקום לאנטנת ה-5G מבית Qualcomm שתאפשר ל-iPhone 12 לתמוך בקישוריות החדשה והמהירה.

מלבד הזזת מגירת הסים התמונות חשפו עוד כל מיני פרטים, כמו העובדה שנקבל כ-4 דגמים שונים בגדלים שונים בסדרת האייפון 12, וכן צורת המכשיר תהיה מרובעת יותר ותדגול בעיצוב שמזכיר יותר את מכשיר ה-iPhone 4 בעיצובו. נחשפו עוד מספר תמונות אודות מערך הצילום שמראות שנקבל מערכי צילום כפולים ומשולשים בהתאם לדגם המכשיר שנרכוש. כמו כן דובר על כך שישנו סיכוי גבוה שחיישן ה-LiDAR אכן ישולב במערכי הצילום של דגמי ה-Pro של האייפון 12.

לצד כל השמועות התקבלה שמועה משמעותית נוספת המפרטת על כך ש-Apple מתכננת להתחיל בהפעלת פסי ייצור של מה שעתיד להיות ה-iPhone 12 כבר במהלך החודש הבא. לא ברור עם שמועה זו מאומתת בצורה כלשהי, ולצערי הרב קשה לקחת אותה ברצינות בעקבות העובדה שווירוס הקורונה עיכב את כל הליך הייצור במספר לא קטן של חודשים, אך כמובן שאין לדעת מה יקרה בסופו של דבר בנושא.

עכשיו נחזור לנושא הראשון עליו פיטרתי כאן והיא השמועה שאומרת ש-Apple מתכננת להיפטר מכלל המחברים שלה עם ה-iPhone 13. לא ברור מי החליט שזה מה שאפל מתכוונת לעשות אבל אם תשאלו אותי מדובר במשהו אפשרי לחלוטין שיהיה מאוד מעניין לראות איך Apple תתייחס אליו.

כמובן שהרעיון של סמארטפון ללא מחברים כלל אפשרי בהחלט בימינו הודות לתקני הטעינה האלחוטיים שניתן למצוא כמעט בכל סמארטפון שיש היום בשוק. יחד עם זאת הסרת שקעי הטעינה יהיה צעד גדול מאוד בשוק הסמארטפונים שיצטרך לעבור את אישורם של המבקרים הכי גדולים והם כמובן הצרכנים. בנוסף לכך עולות מספר שאלות נוספות כגון כיצד יעבירו נתונים בצורה מהירה ויעילה בלי כבל שמחובר למכשיר, אך בנושא זה נמסר כי יש סיכוי סביר שה-iPhone 13 אמנם לא יגיע עם מחבר טעינה, אבל הוא כן יגיע עם מחבר חכם ייעודי שיאפשר מספר פעולות שעדיין אי אפשר לבצע ללא כבל או חיבור פיזי כלשהו למכשיר עצמו.

מה דעתכם בנושא? האם רעיון של סמארטפון ללא מחברים כלל נשמע לכם ריאלי בימינו? נשמח אם תספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה