Civilization VI: New Frontier

Civilization VI: New Frontier – רשמים מעונת התוכן – חבילת מאיה וגראן קולומביה

האם Civilization VI: New Frontier, עונת התוכן של משחק האסטרטגיה הפופולרי, שווה את המחיר וההמתנה?

בעשור האחרון ירדה קרנן של חבילות ההרחבה הגדולות וחברות רבות עבור לשחרר תוכן בפעימות קטנות יותר, כחלק מעונות תוכן בתשלום, או בחינם תוכן הסתמכות על מיקרו-תשלומים. משחקי האסטרטגיה היו האחרונים לעבור למודל הזה, וכעת גם נראה ש-Firaxis, מפתחת סדרת Civilization הוותיקה, מאמצת אותו ותשחרר שש חבילות תוכן קטנות במהלך השנה הקרובה כחלק מעונת תוכן שתענה לשם Civilization VI: New Frontier.

חבילת התוכן הראשונה של עונת התוכן, כפי ששמה מרמז, מוסיפה למשחק את תרבויות המאיה וגראן קולומביה.

Civilization VI: New Frontier

תרבות המאיה היא אחת מהתרבויות היותר מורכבות בהן ניתקלתי לאורך השנים שבהן אני משחק במשחקי הסדרה. המאיה לא משיגים דיור ממקורות מים מתוקים או מחוף, ותצטרכו חווה בשביל זה. בנוסף, למחוז המיוחד שלהם, מצפה הכוכבים, לא מספק נקודות מדע מובנות מהשטח אליו הוא נמצא. במקום זאת, תצטרכו להשתמש בחוות, מטעים ומחוזות אחרים כדי להשיג את המשאבים האלה. הבעיה הגדולה ביותר של המאיה, ביותר הוא העובדה שצריך להקים את הערים שלהם במקום מאוד מסוים, שכן ערים שאינן בירות ונמצאות בתוך שישה אריחים משיגות בונוסים מסוימים, אך אלה שמעבר להם כרוכות בעונשים משמעותיים. קשה מאוד למצוא מקום שמתאים לתנאים, במיוחד בשלבים מתקדמים של המשחק, כך שנאלצתי להתחיל את המשחק מחדש כמה פעמים. העונשים האלה מקשים במיוחד על השגת ניצחון מדעי, שהוא סוג הניצחון המועדף עלי בתור שחקן ואליו אני נוטה בדרך כלל לחתור.

התרבות השנייה, גראן קולומביה, מונהגת על ידי סימון בוליבר, שעצמאותן של שש מדינות באמריקה הלטינית נזקפת לזכותו. כצפוי ממנהיג כזה לתרבות שמונהגת על ידו יש יתרון צבאי בזכות נקודת תנועה נוספת לכל יחידה, אפשרות לשדרג יחידות ללא צורך בסיום התור שלהן והעובדה שהיא מקבלת גנרל מיוחד בכל פעם שהיא עוברת לתקופה חדשה. לדעתי היכולות האלה הופכת את קולומביה באחת מהתרבויות החזקות ביותר במשחק.

בנוסף ליכולות האלה עומדים לרשותה של תרבות זו, שדרוג חדש לאריחים במשחק בשם אסיינדה, שמבוסס על האחוזות של האצילים בקולוניות הספרדיות באמריקה הלטינית, ויחידה חדשה שמרוויחה משימוש בגנרל המיוחד ובכמה יחידות מסוגה. חבילת מאיה וגראן קולומביה מוסיפה גם פלאי טבע חדשים כמו משולש ברמודה ומעיין הנעורים. אך הדבר המפליא ביותר הוא דווקא מצב האפוקליפסה החדש. מצב משחק זה מעלה את עוצמת אסונות הטבע (מערכת שנוספה בחבילת ההרחבה Civilization VI: Gathering Storm) לרמה המקסימלית.

תוכלו גם לגייס יחידה מיוחדת באמצעות אמונה, שיכולה לגרום לאסונות טבע להתרחש (אם כי יש כמה אמצעים להקל או אפילו לנצל אותם לטובתכם). שחקנים יכולים אפילו להשתתף בתחרות כדי להקריב כמה שיותר יחידות ידידותיות להר הגעש, ואז לשבת בניחותא בעוד שינויי אקלים חמורים מביאים לסוף העולם.

חלק גדול מהמעריצים ככל הנראה עדיין יעדיפו חבילות הרחבה גדולות, כמו Rise and Fall או Gathering Storm, בניגוד לחבילות תוכן קטנות שיוצאות לאורך שנה. לא בטוח שהמודל החדש הזה יצליח לשמר את רמת העניין של השחקנים לאורך זמן כמו שהמפתחת והמפיצה מקוות, אך אני לא מסוג האנשים שמתנגד לניסויים מהסוג הזה.

עדיין מוקדם לדעת האם Civilization VI: New Frontier תהיה שווה את הכסף והזמן שלכם. נצטרך לחכות עד לצאתה של חבילת התוכן האחרונה בחודש מרץ 2021. חבילת התוכן הבאה שתוסיף את אתיופיה למשחק תושק בחודש יולי.

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה