apple logo

Apple – שמועות, דיווחים וחדשות

גשם חדש של דיווחים ושמועות אודות המוצרים השונים של חברת Apple!

נתחיל עם המכשיר המצופה ביותר של Apple כרגע והוא כמובן ה-iPhone 12, שלא מספיק לקבל אינספור שמועות וחדשות למיניהן, החל מחומרת המכשיר ועד לתאריך יציאתו שטרם נחשף באופן רשמי.

נתחיל עם השמועה הראשונה הטוענת כי דגמי ה-"Pro" של ה-iPhone 12 יגיעו עם מסך בעל קצב רענון של כ-120 הרץ.

למי שחי תחת סלע ולא כל כך בעניינים, נספר לכם שעד כה ישנן שמועות מאוד חזקות על כך שדור האייפונים הבא יכלול כ-4 דגמים, כאשר שניים מהדגמים הם דגמי בסיס ושניים יהיו לדגמי "Pro".

על פי השמועות, דגמי הבסיס יגיעו עם מסך מסוג Super Retina OLED, בעוד ומסכי דגמי הפרו יגיעו עם מסכים מסוג Super Retina XDR Display המיוצרים על ידי חברת Samsung.

מסכי דגמי הפרו יגיעו על פי השמועות עם טכנולוגיית ProMotion 120Hz, שהיא דרך אחרת להגיד שהם יגיעו עם קצב רענון מהיר של כ-120 הרץ.

מקור השמועה מגיע דרך IceUniverse, שנחשב למדליף די מדויק שכבר הספיק להדליף לרשת מספר לא קטן של שמועות נכונות בעבר, כגון שמועה האומרת שסדרת המכשירים הבאה של סמסונג לאחר ה-S10 תענה לשם S20, מה שהתברר כמובן כנכון כמו שאנחנו יודעים.

שמועה נוספת טוענת כי מכשירי האייפון הבאים יגיעו ללא מטען בקופסא שלהם. שמועה זו מצטרפת כבר לשמועת עבר הטוענת שהמכשירים יגיעו ללא אוזניות. השמועה אודות חוסר המטען פורסמה דרך MacRumours.

אם תשאלו אותי מדובר בצעד די מטופש, בעיקר כי מטען נחשב לדבר הבסיסי ביותר שמגיע לצד סמארטפון חדש. יחד עם זאת יכול להיות שאפל מתכננת לנו מספר טריקים חדשים בתחום ההטענה, כך שאין לדעת מה יתברר כנכון ומה כלא נכון עד לרגע ההכרזה הרשמי של אפל.

ואם כבר מדברים על הכרזה רשמית, עדיין לא ברור מתי נראה את דגמי האייפון החדשים על המדפים. נכון לרגע זה לא ידועים לנו פרטים אודות תאריך התחלת הייצור ההמוני של מכשירי האייפון החדשים, מניין לעובדה שהם ככל הנראה יתעכבו במספר חודשים "הודות" לווירוס הקורונה, שסגר מפעלים ופסי ייצור שלמים במהלך החודשים האחרונים.

על פי הדיווחים וההערכות, כלל תהליכי הייצור של סדרת האייפונים החדשה תידחה בחודשיים, כך שהם יגיעו לחנויות רק במהלך הרבעון האחרון של 2020. שמועות אחרות טוענות שהמכשירים יהיו זמינים לרכישה בתחילת חודש נובמבר.

כעת נעבור לשמועה הטוענת שבקרוב מאוד נוכל להשתמש במכשירי ה-iPhone בשילוב עם מערכת ההפעלה macOS. השמועה מתבססת על ההכרזה של אפל במהלך כנס WWDC 2020 על כך שהיא מתחילה בתהליך מעבר ממעבדי Intel על גבי מחשבי ה-Mac למעבדים אותם מייצרת אפל בעצמה.

בעקבות ההכרזה הזו ישנה שמועה הטוענת כי אפל עובדת על טכנולוגיה חדשה למכשירי ה-iPhone שתאפשר למשתמשים באייפון לעגון את המכשיר שלהם למסך ולהשתמש בהם יחד עם מערכת ההפעלה macOS, אותה כמובן אפשר למצוא על מחשבי ה-Mac של אפל.

לא ברור בדיוק מתי ואם באמת תגיע טכנולוגיה כזו למכשירי ה-iPhone, אך אני חייב לומר שלדעתי מדובר בצעד חכם מאוד מצידה של אפל, שיספק למשתמשים רבים מספר לא קטן של פתרונות במהלך יום העבודה שלהם.

חשוב גם לציין שמערכת מסוג זה קיימת בשוק לא מעט שנים, ואפשר לראות איך חברות רבות לוקחות את הגישה שלהן בתחום זה למקומות שונים. דוגמה טובה לכך היא מערכת ה-DeX של חברת סמסונג, שזמינה כבר היום ומאפשרת לחבר את הסמארטפון למסך מחשב רגיל ולספק חווית שימוש המדמה חווית שימוש של מחשב שולחני רגיל.

על פי מחבר השמועה, הפלטפורמה הזו כבר מוכנה במגירותיה של אפל לא מעט זמן, והיא תגיע לשוק בקרוב מאוד.

מכאן נעבור לפטנט חדש שנרשם לא מזמן השופך אור נוסף למה שיכול להיות למכשיר המתקפל הראשון של אפל. על פי הפטנט, המכשיר המתקפל של החברה יגיע עם חלק מסך שאינו מכוסה כלל כאשר המכשיר מכוסה או פתוח, ולפי מה שניתן לראות מהתמונות, ככל הנראה חלק זה של המכשיר ישמש כמסך התראות מובנה, שיציג שלל מידע בכל הקשור להתראות שונות של המכשיר.

לא ברור מה מקור האמינות של פטנט זה, בעיקר כי כבר הוצגו בעבר לא מעט פטנטים אחרים שהראו עיצוב שונה לחלוטין למכשיר מתקפל מזה שאנחנו רואים כאן.

כעת נעבור למערכות ההפעלה החדשות של Apple, שנכנסו באופן רשמי למצב בטא. בהמשך להכרזות הרשמיות שהוכרזו במהלך WWDC 2020, כעת משתמשים יכולים להוריד ולהתנסות במערכות ההפעלה החדשות של Apple. בין המערכות נוכל למצוא את מערכות ההפעלה iOS 14, iPadOS 14 ו-tvOS 14.

במידה ותרצו אתם יכולים להתנסות במערכות החדשות בעצמכם באמצעות תכנית הבטא הפתוחה של Apple, רק חשוב לזכור שמדובר בגרסאות בטא מוקדמות, כך שסביר מאוד שהן כוללות מספר לא קטן של באגים ודברים שלא עובדים כראוי, אז אולי שווה לחכות לרגע היציאה הרשמי של המערכות החדשות.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה