לראשונה בישראל Arcade1Up ביבוא רשמי

רשת החנויות באג מביאה לראשונה לארץ את מותג Arcade1Up, סדרת מכונות ארקייד קלאסיות לבנייה עצמית עם משחקים אהובים מהעבר, מ-Pacman ועד Mortal Kombat.

אני חייב לומר שההכרזה הזו הפתיעה אותי. רשת החנויות באג מביאה לראשונה לארץ את מוצרי Arcade1Up, מכונות ארקייד לבנייה עצמית בבית ב-1,999 ש”ח.  אני לא בטוח כמה מקוראי האתר זוכרים את התקופה בה המשחקים הכי טובים בשוק לא היו על הקונסולות, ובטח שלא על המחשבים האישיים החלשים, אלא דווקא בקניונים. לא צריך לראות סדרות כמו Stranger Things כדי להתגעגע למשחקים שקל (ואחר כך יותר) בזמן שחברים ואנשים זרים מסתכלים.

Street Fighter II

באתר הרשמי של החברה יש לא מעט ארונות (כלומר קבינוט) עם משחקים שונים. כרגע, רק שלוש דגמים מגיעים לארץ. הראשון הוא Pacman שמכיל את המשחק הקלאסי ואת Pacman Plus. הדגם השני הוא Street Fighter 2 שמכיל את המשחק בגרסאות Turbo, New Challangers ו-Championship Edition (מה שמשאיר על פי החישובים שלי 19,364 גרסאות נוספות בלבד למשחק האהוב). הדגם האחרון שיימכר בבאג הוא Mortal Kombat שיכלול את שלושת המשחקים הראשונים בסדרה, השלישי בגרסת Mortal Kombat 3 Ultimate.

אז אומנם אם אתם לא מתלהבים משלושת הגרסאות האלו, אני לא יכול להבין איך הראש שלכם עובד, אבל יש עוד כמה דגמים שאני ממש ממש מקווה שיעשו עליה. ראשון בהם הוא ללא ספק Marvel Super Heroes שמכיל את משחק המכות תחת אותו שם (שהתפתח עם השנים לסדרת Marvel Vs Capcom) ואת המשחק Punisher -משחק בסגנון Beat’em Up בו אפשר לשחק בתור המעניש וניק פיורי. וגולת הכותרת של הדגם, משחק הארקייד האהוב עלי בכל הזמנים – X-Men. אם מישהו מבאג קורה את זה, בבקשה תביאו את זה לארץ. ישנם עוד דגמים עם משחקי יסוד בהיסטוריה של משחקי מחשב. Rampage מכיל גם את Joust, Defender ו-Gaunlet. שני המשחקים בסדרת Galaga, משחקי הגולף Golden Tee ועוד.

קבינט Mortal Komabt

אין ספק שהמוצר של Arcade1Up מנסה להיכנס לנישה של משחקי הרטרו ועשה זאת בעצמך, ואחרי שהם הוצגו בפני הקהל הרחב לראשונה בכנס CES בתחילת השנה, משמח מאוד לראות אותם מגיעים לארץ ללא הצורך במשלוחים יקרים ובעיות במכס. כמו בכל העולם, קהילת הרטרו בארץ גדלה בשנים האחרונות ומשמח לראות יותר ויותר חברות מגיעות ישירות אלינו הצרכנים. דגמי הארקייד השונים של Arcade1Up זמינים ברשת חנויות באג עבור 1,999 ש”ח.

קבינט Pacman

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה