סיקור המשחק: Tekken 6

Tekken 6

 

Tekken 6 הינו המשחק השישי בסדרת משחקי המכות המוצלחת Tekken.למרות שהמשחק שוחרר כבר בשנת 2007 לאולמות הארקייד, את בכורתו לקונסולות Xbox360, PS3 ו-PSP עושה המשחק בסוף אוקטובר 2009.השינויים המשמעותיים הקיימים בכותר הזה הם סביבה דינאמית – שבה ניתן להרוס חלק ממנה ולהגיע לאיזורים חדשים, אופציית השדרוגים והשיפורים תהיה משמעותית יותר ותשפיע יותר על המשחק.בנוסף, מערכת Rage חדשה תאפשר מהלכים חזקים יותר, כאשר כוחו של השחקן הולך להיגמר.

תערוכת משחקי הוידאו של טוקיו נפתחה בהכרזה מפתיעה: נציגי חברת Namco Bandai, שבאו להתארח במסיבת העיתונאים של מיקרוסופט, הודיעו שמשחק המכות Tekken 6 מפותח במקביל עבור הפלייסטיישן 3 והאקס-בוקס 360, ויצא לשתי הקונסולות באותו היום – אי שם במהלך עונת החגים של השנה הבאה. 
זאת, לאחר שבמשך שנים רבות לא פותח אף משחק בסדרת Tekken לפלטפורמה שאינה מתוצרת סוני."התזמון היה חשוב להחלטה הזו", הסביר המפיק הראשי של Tekken, קאטושירו הארדה, לכתבי אתר המשחקים Gamespot.com. "האקס-בוקס 360 והפלייסטיישן 3 – שתי קונסולות רבות עוצמה – נמצאות כרגעיחדיועל המדפים. לשתיהן ביצועי תלת-מימד מעולים. מאחר וסדרת Tekken מפורסמת בעיקר בזכות הגרפיקה והסגנון הוויזואלי שלה, הרגשנו שביצועי המכונות הללו יתאימו היטב לפיתוח המשחק עבור שתי הקונסולות".

[sam id="1" codes="true"]

שם המשחק: Tekken 6.
קונסולת המשחק: PlayStation 3 ,Xbox 360.
ז'אנר: מכות.
זמן יציאה: סתיו 2009.
מפתח\משווק: Namco Bandai.

 

כל היבטי המשחק האחרים מלבד המערכה לשחקן יחיד (קמפיין) מרגישים בדיוק כמו שהם הרגישו ב-Tekken 5, ולצורך העניין גם ברוב המשחקים הותיקים יותר בסדרה. ישנם מגוון מצבי משחק להתמודדות נגד שחקן אחר – Team Battle, Vs Battle, Arcade, Survival וכל המצבים האחרים שחובבי הסדרה מצפים להם. הקרבות עצמם לא השתנו כמעט כלל, למעט תוספת של סוג תפיסה חדש המאפשר לתפוס את האויב כשזה באויר. למרבה הצער, לא מדובר בחידוש מפתיע או מרגש.המרכיב החדש היחיד בקרבות היא מערכת ה-Rage, מעין תוספת שמגבירה את הנזק של דמותכם הלוחמת ככל שהיא מאבדת נקודות חיים. לדעתנו התוספת לא נחוצה, לא מוסיפה ואם ניקח בחשבון את זמני הטעינה שחווינו טרם התקנת הטלאי, מדובר בקיצור יחסי של הקרבות במידה העלולה לגרום לכם להפסיק לשחק.

 

עלילת הקמפיין מורכבת, אבל בליבה מאבק משפחתי בין כמה דמויות ראשיות בעולם טקן- ספציפית צאצא נוסף של Heihachi היוצא למסע לגילוי עצמי, לחימה והתמודדות עם שורשיו. אני לעומת זאת בחרתי לצאת למערכה לשחקן יחיד כ-Devil Jin, והלבשתי אותו בכובע גרב ותוספות חמודות אחרות כדי לעדן את השד המפלצתי. אגב תוספות- בכל שלב במערכה לשחקן יחיד חוץ מכסף תמצאו המון חפצים, כל אחד מהם עם מראה ייחודי, מה שמאפשר לעצב כל אחת מ-42 הדמויות במשחק כאוות נפשכם, גם כשתשחקו לבד בקמפיין, גם נגד חבר בבית וגם ברשת.

במשחק טקן 6 יש לוחמים מותאמים אישית וניתן לפתוח זירות חדשות במשחקים מסוימים. עם התוספת הזו , חברת נאמקו לקחה את תפיסת משחקי הקרבות לרמה חדשה לגמרי. בטקן 6 יש למעלה מ-40 דמויות שניתן לשחק איתן, כולל לוחמים קלאסיים כמו אדי, פנג, ווי, קינג, יוסימיטו ורבן. בין הלוחמים הנפלאים החדשים תמצאו את בוב, ליאו קליסן, וזפינה. כל אחת מהדמויות היא בעלת סגנון לחימה ייחודי לה. בהתאם לסדרת הטקן, לכל דמות יש טריקים ותנועות מיוחדות משלה ההופכות את הלחימה לאומנות של ממש.

 

לפי דעתי הכותר השישי בסדרת המשחקים טקן הוא הטוב. האיכותי ביותר לדעתי,

מתאפיין בגראפיקה מרהיבה, שיטות משחק מגוונות, אפשרויות שונות, אחלה תחרויות יש על המשחק הזה

המון השקעה על המשחק וכמובן, אין על טקן במכות :]

 [sam id="1" codes="true"]

 

ynet

Games

gamer.nana10

 

 

עד כאן הסיקור שלי, תהנו 🙂

 

אודות natanz1